uykuuuuu

06/20/2012 05:49:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: uykuuuuu

06/20/2012 06:00:00

Değişik birşey belki ama. Yiğenlerim var (ikizler). Onlarda çok gürültü yapıyorlardı misafir oldukları dönemde. Bende tedirgin ve sinirliydim. Uyanacak yada uyuyamıyacak, uyku düzeni bozulacak diye. Bir seferinde ikizlerden biri evin içinde kullandığımız (şu anda kullanmıyoruz) bebek arabasını ileri geri yaparak oğlumu uyuttu. :) Tabii kontrollü olarak, ben yanındayken. Sonrasında Çınar uyuyor sessiz olalım demeye başladılar, bşz demeden. Bazen küçükleride ortak etmek gerekiyor, yaptığımız şeylere daha iyi anlayıp, size destek olabiliyorlar.
Bu benim başımdan geçen bir olaydı. Umarım diğer arkadaşlarda size bu konuda yardımcı olabilir.
En önemlisi stres yapmamak. Çünkü sonrasında tüm aileye bu stres yayılıyor.

Ynt: uykuuuuu

06/20/2012 06:02:00

:( durum zor gibi. Susun diyemezsin onlarda cocuk yapmadan durmadan anlamazlar. Ama kv ve eltin anlamiyomu en azindan uyku saatinde baska birsey yaptirsa onlari oyalasa. Soylesen sorun olurmu?

Ynt: uykuuuuu

06/21/2012 18:14:00

merhaba diş uyku problemi yaratabilir,ama asıl etken sizinde söylediğiniz gibi dışardan gelen sesler,ben pek sağlıklı bi örnek değilim belki ama uyku saati geldiğinde bizim ev tam tabiriyle kütüphane gibi olur,doğduğundan beri aynı saatte yıkayıp,arkasından masaj,sut ve sadık dostum salıncak sıralamasıyla ilerliyoruz,bahçeniz evle ne mesafede bilemiyorum ama bu kadar gerilmenizdense bebeği evde kendi ortamında bu seslerden uzak uyutma sansınız yok mu?birde sallama karsıtı değilseniz bir hamak yada salıncak kullanmanızı hararetle öneririmsallamıycam diye inatlastıgım 4 ay yasadıgım sinir harbini ben bilirim:)

Ynt: uykuuuuu

06/21/2012 18:30:00

Kızınız coook haklı ,siz de cok haklısınız,üstünden bi kaç yıl gecince çok keyifli bi yasantınız olacak bu kesin:) ama şu süreci en az hasarla atlatmak önemli,bizim yatagımızda sallanıyor ama bi hamagın yada salıncagın bağımsızlığı gibi değil,ben kızımı ilk 4 ay dısında (ki o dönem buna 1,5-2 saatimi ayırıyordum) hiç uyutamadım yatagında,bi süre eve camasır ipinden çingene besiği dediğimiz salıncaklardan kurdum,sonrasındada su tenteli basit salıncaklardan aldım,halen kullanıyorum,salıncagımız yoksa uyku problem demek bizim için..

Ynt: uykuuuuu

06/21/2012 20:23:00

sizi çok iyi anlıyorum.  aynı durumdayım  bizde düzen fn yok olamıyo:( oğluma ses yapma demekten yoruldum zati faydasıda yok! ben artık kabulendim ve kızımda...benim kurtarıcımda hamak (paşa hamağın çingene beşiği ) çok rahat tavsiye ederim bebeği sarsmadığı için zararlı olmadığını düşünüyorum. sizinde dediğiniz gibi büyükde bizim çocuğumuz çocukluğunu yaşamasınmı kardeşi yüzünden...

Ynt: uykuuuuu

08/01/2012 17:50:00

Arkadaslar bende5aylik bebeğimi pasa hamaktan aldığımız hamaktan uyutuyorum ama uyku sırasında uyanmak üzere iken tekrar sallamaya devam edip uykuya geri daldirdirmayi başarmak iyi oluyor ama desteksiz deliksiiz uyku alışkanlığı kazanamıyor bebekler böylece

Ynt: uykuuuuu

08/03/2012 21:34:00

hepimizin derdi bambaşka. benim bebeğimde 7 aylık olmasına rağmen memeyle uyuyor. eşim uyutmayı deniyor ama ağlaya ağlaya helak oluyor çocuk. evdeyken beşiğinde uyutmayı başarıyor ama epeydir tatildeyiz uyku düzeni falan kalmadı. benimde suçum var iradeli davranamıyorum. ne yapmalıyım deneyimli arkadaşlar yardım edin lütfen.

Ynt: uykuuuuu

08/30/2012 13:53:00

bizde ana dizi (saga sola sallanan) aldık 6 aylık bebeğim 1 aydır cok rahat uyuyor masallah.eskiden ayagımda sallaya sallaya kepaze olurdum.tasınmasıda kolay oldugu için arabaya koyuyorum her gittigimiz yere götürüyoruz,piknikte cay bahcesinde ev gezmelerinde her yerde rahatlıkmıs.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...