genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 08:43:00

merhaba arkadaşlar.Efeyi uyuttum biraz soluk alıyorum.Hepiniz meme bağımlılığından bahsetmişsiniz.Bizde tam tersi.Efe sadece uyku arasında yada uyumak için emiyor.onun dışında bütün gün hiç istemiyor.ben emzirmek için alıyorum oyun yapıp kaçıyor çoğu zaman.şu ara iyice azalttı. bırakır diye endişeliyim.gece uyandığında istiyor sadece uykuya dalmak için.bebişler arasında varmı böyle kend kendine bırakan?

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 09:50:00

İyi bir hafta diliyorum öncelikle,
Biz çok zor bir 3 gün geçirdik. 3 gün boyunca devamlı ateş bir indi bir çıktı. Sabahladım başında. Tamam diyoruz düştü, 2 dakika sonra bakıyoruz tekrar 39'a çıkmış. Üstünde sadece badi ve bez... Hemen duşa sokuyoruz, avaz avaz ağlar kuzum bu arada.. ve devamlı bir uyku halindeydi. Neredeyse hiç uyanık kalmadı. Cuma günü sadece meme emdi, diğer günler bir tabak muhallebi, bir tabak çorbayla geçti. Onları da benim kollarını tutmam, eşimin kaşığı çeşitli oyunlarla ağzına sokması şeklinde yedi. İyi ki emiyor diye dua ettim bir kez daha. Artık iyileşemeyecek herhalde derken dün akşamüstü aniden toparlanmaya başladı.  Şimdi de iyi çok şükür, birazcık halsizlik var ama eski hareketine kavuştu sayılır.

Yine akvaryumdaki balıkları taciz edip, dolapları açıp karıştırmaya başladı çok şükür..:))) iyileştiğini anlıyoruz böylece.  öyle halsizdi ki uyurken dönemiyordu bile, dönmek istiyor belli ,mızıldanıyor ama yapacak hali yok, çeviriyordum da rahatlıyordu kuzum.

Onu iyi görüyorum ya bu kadar günlük yorgunluk falan vız geliyor. Hepimizin yavruları sağlığına, neşesine kavuşsun inşallah bir an önce.

paparina sen de 2 yaşına kadar emzirmek istiyorsun sanırım bu yüzden bırakmasın istiyorsun. Ama zorla bırakmasındansa böyle kendi isteğiyle azaltması çok iyi diye düşünüyorum. Gün içerisinde nasıl olsa başka şeyler yiyip, içebiliyorlar bir şekilde. Efe'nin böyle kendi kendine bırakması bana çok güzel geldi.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 11:55:00

gozgen çok geçmiş olsun:(
iyi olmasına eski neşesine dönemesine sevindim...
insan çok yıpranıyor çok üzülüyor onlar keyifsiz ve hasta olduğunda...

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 11:57:00

gozgen çok geçmiş olsun canım,gündüz çok sıcak,akşamları çok soğuk dengeleri bozuldu...
paparina canım benim kız da 6.ayını doldurduğu gibi kendiliğinden emmeyi ve emziği bıraktı.S

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 12:23:00

gözgen, çok geçmiş olsun:( Bir an önce iyileşin... Biz de kurtulamadık bi türlü. Ateş yok ama burun murun iptal.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 12:27:00

ozguranne Ela kuzuya da çok geçmiş olsun:((

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 12:29:00

gözgen geçmiş olsun.şimdi iyi olmasına sevindim.
bizde memeciyiz arkadaşlar gece gündüz farketmiyor bizde.çevremdeki herkes umutun memeyi çok zor bırakacağını söylüyor.bugünde biraz huysuz neden anlamadım.şimdi uyududa dinleniyoruz ikimizde.
paparinacım bencede kendiliğinden bırakması çok daha hayırlı olur.ona ve sana eziyet olur yoksa.ki bize olacak sanıyorum.umut u bütün gün memede tut hayır demez.bazen çok yoruldum mu gel meme emelim diyorum taki ben kandırıp kalkıncaya kadar emiyor.bir saat iki saat.aslında çok güzel bişi ama şimdi daha yorucu.yerinde durmuyorki.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 12:30:00

özgüranne sizede geçmiş olsun bizde grip değiliz ama burun akıyor sürekli ateşde yok.sanırım diş yüzünden.

Ynt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 12:33:00

Özgüranne geçmiş olsun:(

Umutun annesi  Egeyi görenlerde aynı saptama da bulunuyor memeyi çok zor bırakacak diyeYnt: genel paylaşım alanı

04/19/2010 14:15:00

geçmiş olsun dileklerinize teşekkürler.. özgüranne size de geçmiş olsun.

umutunannesi ve egeninannesi ,Defne'nin de hiç niyeti yok bırakmaya memeyi. bu hastalık zamanlarında iyi ki emiyor diyorum ancak sonbaharda bıraktırmayı düşünüyorum ben de. Allah şimdiden güç ,kuvvet , sabır versin bize..

egeninannesi ali babanın çiftliğinde kuzuları es geçmenize hala gülüyorum.:)) bu kadar mı tatlı olunur ya..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...