genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

06/16/2010 09:11:00

Sıcaklar başlamadan önce sardı bu yerde yatma olayına esrasena, şimdi sıcaklarla iyice bağlandı yere. Sıcağa karşı inanılmaz tahammülsüz, eşim de böyledir.Yatmayı sevdiği odanın karşısında bizim odamız var oranın klimasını açıyorum, yerde yuvarlana yuvarlana, serin serin uyuyor..Her yerde bu şartları nasıl sağlayacağım ben onu düşünüyorum hep. Yavruşlar alıştıkları düzeni istiyorlar her zaman. Yazlıkmış, başka evmiş gel de anlat şimdi..:)

Ynt: genel paylaşım alanı

06/18/2010 16:37:00

gozgen geçici bi dönem de olabilir bu süreç..yerde yatarken eline oyuncak falan alıp mı uyuyor,belki bağlandığı bir nesne vardır?belki de örtü hoşuna gidiyordur...

Ynt: genel paylaşım alanı

06/18/2010 16:38:00

genel kontrolümüze gittik bu hafta.bazen iştahsız oluyo dedim doktor zorlamayın dedi asla,değerleri güzel dedi...ara öğünleri kaldırın artık,bebeklikten çıkıyor dedi.

Ynt: genel paylaşım alanı

09/13/2010 09:56:00

bıraktığımız gibi kalmışız.ben bayramınızı kutlamak istemiştim.sevgiyle kalın arkadaşlar.

Ynt: genel paylaşım alanı

10/29/2010 10:24:00

selam, uzun zaman olmuş kimseler yazmayalı... herkes iyidir inşallah. biz de çok şükür diyelim. 2 yaş krizine hızlı bir giriş yaptık. 1 aydır inatlar, asabi haller had safhada. çok zorluyor bizi bazen... istediği şeyi bırak geç anlamayı, saniyesinde anlamazsak kendini atıyor, evde küçük kıyamet kopuyor. istediğini yapmaya çalışıyoruz olmuyor. dikkatini değiştirmeye çalışıyoruz yine olmuyor. bazen bırakalım ağlasın susar diyoruz susmuyor. saatlerce ağlasa ağlar o derece yani. bu dönemi en az krizsiz nasıl atlatabiliriz önerisi olan var mı? bir de korktuğum, istediğini ağlayarak elde etme olayını öğrenecek ya da her istediğini yaptırabileceğini düşünecek ve şımaracak :S siz ne gibi çözüm yolları buldunuz?

en büyük problemimiz bu, yine de şükür diyorum. bu arada duha'yı kreşe başlatıyorum. kreşlik vaka bizim kız çünkü. sosyalleşme sıfır. büyük insanların arasında çok rahat, gülücükler, oyunlar hepsi süper. ama yaşıtları, ondan küçükleri ve 10 yaşına kadar ki çocuk grubundan felaket derecede korkuyor. çocukların hareketli-uslu, kız-erkek olması farketmiyor. onları görünce omuzlarını çekiyor, dil dışarı çıkıyor bir karış (streslenince yapar :)) bana doğru kendini atıyor, kucağımda değilse canı yanmışçasına ağlıyor, kucağımdaysa o çocuk gidene kadar kesinlikle inmiyor. o derece yani :S bu yüzden kreşe başlatmayı düşünüyorum çocuk fobisini yenmesi için. arkadaş edinmesi için... inşallah iyi olur.

sizlerde durum nasıl? çocuklarımız aynı dönemlerden mi geçiyor? farklı haller var mı?

Ynt: genel paylaşım alanı

11/22/2010 14:25:00

merhabalar

ben bugün üye oldum,  benim oğlum 29 aralık 2008 doğumlu , şu an 23.ayını bitirmek üzere , zaman zaman zor günler yaşatıyor bize , benim sorunum konuşmaması , kendine göre bir şeyler söylüyor fakat henüz anlamlı hiçbir kelime söylemiyor , kreşe vermeyi düşüdüğümde ailem va doktorumuz henüz erken dedi , bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim

Ynt: genel paylaşım alanı

12/10/2010 10:23:00

ELVAN cım biz 3 azı çıkarıyoruz şu sıra ve tüm huysuzluğumuz üzerimizde sizin gibi ne yapsak kar etmiyor.
RY-1973 bence doktorla görüştüysen ve sorunu yoksa konuşmamasını dert etmemelisin.hepsi farklı çoçukların.bir arkadaşımın kızı 12 aylıkdı tamamen konuşuyordu.bizde tam konuşmuyoruz henüz.

Ynt: genel paylaşım alanı

12/10/2010 10:31:00

konuşma konuşmama çok değişen bişey bence de. eşim 2 yaşına kadar bir kelime bile söylememiş, sonra açılmış... kreş konusunda bizim doktor da erken dedi. 3 yaşını beklememizi önerdiler... ama koşullara bağlı bence.

Ynt: genel paylaşım alanı

12/10/2010 11:17:00

evet konuşma ve konuşmama değişken bir olgu, benim erkek kardeşimde 4 yaşındayken konuştu , çağan ın ona benzemesinden korkuyorum :)))))))))

Ynt: genel paylaşım alanı

12/12/2010 21:58:00

merhaba arkadaşlar, aranıza bugün katıldım ve paylaşımları cok beğendim.calışan bir anneydim, şimdi 2 oğlum için işimden ayrıldım ev annesi olarak acemilik cekiyordum. sizlerin paylaşımı sayesinde kendimi yanlız hissetmiyeceğim galiba.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...