oğlum hergece ayağımda :((

<12>
10/08/2010 07:08:00

arkadaşlar oğlum 9 aylık oldu ,bu zamana kadar buderece bir uyku sorunu yaşamadık hastalık dışında .. ama belki 1 aydır çok kötüyüz ,uyutuyorum yatıyoruz kımılkımıl almıyorum ağlıyo yanıma alıyorum durmuyo ayağıma alıyorum herşey normal belki ayağımda bir saat kaldığını biiliyorum çünkü bende dalıyorum :( hergece böyle sizce diş mi .. birde bir damla varmış gerçi herkes kendine uyan bir damladan bahsediyo ama gece veriyorum çok iyi geliyo diyolar kullanan faydasını göre var mı gündüz de çok uyuduğunu söliyemem hani çok uykusunu alıyo desem,oda değil ben çalşıyorum eve geldm mi yatana kadar sürekli oynuyoruz hani yoruluyoda ne yapacağımı bilemiyorum ,yardımcı olursanız sevinirm

Ynt: oğlum her gece ayağımda :((

10/08/2010 07:27:00

şartlandırma şeklinde uyutmayı denesen?

biz Ada için kullandık o yöntemi; mesela bir ninni seçtik, 15- 20 gün; önceden nasıl uyutuyorsam o şekilde ve o ninniyi dinleterek uyuttum, sonra kendi kendine uykusu gelince o ninniyi aramaya başladı, bundan sonra ninniyi açıp kucağımda sallayarak dinletmeye başladım, bir 15-20 gün de böyle geçirdik, daha sonra yanına uzanıp saçını okşayarak dinlemeye başladık, şimdi kendi kendine ninniyi dinleyerek uyuyabiliyor.

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:33:00

mükemmel bişey , fikir çok iyi denicem bizim de bir uyku ark.var fisher price dan almıştım arada açıyorum ama artık sürekli açıp onda uyutym bi denym belki işe yarar teşekkürederim ..

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:34:00

damlalarla deneme bence uykuyu ...
benım kzıım kolik'ti 4 ay hıc uyumadı ne gece ne gunduz.Ben de 5 aydan sonra gece çayları ve bebekler için doğadan'ın bıtkı cayları var onlardan vermeye basladım.uyutmak ıstedıgın saatten 1 saat kadar once onu ver.ıcınde uyutucu her bıtkı var.papatya - rezene vs... hem faydalı uykuda buyuyor işte :)
bence dene bır hafta kadar yıne mız mızlıgı oluyor ama kendılıgınden duzene gırıyor sonra =)

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:43:00

ok çayıda denerim :) öle bi haldeyim ki anlatamam şuan masada zor duruyorum ne deseniz akşam yapıcak durumdayım bebeğim içinde üzülüyorum yavrum oda huzrsuz:( bide acaba diyorum gndüz hoşuna gtmicek bişeyler mi yaşıyo bakıcı geliyo 12den sonra yarım gun babane arada geliyo ama yarım gun onunla iyi de bir kadın ama annelik işte gece hep bşey mi oldu diye düşündüm anlayabilr miiym ki çok küçük daha offf

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:50:00

uyku dışında nasıl?
keyifli mutlu bir bebek mi?

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:52:00

evt herşey yolunda gözüküyor oynuyo gülüyo erken de yürücek gibi bakıcı hep ilgileniyoırum yürütücem hep gözüm üstnde falan diyo hani hep soruyorum zaten herşeyi.. anneme soruyorum varmı gözlemlediğim bişey diyrum yok hatta onun görnce bende ona gidiyo diyo ne biilym işte gece öle içime bi şey dştü

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 07:57:00

sadece uyumayı sevmiyor da olabilir... kızkardeşimin 8 aylık bebeği de böyle çünkü, hiç uyumasın hep oynasın istiyor. doktor da istemiyorsa zorlama demiş de onun için.

uykusu gelince uyur, acıkınca yer, çocuklara biraz da böyle bakmak lazım sanki ama beceremiyoruz anne yüreğiyle :)

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 08:51:00

iyi hoş sölüyosun nehircim ama gecenin 2sinde 3ünde bir oyuna alıştrdım mı vay benm halime :)) gündüz evt dediğin gibi uykusu gelince uyutuyolar ama sorunn gece işte (:

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 09:03:00

şimdi Ada'nın gece ağlayarak uyanmalarıyla ilgili bir arkadaşımla konuşuyordum da; gün içinde fazla uyaran alan bebekler gece kabus görebiliyorlarmış bu durumda da anneye yakın olmak istiyorlarmış falan dedi, ben de bir kaç gündür çok eğleniyor diye CD den susam sokağını izletiyordum fakat fazla gelmiş olabilirmiş, uyku terörünü bir araştır internetten dedi, ona bakacağım sen de bir bak istersen, belki de işten dönüşte eğlendireyim derken fazla uyarana maruz bırakıyorsundur :)

Ynt: oğlum hergece ayağımda :((

10/08/2010 09:50:00

Canım öncelikle tahmin edebiliyorum ne kadar zor bir dönemden geçtiğini. Kızımın son 3 gündür burnu tıkalıydı ve geceleri bir türlü uyumak bilmiyordu aynen senin dediğin gibi ayağımdan indirdiğim an ağlıyordu. Kayınvalidem bizde kalıyor kızıma baktığı zamanlarda biz çareyi dönüşümlü olarak bakmakta bulmuştuk herkes 1 gece sorumluluğunu aldı ve kızımla aynı odada yattı bu şekilde 3 gecelik uykusuzluktan payıma düşen yalnızca bir gece oldu. Uyumayan çocuk çok zor hakikaten hele hele anne çalışıyorsa destek şart.  NehirT arkadaşımızın tavsiyesini ben çok beğendim. Bizde 1 yaşına kadar kızımı hep ayağımızda sallayarak uyuttuk son 15 gündür (şu 3 gecelik sıkıntıyı  saymazsak) kendi kendine uyuması için teşvik ettik yastığını koyuyorum yere hadi gel uyuyalım diyorum o da zaten uykusu geldiği için hemen yanıma geliyor ve minimum 10 dk maksimum 0,5 saat içinde uykuya dalıyor.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Uyku Sorunları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...