2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/13/2010 20:25:00

Bebeklerimiz kaçta uyanıyor, kahvaltı, öğle, ara öğün, akşam yemeği saatleri, uyku saatleri gibi günlük rutinlerini paylaştığımız sayfa.

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/14/2010 05:41:00

29 ocak doğuranları olarak ilk ben yazayım:) sabahları uyanma saatı 7:30-8:00 civarı oluyor. Uyandıktan sonra ilk işi mutfağı gösterip mama demesi oluyor.Yavrum aç uyanan bebekler sınıfına giriyor.Beraber kahvaltı hazırlanıp mideye gönderildikten sonra aktivitelere erkenden başlıyoruz:) Erken uyandığı ve çok aktif bir minik çocuk olduğundan genellikle 11:00-11:30 gibi uykusu gelmiş oluyor.uyumadan önce bir bardak kadar süt içer. bu arada saat 10:00 civarı bir meyve  yiyor veya benim geç kahvaltıma ortak olabiliyor. Öğle uykusundan uyandıktan sonra (genellikle 1,5 -2 saat kadar uyur) öğle yemeğini yer sonrasında oyuncak vakti gelir. aralarda bakımlar yapılır.saat 15:00 ten sonra meyveli yogurt veya sütlü tatlı, krep ,kek ,artık hazırda ne var ise ara öğün olarak yenir.(eğer sabah uykusu az uyunduysa öğleden sonra küçük bir şekerleme yapabilir)Akşam üstü bahçeye çıkılır.Bahçede erik dut  elma gibi meyvelerimiz ağaçatan toplanıp oyun sonrasında eve döndülür (tabi bu eve dönme faslı nedense hep zor olan kısım olarak yaşanır)el yüz yıkanır (lavabodan kopma çalışmalarından sonra)kitap saatinin yanında meyveler yenir.Akşam yemeğine kadar serbest vakit zamanıdır.(evi alt-üst etmeyle geçen vakitin adıdır.)anne bu aralarda sık sık evi toparlar uyku zamanları yemekler hazırlanır... akşam yemeği saat 20:00 civarlarında yenir.Ancak ipek 7:30 gibi önce mama sandelyesinde yemeğini yer sonrasında anne ile babaya eşlik eder.yemek sonrasında baba ile zaman geçirir banyo yapılır süt içer ve gece uykusuna dalaaarrr...

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/29/2010 20:53:00

merhaba fazi ne güzel bir düzen bu Allah bozmasın inşallah.bunu okuyunca anlatmaktan vazgeçtim:)

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/30/2010 03:54:00

Merhaba arkadaşlar,
Çalışlan anne olarak malesef oğlumun düzenini tam olarak bilemiyorum, Annem kafasına göre bir düzen kurmuştur.
Sabah kalkma saati ama benim gidiş saatime denk geliyor. Ben kalkmadan kalkıyor beni uyandırıyor (06:15 - 06:30 arası bu arada kalkmalarımız) ve muftağa sürüklüyo bu (su) diye. gecenin hararetini suyla atıyor yavrum. suyunu içtikten sonra doğru tekrar yatağa gidiyor. tabi hazırlanmam için vakit tam kalmıyor ama önce onun gözlerini kapatması için biraz yanında yatıyorum ardından hazırlanıp çıkıyorum. gerisi annemde,
Annemin anlattığına göre benden sonra ya hemen kalkıyormuş ya da uyuyormuş o arada annem 120 ml bir süt içiriyormuş. ardından yarım saat veya 1 saat sonra kahvaltı faslı başlıyormuş. Günde 2 kere uyuyormuş bir sabah üstü birde öğleden sonra. aralarda yemek,meyve, süt, yoğurt ne denk gelirse veriyormuş.
saat 18:30 - 19:00 gibi ben evde oluyorum o zaman kadar annem ona yemeğini yedirmiş oluyorsa satarken süt vermek bana düşüyor, eğer yedirmemiş olursa benimle beraber yemek yiyor (bu nadiren denk geliyor) ardından benimle haster gideren oğlum saar 21.00 - 22:00 gibi yatma eğlemine geçiyor.
Babamız askerde olduğu için anneannelerde kalıyoruz 11 aydır. Yaklaşık 3 aydırda ben çalışıyorum. Ama Allah izin verirse eşim askerden 2 ay sonra dönüyor o saatten sonra düzenimizi kurulunca kendi evimize geince ben çalışmayı düşünmüyorum çünkü gerçekten oğlumdan uzakta olmaz zor oluyor özellkle beslenmesine, eğitimine müdahale edemiyorum kendi istediğim gibi yetiştirememek zor geliyor.
Çalışan annenin dramı böyle arkadaşlar, benden başka varmı bilmiyorum ama varsada eksikliğim varsa benimle paylaşırsa sevinirim :))

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/31/2010 06:41:00

deryaazra sen de yaz :) vazgeçmek yok. Sonuçta bu düzenler şimdilik böyle çocuklar büyüdükçe şekil değiştirmemek imkansız.aslında bence düzenin önemli olan kısmı bizleri bebekleri mutlu edebilecek bir yapıda olması değil midir?

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

07/31/2010 17:48:00

peki yazalım bakalım. öncelikle bende çalışan bir anneyim ve hemen hemen günde 5 saat ayrıym. Genel olarak 11 1 gibi kalkıyoruz ve mutlaka emiyoruz. evet hala emiyoruz:). Hiç iştahlı bir bebek olmadığı için kahvaltımız bütün vitaminleri alması açısından bulamaç tarzında olur.süt yumurta peynir vs. daha sonra tabi oyun faslı ve bi üsre sonra zorla yoğurt yedirme süreci başlıyor. ve uyku saati hemen hemen 2 2.5 saat uyuyor. Uyanınca anneannsei ne yemek hazırladıysa onu yiyor ve hemen parka koşuluyor. parktada uzunca bir süre oynuyor . Ordada birşeyler atıştırıyor genelde oyun esnasında farketmeden ne yeddirdiysek kardır.Eve geldiğimizde mutlaka banyo yapıyoruz. Meyve yiyoruz kitap okuyoruz.Yatmadanda muhallebi yada gece tok tutacak tahıllı mamayiyoruz. Bu esnada saat 11 olmuş oluyor mutlaka ve emerek uykuya gidiyoruz. bu aralar çok sıcak olduğu için mutlaka gece su içmeye uyanıyor 1 yada 2 kerede emme faslı oluyor. ve günler böylece geçiiiip gidiyor:) 

Ynt: 2010 Ocak Bebeklerinin Günlük Düzenleri

12/24/2010 10:13:00

ya bende okuyunca yazmaktan vazgeçtim.benimki ne yemeği ne süt içmeyi nede emmeyi sevdi.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2009 Ocak Ayı Anneleri :)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...