emziğe alıştırma

<1234>
05/25/2010 11:33:00

benim son günlerdeki baskım şu çocuğu emziğe alıştır çok zorluk çekersin sorunu elimde 4 farklı emzik var ama hiç birini almıyor bana yardımcı olurmusunuz ne marka ve nasıl emzikler kullanıyorsunuz yada emiğe alıştırmalımıyım işe başlayacağım ve babanne bakacak ısrarla alıştırmalısın diyor peki nasıl ???

Ynt: emziğe alıştırma

05/25/2010 13:27:00

valla ben emziğe alıştırmadım ve kayınvalidemin tüm ısrarına rağmen alıştırmayacağım. asla zor olmuyor. şu ana kadar sıkıntımız olmadı ben işe gidiyorum bakıcımızla kalıyor eğer ameliyatlar uzayacak olursa bakıcımız oğlumu kayınvalideme bırakıyor. her onlarda zaman geçirdiğimizde bana emzik versen iyi olur demekte ısrarla :) ben ise duymazdan geliyorum ve eşimde anne bıkmadın bu laftan yeter artık biz emzik vermeyeceğiz diyor. valla ne yalan söyleyeyim bence emzik almasının manası yok eğer huysuzlanmıyorsa bırak emmesin zaten ne yararı var bebeğe sadece sussun diye ne gerek var ben oğlumla konuşmayı onun bana cevap vermeye çabalamasını seviyorum ve uykuya dalarken beni emmesini...bazen kayınvalideme ben onun emziğiyim diye gülerek cevap veriyorum . sonra emzikten ayırması başka zor .... bence alıştırmak zorunda değilsin :)
sevgiler

Ynt: emziğe alıştırma

05/25/2010 19:02:00

çalışan bir anne olacağım için emziğe hamileliğimin ilk gününden beri hep sıcak bakmıştım...idil doğduktan 2 saat sonra emziğini cokur cokur emiyordu .... iyi ettin diyen de oldu keşke vermeseydin diyen de ...açıkcası bazen çok kurtarıco oluyor....kuzenimin 10 aylık oğlu annesini yalancı meme olarak kullanıyor ne yaptıysa alıştıramadı........hastanedeyken bir hemşire keşke vermeseydiniz diş yapısı bozulur vs dedi...ayşe öner ise hiçbir sakıncasının olmadığını aksine eğer emme refleksi ile parmağını emmesinin daha kötü olduğunu anlattı bir tv programında...memeyi çok çok 3-4 sene emer ama parmağını ilkokulda bile emen var dedi....bizimki chicco kullanıyor ama ben avent e geçmek istiyorum her ürünü mükemmel zira...sonuç olarak ben tercihimden pişman değilim tercih senin ....

Ynt: emziğe alıştırma

05/26/2010 17:49:00

Anne sütünü artırmak istediğim için ilk bir ay emzik vermemeyi düşünmüyordum, onbeşgün mememde gezdirdim. :) (emzik alırsa meme emmek istemez dediler) Baktım ellerini ağzına götürüyor bizim paşa, aman parmak emmeye alışmasın diye hemen emzik verdim. Bazen emiyordu (çok az), bazen istemeyip dili ile dışarı atıyordu. Bende 4-5 çeşit emzik(chicco, avent, nuk, damaklı, damaksız, slikon, kauçuk.) denedim hiçbirini istemedi. 3. ayda beni emmeyide bıraktı. Bende en son geçen ay (5.ay) emzik denemekten vazgeçtim. Açıkçası uykuya dalarken zorlanıyor, biberon emerek uyuyor bazen ama karnı toksa emmedende uyuyabiliyor.  Emzik isteseydi hiç pişman olmadan verirdim. Bana göre bir şekilde emme duygularını tatmin etmek gerekiyor.

Ynt: emziğe alıştırma

05/27/2010 06:40:00

hepinize çok teşekkür ederim .

Ynt: emziğe alıştırma

05/27/2010 18:44:00

eğer vitamin kullanıyorsanız-multitabs mesela- onu emziğin ucuna verip deneyebilrsiniz.sonradan alışan pek olmuyo malesef.benim oğlum doğduğu gün aldı.aynı şekilde hastanedeki doktorlar mırın kırın ettiler ama çok güzel sakinleştiriyor.çocuğunuza emziği bıraktırabilirsiniz ama parmak emerse bıraktıramazsınız ve zamanla emmekten dolayı parmak incelir.almıyorsa da almıyordur her bebek aynı değildir.ve aynı şekilde ben de damaklı kullanılması gerektiğini düşünüyorum.

Ynt: emziğe alıştırma

05/30/2010 07:32:00

Benim kızım ilk andan itibaren emziği reddetti. Sadece ilk denediğimizde (sanırım 2-3 haftalıktı) 1-2 sefer emzikle uyudu sonra bıraktı ve bir daha almadı. Ancak 4,5 aylık olduğunda gece uyandığında emziği verdiğimde almaya başladı ve uyusuna devam etti. Bu sefer emziği alması için hiç zorlamadım kendi kendine aldı. Bence emziği alması için bebek zorlanmamalı.

Ynt: emziğe alıştırma

06/06/2010 17:35:00

ben oğluma ılk başlarda vermek istemedim ama gaz sancılarımız malesef beni ve bebeğimi cok yorduğundan emziğe alıştıralım dedim.birbucuk 2 aylıkken denemediğimiz emzik kalmadı sonunda nuk un damaklı kauçuk emziğini cok sevdi.ama sadece uyutmak için kullanıyorum bence calışan annelere ıyı.ama 40 gunu atlattıktan sonra yani emme refleksi güçlendikten sonra vermenizi tavsiye ederim.herkese sevgiler,minik bebişlerinizi kokluyorum

Ynt: emziğe alıştırma

06/09/2010 16:24:00

bebeğe emziği verirken bir elinle yanağına dokunmayı deneyebilirsin, benim oğlum da almadığı zamanlarda bunu deniyorum etkili oluyor.Umarım sende de işe yarar.

Ynt: emziğe alıştırma

06/11/2010 10:03:00

benim oğluma da emziği bir türlü alıştıramadık. nben çok da taraftar değildim. Fakat ben işe gidince emme isteği olduğu zaman evdeki bakıcı teyzesi zorlanıyor. sadece bazen uyurken kullanıyoruz. Avent ve pigeon marka emzik... 

Ynt: emziğe alıştırma

06/11/2010 11:25:00

Ben de hamileyken kesinlikle kullanmam diyordum. fakat bi yerde mecbur kaldım. daha doğduğunun ikinci günü vermek zorunda kaldım. hiç memeyi bırakmak istiyordu. bende yara olduğu için çok fazla dayanamadım acıya. karnı doyduktan sonraları zorla da olsa verdim.ilk başlarda öğüyordu fakat yavaş yavaş alıştı. emziği zorla ağzına sokmaya çalışınca öğürüyordu.kendi isteğiyle ağzına alınca problemsiz emiyo. damaklı emzik emiyor. diğerlerini alamadı.(damla uclu ) 
şimdi eskisi kadar gerek kalmıyor emziğe. sadece uykuya dalarken yada çok huzursuzlandığında. yani çok bağımlı değil.
emziği bıraktırma hususunda da doktorlar 5-6 ay arasını öneriyor.bende  6.ayda falan tamamen bıraktırmayı düşünüyorum. çünkü daha sonraki aylarda bebek emziğin iyice farkına varıp bağlanabiliyor,  sonra bıraktırması daha zor olurmuş.

<1234>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-6 Ay bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...