genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 12:37:00

gözgencim;efeye süt içirmekte çok zorlandığım için muhallebi sütlaç vs.yediriyorum ama hergün değil. şekerini az atıyorum.kilosu fazla değilse az şekerli olarak yedirmenin bi zararı olmaz bence.baksana ne kadar sevmiş annesi.yarasın minik kuzucuğa

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 13:42:00

Herkese selamlar,

Ben Defne'ye her akşam yatmadan 1 saat kadar önce muhallebi yediriyorum. Doktoru da yatmadan muhallebi yedirmemi, muhallebinin onu daha uzun süre tok tutacağını söylüyor. 
Bezsiz bebek konusunda bizim de çok kurallı ve düzenli bir şekilde olmasa da girişimlerimiz oldu. Her bez değişiminde tuvalete oturtuyoruz. Sıkılana kadar oturuyor. Bazen yapıyor bazen hiç bir şey yapmadan kalkmak istiyor. Henüz çok bir aşama kaydetmedik ama bence en büyük faydası tuvalet ya da klozet korkusu oluşmaması. Hatta bir süredir Defne bezine kaka yapmadan önce "bö" diyerek bize haber vermeye başladı. 1-2 sefer bu şekilde haber verince hemen klozete oturttum ve kakasını tuvalete yaptı.
Bence bu yaşlarda çocuğu ufak ufak, zorlamadan tuvaletle tanıştırmak çok doğru bir yaklaşım.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/14/2010 14:44:00

evet paparina ben de şekerini biraz daha azaltayım diye düşünüyorum. gerçi tarifdeki ölçüden de az koyuyorum ama olsun şeker işte. kilosu fazla değil Defne'nin ama bize göre iyi.. ne cılız ne toplu.. ikisinin arası bana göre tam bir lokum.:)) doktorunun gelişim eğrisinde de olması gerekenden bir kilo kadar eksik görünüyordu en son. buna da şükür..

ben de yatmadan bir saat önce veriyordum muhallebiyi doğruymuş demek nilay.. sevindim.. gerçi bizim kız tok olsa da aç olsa da gece çok sık uyanıyor.:(

esrasena sütlacı pek sevmedi Defne.. ille de muhallebi. evdeki diğer çocuğumuz yani babamız Defne'nin yemediği sütlaçları yiyor afiyetle..:)

Ynt: genel paylaşım alanı

04/15/2010 07:14:00

gözgencim;efede  defne gibi sanırım.ama benm gözüme zayıf geliyor.çünkü hep zorla yiyor.hiç iştahlı bi bebek değil.oyunlarla babasının ve benm animasyonlarımızla:)bu arada sizin lokumuda yerim benm.dün efe ilk defa kaka dedi bezini tuttu hemen klozete oturttum,korktu gibi hemen kaldırdım.bezine yaptı kakasını.sanırım oturak almanın zamanı.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/15/2010 14:36:00

paparinacım bizimde sizin gibi bir kez deneyimimiz oldu ama sanırım klozet kapağı soğuk deyince o yüzdendi o tepki bende gülme krizine girdim nedense.sonra denemedik bir daha havalar ısınsın sonra başlıycam.
bizimde diş derdimiz var neredeyse 3 aydır şiş olanlardan iki tanesi patladı arkalarda çok zorlandı.kaç gündür yemiyor bişi.bugünde yediremedim oysa patlamış artık.dünden bu yana burnu akıyor biraz sanırım dişden kaynaklanıyor her diş dönemi oluyor çünkü grip gibi ve ishali.şiş iki tane daha var sanırım onlarda çıkacak yoksa düzelirdi şimdiye iki tane birden azıyı patlatmış çünkü kıyamam.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/15/2010 17:08:00

Bizim sanki alt köpek ucu gözüktü gibi. ağzını açmadığından tam göremiyorum. belli belirsiz beyazlık...

geçmiş olsun kuzulara

Ynt: genel paylaşım alanı

04/15/2010 17:32:00

selam herkese
Ege'nin de alt köpek dişi kabarmış, çok iştahsız ve huysuz:(
En güzel dönemleri herşeyin farkında ve çok şekerler bu dişler yoruyor ve hırpalıyor çocukları...


Ynt: genel paylaşım alanı

04/16/2010 09:16:00

umutunannesi;diş çıkardıkları dönmde bebişlerin bünyeleri iyice zayıflıyo.daha kolay hastalanıyorlar.efeyide bugün dr agötürücem.burnu akıyor 3 gündür hemde kabızlık sorunumuz var.bakalım ne dicek

Ynt: genel paylaşım alanı

04/16/2010 11:36:00

merhabalar herkese,

Defne dün çok ateşlendi, özellikle gece kabus gibiydi. Gündüz uykusundan biraz ateşli uyandı, calpolu verdim hemen, düştü ateş. Hava güzel olunca doğal yaşam parkına götürelim dedik kızı hayvanlara bayılıyor diye. Bütün parkı kucakta ağlayarak gezdi. Ben diş huysuzluğuna verdim. Diş çıkarma döneminde kabızlık da başlıyor bizde. Akşam saatlerinde ateş başladı tekrar, şurup içti düştü, sonra yine çıktı, şurup, ılık su ile yine düştü şeklinde sabaha kadar ayaktaydık.
Şimdi de çok huysuz, çok iştahsız kuzucum. Sadece emmek istiyor. Arkadaşımın Defne ile yaşıt oğlu da aynı durumdaymış. 3 gündür devam ettiği için bu durum doktora götürmüşler. Salgın var şu anda demiş doktor. Bol sıvı , ateş yükselince de calpol verin demiş. Ben de o şekilde devam ediyordum zaten.
Bir an önce toparlasın diye gözüne bakıyorum.
Bütün kuzucuklara geçmiş olsun. O çıkamayan dişler kolayca çıksın, kabızlıklar geçsin, iştahlar da yerine geliversin.
svgler,

Ynt: genel paylaşım alanı

04/16/2010 11:44:00

Bizde de aynı durum var. Dişler bu sefer inanılmaz zorluyor bizi. Müthiş bir huysuzluk. Zaman zaman yükselen ateş. Calpol'ü 2 ölçek veriyorum artık, ancak öyle düşüyor. Sürekli mızmız, ne istediğini anlayamıyorum. Kucaktan inmek istemiyor. İştahı çok azaldı. Çok su içiyor neyse ki. Yalnız bizde de tam tersi, ishal oluyor.

Bizim en son alt çene yan kesiciler patladı bir hafta önce falan. Şimdi de alt köpek dişleri kocaman kabarmış. Onlar zorluyor sanırım. Azılarda ne yapacağımızı hiç bilmiyorum. Bugüne kadar dişten dolayı ateş ve huysuzluk yaşamamıştık hiç. Sadece geceleri acıdan olsa gerek çığlık çığlığa ağlayarak uyanıyordu. Ama bu sefer çok fena.

Herkese geçmiş olsun.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...