genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

05/14/2010 19:31:00

ZeynepEla çok geçmiş olsun durumun iyi olmasına çok sevindim...

Sedaazakli madem bulamacı seviyor, mesela karışımın içine oyduklarının az miktarını önden ver sonrasında bulamaca yedir yine hergün o ayrı ayrı verdiğin miktarı arttırarak geçiş yapabilirsin veya hergün karışımın içine koyduğun birşeyi ayrı ver mesela bugün bulamaç +zeytin ertesi gün bulamaç+peynir gibi belki geçiş süreci için işe yarayabilir.

Elvan kahvaltıyı Ege en başından beri ayrı ayrı yiyor bulamacı reddetti. Sadece  yulaf ile  hazırladığım karışımı yiyor o şekilde. Birde bizim bıngıldak kapandı.

Bizde geçtik kısa kollulara, zaten çok terleyen bir çocuk son 3-5 gündür hep kısakolluyuz ama akşamları yine ince yazlık pijamalardan giydiriyorum.

Güneş kremine bizde başladık. Bu park meselesi şu sıcaklar bastırınca nasıl çekilecek kara kara düşünmekteyim. Sürekli kapıya bay bay yapıyor hep dışarıda olmak istiyor.

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 06:47:00

merhaba kızlar salı akşamı döndük evimize ama o kadar iş varki anlatamam oğlum iyi bir azı çıkardık 10 günlük arada şimdi 2 diş birden geliyor alttaki kesiciler.çok huysuz hala.ama çok güzel zaman geçirdi yeğenleri ile çok mutluydu.otobüsle ilk yolculuğumuzdu ve hiç sorun yapmadı şükürler olsun.

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 07:13:00

umutun annesi hoşgeldiniz canım, özledik sizi:)

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 09:06:00

umutunannesi hoşgeldiniz, dişlerde kolaylıklar dilerim...

bizim de ilk azımız çıktı, şimdi büyümeye çalışıyor :) alttaki diğer azı da çıkmaya çalışıyor. çok huysuzuz 2 gündür. acayip sinir var, olur olmadık şeylere ağlıyor. eşimle ne yapacağımızı şaşırdık :S azısına veriyoruz ama ilk azısında bu kadar olmamıştı. 2 yaş sendromu da başladı tabi. allah kolaylık versin hepimize, bir de bol bol sabır...

bu arada ben de ayrı kahvaltıya başladım. domates, salatalık almaya başladım artık. domatesi çok seviyor. kaşar ve zeytin de ekliyorum yanına, onları da eh işte. bulamacı henüz bırakmadık. ceviz, peynir, pekmez vs. onlardan da yemesi lazım, bir miktar hazırlıyorum yine :) kaşıkla döke saça yiyoruz... bu arada bebeklerinizin sütle arası nasıl? bizim kız hala süt içmiyor. çilekli hazırladım, içmedi yine de.

yaz geldi diye sevinmiştik, havalar yağmurlu gidiyor şimdide. uzun kollu kıyafetleri tekrar çıkaracağız anlaşılan :) park sevdası, sokak sevdası had safhada. dışardan eve sokamıyorum. resmen elimden çekiştiriyor :)))

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 09:56:00

Sevgili anneler,

Malum yaz gelince güneş dışında bir de sivrisinek problemi başlıyor. İstanbul'da pek sorun olmuyor ama tatile gidince bir önlem almak gerekiyor. Ben geçen yaz zararlı diye off tarzı şeyler hiç sürmedim Defne'ye. Artık sürmek güvenli mi, yoksa sivrileri bebeklerimizden uzak tutabileceğimiz başka yöntemler var mı? Siz ne kullanıyorsunuz?

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 10:16:00

hmm bu konuyu ben de merak ediyorum, çocuklar için tasarlanmış sivrisinek kovucular var mı? tatilde çok ihtiyaç olacak....

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 10:42:00

mothercare da bebekler/çocuklar için bir bant görmüştüm, bileğe takılıyormuş ve sivrisinekleri yaklaştırmıyormuş...ne derece doğrudur, zararlı mıdır vs. bir bilgim yok ama.
biz geçen yaz -sivrisineğin çok yoğun olduğu bi yazlığımız olmasına rağmen- hasarsız geçirmiştik..dedemiz sağolsun, geçen yaz yazlığın ön balkonunu tülle kaplamıştı. cibinlikli yazlık yani:) çok ferah olmuştu, rahat rahat oturmuştuk, bu sene arka balkonu da yapmayı düşünüyordu:)
egeninannesi tavsiyen için ayrıca teşekkür ederim

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 10:52:00

Selam anneler,nasılsınız?Dalin marka sivrisinek kovucu var bebekler için,önümüzdeki ay doktora danışayım ben de ne diyecek bakalım?

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 11:00:00

Sedaazakli canım inşallah işine yaramıştır.

Sivrisinek kovucular hakkında bende merak ediyorum kullanabileceğimiz zararsız bir ürün veya işe yarayabilecek bir yöntem varmıdır diye...

hmm bir de 18. ayda aşılarımız var değil mi?

Ynt: genel paylaşım alanı

05/20/2010 11:55:00

şimdi hatırladım,geçen yaz leylak yağı kullanmıştık,sivrisineğe karşı...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...