amin amin amin

<12345>

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 08:11:00

Rüya neredeyse her sabah ezanıyla uyanıp içli içli ağlıyordu, hem sakinleştirmek zor oluyordu hem de sabahın 5 inde çocuk da biz de helak oluyorduk günlerdir. eşim nihayet dün akşam Şişli müftülüğüne şikayet maili atmış, sesin azaltılması için. Bakalım ne cevap verecekler..

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 08:35:00

bizim için bu normal bi durum olduğundan ötürü Zişan kuş ezan sesi duyduğunda parmağıyla işaret ediyor.Çünkü biz her seferinde ezan okurken''Evet kızım ezan okunuyor Allah BİR şimdi dede camiye gitmiştir namaz kılıcak diyoruz''
Anneannesi ona küçük seccade almış o da kılan birini görünce kılmaya başlıyor.Ben böyle yetişmesini istediğimden ötürü çok memnunum tabi.
Yukseltur siz anlatmak istemediğinizden tereddütlerini anlayabiliyorum.Ama ben senin yerinde olsaydım yine de şarkı söylüyor yerine doğru olanı söylemeyi tercih ederdim.Sadece kızım camide ezan okunuyor..gibi.

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 09:11:00

Adige, gündüz diğer saatlerde hadi neyse, bir şekilde alıştı zaten, çok da fazla kafaya takmıyorum, bir şekilde öğrenecek ve kendi yolunu seçecek elbet. Herkesin kendi kararı sonuçta.
Ama sabahın 5 inde bangır bangır gürültüyle ağlayarak uyanması ve yarım saat boyunca içini çekerek ağlaması da hiç hoş bişey değil. Sabahın 5 inde ezan değil de mesela yan komşudan ya da eğlence merkezinden gelen müzik sesi olsa ve yine böyle uyansa aynı tepkiyi verirdik, edebileceğimiz her yere şikayet ederdik engellemek için. Şimdi bir de ramazan davulcuları başlayacak, küçükken ben de çok korkardım, bakalım nasıl atlatıcaz :(

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 09:24:00

:) haklısın davullar da başlayacak.O şekilde korkup ağlaması senin canını sıkan aslında.Belki dediğin gibi şikayetten sonra azaltılır biraz.
Belkide durum şu (ya da bizde öyle) o kadar istiyorumki uyanmadan deliksiz uyumasını dışarıdan onun uyanmasına sebep olan her ses beni de kızdırabiliyor.Şimdi havalar sıcak tabi kapı pencere açık her ses evde.Dün akşamda komşuların okey taşları seside beni çıldırttı gece yarısı..

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 11:54:00

peyibal+1

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 19:59:00

derste bir öğrencinin ezan sesi duyunca rahatsız oluyorum camı kapatalım öğretmenim demesine üzüldüğüm gibi üzüldüm gene,ve çok şaşırdım

Ynt: amin amin amin

08/05/2010 20:13:00

Biz bir çoğunuzun bildiği üzere Katar'da yaşıyoruz ve oradaki cami sayısı ve ses yoğunluğu Türkiye'dekiyle karşılaştırılamayacak kadar az... Bununla birlikte yaz başında taşınacağımız sitede bulduğumuz ev camiye oldukça yakındı ve biz oğlumuzun özellikle uykudayken çok irkildiğini belirttik hiçbir üzüntü, şaşkınlık vs vs bir tepkiyle karşılaşmadan camiye olabildiğince uzak bir eve yönlendirildik ki tekrar vurguluyorum ordaki ses yüksekliği buradakinin çok çok altında ve aynı anda 2-3 camiden ses duymak da mümkün değil... Bu arada orda Ramazan davulu da yok...

Türkiye'de ses yüksekliğinden dolayı insanların rahatsızlık duyabileceği neden çok kötü birşeymiş gibi algılanıyor veya bu şekilde lanse edilmeye çalışılıyor ben anlamakta güçlük çekiyorum.

Ynt: amin amin amin

08/07/2010 11:09:00

Peyibal, söylediklerine kesinlikle katılıyorum... Türkiye'de o kadar çok şey içiçe sokuldu ki neler uğruna... Bazı şeyler amacının dışına çıktı... Neyse, tüm kuzulara deliksiz uyku dilemekten fazlası gelmiyor içimden :))

<12345>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...