bebeğimizi beklerken

<12>
03/22/2011 11:52:00

Sevgili çiçeği burnunda anne adayları!
Bebeğinizi beklerken günleriniz nasıl geçiyor? Hazırlıklarınızı tamamladınız mı? Gün içinde neler yapıyorsunuz? Bebeğinizle neler konuşuyorsunuz :)

Mesela biz dün babamızla odamızın duvarlarını süsledik odamızın havası değişti :) nisan ayına girince yavaş yavaş yıkanacakları yıkayıp ütüleyip odamızı yerleştirmeyi düşünüyorum. daha perde beğenemedim kararsızım :(
normalde tembel biriydim şimdi daha beterim ev işleri zulüm gibi geliyor bütün gün oğluşumla tembellik yapmak istiyorum :)
artık ben değil biz diyorum biz uyandık biz geldik biz acıktık gibi :) görmediğim huyunu suyunu bilmediğim birini özlemek ne yüce birşey anne olmak! hem bir an önce kavuşmak istiyorum hemde hep içimde kalsın hiç çıkmasın sadece benim olsun diyorum hamilelik çok güzel! :)

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/27/2011 18:31:00

Merhaba herkese...

Ne güzel demişsin Ceyla. Ben de aynı duygu içindeyim, gelmesi ve içimde olması konusunda :)

Ben hala duvar süsü seçimi yapamıyorum. Mobilyalarımız dümdüz beyaz o yüzden odanın duvarlarını süslemeyi düşünmüştüm. Ama bugün bir arkadaşıma gittim, sanırım onu örnek alıp duvarları boş bırakacağım; mobilyayı süsleyeceğim. Gene de balık-deniz mi çiçek-böcek mi karar veremiyorum... ikisini de istiyorum ama o zaman karma karışık olur...

Ben perdeleri iki hafta önce bitirdim. Aslında siparişi çok çabuk getirdiler, ondan. Bu kadar hızlı olacaklarını düşünmemiştim. İda'nın odası 12den akşama kadar şıkır şıkır ışık alıyor. Bu yüzden astarlı perde yapmak zorunda kaldım. Renk olarak düz turuncu seçtim. Üstüne de pembe (eh kız odasında o kadar pembe olsun) süslü tül. Kapatınca oda öyle güzel oldu ki... Sanırım anne karnında bir renk varsa o, bu renk... Ana sayfamda fotoğraflarını koymuştum.

Japon feneri kağıt lambalardan aldım, tam top olandan, yanınca odaya ay doğmuş gibi olanlardan. Ama babamız henüz asmadı, asarız :) Bir de elektrik düğmesini reostalı düğmeyle değiştireceğiz, hani ışığı azaltıp çoğaltan. Böylece gece lambasına gerek kalmayacak diye düşünüyorum. Her açıdan tasarruflu oldu. :)

Eşimin attırmadığı iki tane küçük koltuğumuz vardı. Turuncu ve pembeli pötikare kumaşlar aldık. Annem bütün terziliğini göstererek koltuklara kılıf dikiyor :) Canım annem ya...

Nisan başı odayı yerleştiririm demiştim ben de. Mobilyanın kokusunun geçmesini bekliyorum. Sadece birinde koku var hala. Aklınızda olsun mobilyanın kokusunu almak için içine üstüne talk pudra dökün. Bir kaç gün sonra onları makine ile çekip bir daha dökün. Aslında dökmek için de süpürmek için de yardım alın, yoksa benim gibi pudra gırtlağınıza yapışabilir :) 

Bir iki eksik kaldı, onları da aldık mı... Zaten pek bir iş kalmıyor. Yavrum; şu an odasına yerleştirmediğim eşyası zaten bir tek dolap gözünde sıkış tıkış duruyor. Varı yoğu bu dünyada :) Bir de ailesi :) Daha nesi olsun değil mi...

Benden çok babasının sesine alışık olacakmış gibi geliyor İda. Babası her gün uzun uzun konuşuyor kızıyla. Bense içimden konuşuyorum daha çok. Ama bu da işe yarıyor bence, cevap alıyorum yani... Bazen de kendimi ona cevap verirken yakalıyorum :)

İş yönünden şanslı olduğum için şu sıra bolca tembellik yapabiliyorum. Hamileliğimin başlarında, ölü gibi uyurken, hep çalışan hamileler için dua etmiştim; bana inanılmaz geliyordu hem çalışıp hem o uyku ve yorgunluk içinde olmak. Buradan, çalışan hamilelerin hepsini tebrik ediyor, kolaylık diliyorum. Kocalarına da diyorum ki 'öyle böyle zorluk değil, günde çift antrenman, her gün de maç, öyle düşünün' :)

Ben de bazen "biz" diyorum, hem hoşuma gidiyor hem yabancılaşıyorum. Komik geliyor. "Biz sigara içilen yerde duramadığımız için gelemeyeceğiz..." :)))

Bir de... kutularımız var:
Ablam ve bir arkadaşı sağ olsun yardıma geldiler. Eminönü'nden renkli kutular aldım. Ay çiçek yüzlü minik süslerden de bir paket. Tuhafiyeden de envayı renk kurdele. Üçümüz oturup kutuları süsledik. Ne işe yarayacak diye sorarsanız İda'nın hoş geldin çikolatasını koyacağız. Gene Eminönü'nden çikolata için fiyat almıştım ama bir arkadaşım böyle doğumlara, özel günlere kurabiye yapıp satıyor. 'İda'nın kurabiyesini ben yapacağım' dedi. Bense kurabiye sevmem, sevmediğim şeyi de ikram etmek istemem. 'Eğer çikolata yaparsan tamam sen yap' dedim. Ama kutular o kadar sevimli oldu ki gidip bir parti daha aldık. Yakında gene süsleme faaliyeti var :)

Bu Eminönü alış verişinde kapı süslerine de baktım. Baktım ve beğenemedim. Sonra bir dükkanda kapı süsünün iskeletinde buldum, yuvarlak strafor. Başka bir dükkandan otriş buldum. Bir iki de süs malzeme ve kurdele... İstediğim kapı süsü benimdir. Onu da yapınca fotoğrafını eklerim :)

Eğlenceli şey bu bekleyiş... Bugüne kadar ne diye tez canlı bir insan olmuşum ki!.. :))) 
Ynt: bebeğimizi beklerken

03/28/2011 04:38:00

Sevgili İdaaum :)

İlk önce belirtmek isterim ki beni çok sevindirdin binbir hevesle açtığım başlığa cevap yazarak :)

Bizimde mobilyamız düz bembeyaz sadece kulpları hayvan figürlerinden. duvarlar içinde hayvancıklı bir sticker beğenmiştim ama internet dahil hiçbir yerde bulamadım. sonra başka bir hayvancıklı sticker buldum ve daha çok sevdim diğerini iyi ki bulamamışım :) resimleri ekliyimde bakın nasıl bulacaksınız ben çok sevdim odanın havası değişti bir anda boş odayı doldurdu :) kızlara çiçekli şeyler daha çok yakışıyor kelebekli de olabilir :)

perde için bende dolaşacağım bir yerden fiyat aldım hem yüksek geldi hemde tam istediğim renkler yoktu. ben tülün üstüne yan fonlar istiyorum ama fonu karartma kumaşlardan olmak şartıyla gündüz uykuları için odayı karartmak gerekebilir diye düşündüm. duvarlarımız açık renk mobilyalarda beyaz o yüzden perdemiz bebek mavisi olsun istiyorm :)

lambamızı bizde daha asmadık ama düğmeyi değiştirmek güzel fikirmiş bende babamıza söyliyim :)

bizim odamızda koltuk koyacak yerimiz yok malesef ama oyuncak sandığının üstüne puf yaptırmak istiyorum bende çıkıp kumaş beğenmek lazım. çekmecelerimizin içine de örtü diktiriyor anneannemiz mis gibi yıkanan giysilerimiz mobilyaya değsin istemedim çok mu pinpirik oldum ne :)

bizde çok bekledik mobilya kokusu geçsin diye hatta mobilyacıya sordum sirkeli su ile silin demişti. ama sormakta geç kaldığım için koku kendiliğinden geçti o yüzden işe yarıyormu bilemiyorum.


çikolata kutularına çok özendim daha doğrusu bebeğim için kendim birşeyler yaratmaya özendim bir düşüneyim neler yapabilirim  :)

bende her zaman beklemekten belirsizlikle geçen zamanlardan nefret etmişimdir ama bu başka! Doğa öyle bir düzen ve denge üstüne kurulmuş ki bu 9  ay hem bebeğimizin büyümesi için hemde annelerin sabretmeyi öğrenmesi için programlanmış bence :)

herkese sevgiler......Ynt: bebeğimizi beklerken

03/28/2011 11:49:00

Ceyla ben değil ama teyzem (indirim konusunda da ısrarcıdır) çok dolaştı perdecileri. Kendi için dolaşmıştı. İda'nın perdeleri için en uygun fiyat verene gittik sonra biz. Gerçekten iyi hesap çıkardı; taşındığımda yaptırdığım perdeleri düşünüyorum da... Eğer İstanbul'daysan tarif edebilirim. 

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/28/2011 12:04:00

bize fiyat veren perdeci 400 tl dedi. kayınvalidem de salonunun perdelerini yeni yaptırdı 390 tl ye. benim camım gibi 2 tane cam var salonunda yani yarı fiyatı olmuş oluyor. ben İzmirdeyim sağol ilgin için :)

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/28/2011 14:47:00

Karartma kumaş yerine astarlı perde yapmak perdecimin önerisi oldu. Hem daha uygun fiyat olur, hem de renk çeşidi artıyor, istediğinizi seçersiniz dedi. Bir arkadaşım da İkeanın ışık geçirmez perdesini almıştı geçen sene. İstanbul'da yok, bir yıldır da gelmedi ama belki İzmir'de vardır :)

Rica ederim.
Ben de çok sevindim bu gruba benden başka bir başlık açan olduğu için :))

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/29/2011 07:27:00

benim evimin bütün perdeleri ikea dan :) evlenirken o alışveriş curcunasında perdecideki binlerce çeşitten seçmek beni çok zorlamıştı gidip ikeadan almıştım hepsini :) ama evim kornişli olduğu için uydurmak zor oluyor. evime özenmedim ama bebeğime özeniyorum o yüzden ikea hiç düşünmedim :) astarlı perdeyi sorayım dediğin gibi çeşit çok olur sağol bilgilendirdin beni :)

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/29/2011 10:59:00

:) aishwarya sende başka konularda aktifsin ama evde durmuyorsun Maşallah hareketlisin! ben dışarı çıktığım günün akşamı yatıyorum boylu boyunca yoruluyorum :(

bebek odası perdesi aslında stor da çok cici oluyor ay ben ne kararsız biriyim  yaaa! 2 günden beri de kapı süsünü kendim yapayım diye düşünüyorum ama yol alamadım henüz :( hem istekliyim hem kararsız çok zor oluyo :)))

o büyüyen yatakları bende sevemedim çok hantal geldiler zaten odamız küçük sayılır o yüzden 70-140 ölçülerinde beşik aldık şimdilik.

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/29/2011 14:16:00

Bizim mobilyamızın hepsi İkea. En uygun fiyat oradaydı hem de ben de sıkılabilirim, değiştirmek için bahanemiz olur; büyüyen yatak almadık o yüzden... 


Aishwarya tavanı boyayacağım dedin ya aklıma ablamın seneler önce yaptığı bir şey geldi: Benim oya ve resim delisi ablam, evinin bütün duvarlarını krem rengi boyadı (hayatında ilk kez), tam biz bu kadar sıradan olman normal değil derken tavanları renklerle boyadı. O zaman renkler şimdiki gibi olmadığı için dış cephe boyası kullandı :)) Oğlunun tavanını gece mavisi yapıp üzerine fosforlu beyaz resimler çizdi. Ağzımız açık kalmıştık... :) Belki yeni fikirler verir...

Ynt: bebeğimizi beklerken

03/29/2011 17:59:00

Beşik mi yaptı?.. Cok güzel... :)

Ynt: bebeğimizi beklerken

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Mayıs Bebekleri & Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...