genel paylaşım alanı

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 06:24:00

iyi haftalar diliyorum anneler

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 10:35:00

herkese iyi haftalar dilerim.umutun annesi sütü bardakla vermeyide denedim ama yine içmedi.napıcaz bilmiyorum
şimdilik pipetle içirmeye çalışıyorum.daha doğrusu o çekmiyo ben ağzına sıkıyorum:)yiyeceklere falan karıştırıyorum.inş.alısır.

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 17:04:00

herkese iyi haftalar... bugün devam sütünü denedik. yine suluğun hatrına biraz içti. sonra kendi kendine, biraz da benim teşviğimle, birkaç yudum daha içti :) alışacak gibi. özellikle mamasıyla daha çok içiyor. kahvaltıda yanında vermeyi deneyim bakalım... devam sütüne alışınca yavaş yavaş inek sütüne geçmeye başlarız... yine direkt inek sütü içmeyebilir, bu yüzden inek sütüne geçmek için şöyle bir yol izlemeyi düşünüyorum, bilmiyorum siz ne dersiniz? devam sütüne hergün azar azar inek sütü ilave edeceğim. tabi devam sütü miktarını azaltarak... sonunda inek sütünün tadına da alışmış olacak ve devam sütünü hayatımızdan çıkaracağız... bakalım... önce devam sütünü beğenmesi gerekiyor hanfendinin :)

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 17:09:00

şunu da sorayım hazır gelmişken. bebeklerinizin gece uykusu nasıl? kaçta yatıp kaçta kalkıyorlar, gece uyanması oluyor mu? emzirenler gece emziriyor mu? kaç kere?

benim kızım uyku problemli biraz. gece emerek uyuyor. 3-4 defa en az emmeye kalkıyoruz. ve her emme seansı en az 1 saat sürüyor. koltukta oturarak uyumayı öğrendim sayesinde :) tabi bunun yanında son günlerde belimde ağrılar oluşmaya başladı...

peki bebeği kendi kendine uyuyan var mı? bu yöntemi uzun zamandır düşünüyorum. ama pek çok kişi emmeyi bırakması gerekir diyor... beni emzik olarak kullandığını söylüyorlar... ve ben kısmetse 2 yaşına kadar emzirmeyi düşünüyorum. kendi kendine uyumayı öğrenmesi için biraz geç bir yaş değil mi?

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 17:37:00

selamlarrrr

buldum siziiiiii
siz gençliğinizin verdiği enerjiklikle virajları son hız geçiyorsunuz bense yorgun ve argın hafiften orta yaşlı halimle seğirterekten peşinizden size yetişmeye çalışıyorum ve yakaladım sizi..

egenin annesi sağolsun söylemese ben nerdeeee bulacağım sizi....

yeni paylaşım alanınız ve topiğiniz hayırlı olsun...

artıkın bende buraya uğrarım fırsat buldukça...

geçmişi okudum da uyku sorunlarından bahsetmişsiniz bende benim eylül ümün uyku düzenini yazayım...
EYLÜL sabahları 9 10 gibi kalkar kahvaltısını eder hala tarhana çorbasına karıştırılmış yumurta peynir karışımını yer sonra oyun zamanıdır yada anneye ev işlerinde yardıma koyulur sözüm ona yardım derken  her ortamda çekmece karıştırma işi ve talan faaliyeti...sonra 1 .30 2 gibi öğle yemeği nin ardından öğle uykusunu uyur 2  yada en fazla 2 30 saat kadar... akşamda 11,11.30 gibi yatar biraz geç kalıyor ama benim ev kalabalık olduğu için ben daha erken sessizliği sağlayamıyorum benim kızda kesinlikle gürültüsüz ve karanlık ortam istediği için biraz geç yatıyor. yani ailecek bize uyuyor oda...

eylül süt içme konusunda hiç sorun yaşamadı ne versem içiyor çok şükür.


biz hala gece beslenmesine devam ediyoruz geceleri yatmadan önce devam sütünü içer gecede 2 kere süt içmeye kalkar .

şu süt içme konusunda biz biraz fazla tüketiciyiz  eylül ün günlük süt tüketimi 800ml.. yi buluyor ama bu günlük beslenmesini aksatmıyor bende onun için biraz esneğim bu konuda...

şimdilik bu kadar herkese selam...

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 17:46:00

kelebeğim çok öpüyorum seni ve eylülü hoşgeldin:))

gece beslenmesi bizde de var,bir kez 200cc süt içiyor gece, yatmadan öncede 200cc yani toplamda 400cc süt ve anne sütü alıyor.

elvancım,gece emzirmiyorum,önceden emziriyordum ama süte geçip gece süt verdim,çünkü perişan olmuştum aynen dediğin gibi emzik gibi kullanıyordu.yani memede uyuyordu ama memeden çıkarıp yatağına koyduğumda kıyamet kopuyor ve uyanıyordu.artık gece emmiyor.gece yatmadan önce sabah kalkınca ve yemeklerden bir süre sonra mutlaka emiyor.

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 18:02:00

kelebeğim ve küçük eylül hoşgeldiniz :) eylül'e maşallah diyeyim, düzenli ve istikrarlı görünüyor yaşamı... hep böyle devam eder inşallah :)

egeninannesi, hakkaten harap oluyorum geceleri, gece ben doğru düzgün uyuyamadığım için akşama doğru acayip uykum geliyor. duha uyusa da ben de kıvrılsam bir köşeye diye bakıyorum :) şimdi yine erken yattı, gündüz uykusunu çok erken uyudu... gece yine ayaktayız anlaşılan. süte mutlaka alıştırmam lazım. peki uykuya nasıl geçiyor ege? sadece yatağına yatırmak yetiyor mu? uykuya yardımcı materyaller kullanıyor mu?

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 18:10:00

bir hafta öncesine kadar 10 gün süren bir kendi uyuma dönemi vardı,yere yastık koyuyorddum ve ben masal anlatıyordum ninni söylüyordum uyudu öyle,ama 10 gün sürdü:)))
yine pusete döndük,daha çabuk ve kolay uyuyor pusette
ama ege ilk 6 ay memede uyudu ve sonrasında hep pusette uyuttum.
bence kendilerinin hazır olmasını gözlemlemekte çok öönemli bu konuda yani öncelikle uyku saatlerini düzene sokup sonrasında kendi kendine uykuya alıştırılmalı gibi geliyor bana.

birde şu nokta var ki bu döenm bir geçiş döenmi,mesela bir çift ve tek uyku arasında gidip geliyoruz.ve günde bir kez uyuyor son dönemde.
bu uyuma ve saatleri oturmadan,ve özellikle kesintisiz gece uykusu,
kendi kendine uyumaya zor adapte olurlar gibi geliyor çünü uzun süren bir alışkanlık söz konusu,sabırlı davranmak gerekiyor.

Ynt: genel paylaşım alanı

02/01/2010 20:57:00

hoşbulduk elvancım ve canım egenin annesi

elvancım eylül aslında kasım doğumlu biraz erken geldi aramıza aralığı bekleyemedi. böyle oluncada tüm aralık bebeklerinden büyük ve eylülde uyku düzenini yeni oluşturdu. iki haftadır düzene girdik sayılır. sizin bebişlerde biraz daha büyüsünler onlarda kendi düzenlerini oluştururlar canım..
birde eylül gece uykusuna erken yattığı zaman ben yatasıyo o uykusunu bayağı alırdı ben yattıktan sonra onun mızmızlıkları başlardı yat kalk faslı sabaha kadar devam ederdi ben çareyi biraz geç uyutmakta buldum şimdide o rutinini tutturdu ..

egemin annesi canım benim eylülde öyle kendi kendine uyumuyor ben hafifte olsa ayağımda sallıyorum. kendiliğinden ve sabaha kadar kesintisiz uyku dönemine daha uzunca bir zaman var sanırım

eski zamanlarımı düşünüyorum da geçen seneyi falan gerçekten çok zordu herşey ama onlarda geçti bu devirleride geçecek canım sabır sabır sabır... ayrıca her devreleri ayrı bir güzellik yaaa tadını çıkarmak lazım zira geçmiş geçmişte kalıyor. ben bebekliğine doyamadım eylül ün mesela...

Ynt: genel paylaşım alanı

02/02/2010 09:44:00

hepinize selam sevgili anneler.kelebeğim ve güzel kızı eylül hoşgeldiniz!elvancım aynı sorun bizdede var efede beni emzik gibi kullanıyor gece.5 kez uyanırsa iyiyim diyorumçhatta bu aralar çok daha fazla kalkıyor.azılarında etkisi var sanırım.ben gece emzirmeyi bırakmayı düşünüyorum fakat efede emerek uyuduğu için uyutmak problem olucak bu defa.süt olayına gelince hala içmiyo sıpacık.başka bi yolu yokmu bu sütü sevdirmenin?


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2008 aralık annelerinin paylaşım alanı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...