Dukana Devam Edenler...

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 07:57:00

Dersteydim:))

Tesekkür ederim . Görüldüğü üzere karın bölgem hala epey yaglı .

Evet ben kasım sonu start verdim ama elanın dgününde yani 21 ocakta 5 hafta ara verdim ve dönemedim diyete bir süre . Eger bol yaramazlıgım olmasaydı su an hedefime ulaşmıs olurdum ama olsun. Buna da şükür . Hepinize tesekkür bu arada . benim için büyük motivasyon oluyor burası .

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 08:11:00

süper gözüküyorsun hayat :))

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 08:26:00

Geriden takiple anca bu kadar oluyor.

1. Hayat çok iyi görünüyorsun (laf aramızda hiç 70li kilolardasın demem seni görsem).

2. Anlayamadığım birşey var. Protein diyetleri ilk kez Dukanla yazılı hale geçmedi ki, senelerdir var bunlar. O zaman neden sorun olmuyorlardı?

3. Burçak, ben sırf protein günlerini uygulayamadım.

 Uygulamaya en debelendiğim günlerde bile keton cisimleri oluşabilir endişesiyle ağzıma bir parça KH attım ki bu genelde kuru kayısı oldu. Mutlaka ceviz, fındık, badem (bazen karışık, bazen tek) tükettim. Böylece barsak sorunlarını da engelliyorsun. Sütü de, süt ürünlerini de light değil normal tükettim. Kaşıklar dolusu olmasa da zeytinyağını kısıtlamadım (Egeli bir babanın kızıyım ben, bagajında mutlaka kendi sızmasını gezdiren bir babanın). Sebzeyi genellikle haşlanmış biçimde ya da salata olarak hep tabağımın bir kenarında bulundurdum, hem gözüm hem gönlüm doydu böylece. Zero haricinde (sırada o var, ondan da kurtulabilsem) yapay tatlandırıcılı hiçbir ürün kullanmadım (öncelikle tadını sevmedim, ardından da bu bir yaşam şekli değişikliği ise tatlı tüketme alışkanlığımdan kurtulmam gerektiğini nihayet idrak edebildiğim için, canım çok şekerli isterse kuru incir yedim. Ya da meyve. Gereksiz KH tüketmeyi bırakınca o kadar çok şeker krizine girmemeye başlıyorsun zaten).  Nerdeyse hiç içmediğim suyu düzenli içmeye başladım. Özetle ben Dukan'ı bayağı bir modifiye ettim ama böylece diyetteyim fikrinden de gerçekten uzaklaştım. Aslında son haliyle sadece zararlı KH tüketmez hale gelmiş oldum. Sadece onları çıkararak bile yol katediyorsun. Bu arada ne diye geçmiş zaman konuşuyorum onu da anlamadım, bu sistem halen sürüyor çünkü.

 Herkes kadar çok ve onlar kadar hızlı olmasa da, biraz da hareketle eninde sonunda veriyorsun ki ben zaten kolay kilo almadığım gibi kolay da veremem. Yavaş olabileceğini kendimle konuşmuştum yani önceden.

4. Sırf protein günlerine uyamadım, mutlaka kuruyemiş-kuru meyve, sebze tüketimiyle birlikte, dün itibariyle total kolesterol düzeyim olması gereken seviyenin  altında. HDL, LDL oranı gayet iyi (ki ateroskleroz için yeni risk faktörü olarak bu şekilde kullanılabileceği düşünülüyor. Ayrıca kolesterol yüksekliğinde artık endojen üretimin etkili olduğu da zaten biliniyor). Üre, ürik asit, kreatinin olması gereken aralıkta (iddia edildiği gibi artmamış). Na, K, Cl, Ca, Fe ve Ferritin iyi seviyede.  Ha bunların hiçbiri zaten yüksek değillerdi, ama artmış protein tüketiminin özellikle üre, ürik asit, kreatinin düzeylerine etkisini merak ediyordum. Açlık kan şekeri normal aralıkta ki en büyük korkum bu benim. Demek son dönemde üst sınırı zorlamış hatta belki biraz aşmışım. Potansiyel bir diyabetik aday olarak oradan ne kadar uzaklaşsam o kadar kar diye düşünüyorum.

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 10:29:00

Dukan face gruptan alıntıdır :

Bütün bunları son kez yazıyorum ,zira başından beri bunları anlatmaktan, Dukan diyetini uygulayan yüzlerce kişinin aklını hor görüp,bizlere doğru yolu göstermeyi misyon edinmiş kişi ve haberlerden son derece sıkıldım.

Her seferinde üzerine basa basa söylüyorum(sayfanın da her yanı bu uyarıyla kaplı)bu diyete başlamadan önce kitabı okumayacak,kendine güvenemeyip yarıda bırakacak ve kiloları geri alacak,kendi takibini yapmayıp tahlillerini önemsemeyecek,Dr.kontrolünde olmayı gerektiren sağlık sorunu olup takibini yaptırmayacak,Dukan'ın olmazsa olmaz kurallarına uymayacak,kafasına göre yapıp sağlığını bozup sonra Dukan yüzünden oldu diyecek HİÇKİMSE BU DİYETE BAŞLAMASIN.

u tatlılar yüzünden değil mi zaten.Türk damak tadına uygun bir diyet hiçbir zaman bulunamayacak o halde üzgünüm.Başka bir eleştiri,Türk milleti karbonhidratsız yaşayamazmış da ,günlük kalori yüzdesinin çoğunu karbonhidratlardan karşılıyormuş ,bu diyet bize uygun değilmiş.Türk milletinin kilo sorunu o vazgeçemediği hamurlardan,ekmeklerden,şurupl

Kişiye özel programlar veren o çok ünlü diyetisyenlere başvuranların torba torba zayıflama haplarıyla muayenehaneden çıktıklarını,özel liste diye 100kg olana da 70kg olana da aynı listeyi verdiklerini,son dönemde yazdıkları diyet listelerinin içeriklerinin yulaf kepeğine kadar şaşırtıcı derecede Dukan'a benzediğini,bazılarının Dukan diyetini bizzat kendilerinin yaptığını da biliyor musunuz acaba?(hepsi yaşanmış örneklerdir.)

DUKAN ŞOK ZAYIFLAMA VADETMEZ,SPOR YAPMADAN KİLO VEREBİLİRSİNİZ DEMEZ,YANLIŞ VEYA EKSİK UYGULADIĞINIZDA,MEVCUT HASTALIKLARINIZ VARSA OLASI ETKİLER HAKKINDA SİZİ UYARIR VE DR.KONTROLÜNDE OLMANIZI TAVSİYE EDER.

4.evre ise birkaç minik tüyo ile hayat boyu kilomuzu koruyacağımız normal beslenmemize döndüğümüz kısımdır.
3.evrede ise meyve,sebze,baklagiller,tam tahıllı ekmek ve makarna gibi besinler yavaş yavaş diyete eklenir.
2.evrede ise sebzeler diyete eklenir ve ideal kiloya gelene dek sürer(süresi kilo fazlasına göre değişse de max 4-5 ay diyelim)
Bu süreç sadece ideal kiloya gelene dek uygulanıyor.(ki diyetin sadece ilk 2 evresidir.) Bunun da sadece ilk evresi saf proteindir.O evre en fazla 10 gün sürer(ciddi obezseniz) ve yulaf kepeği gibi değerli bir karbonhidrat içerir.

DUKAN diğer protein diyetleri gibi HAYAT BOYU PROTEİN AĞIRLIKLI BESLENİN DEMİYOR. Hatta sağlıklı kiloda olan kişiler için en iyi beslenme şekli AKDENİZ TİPİ beslenmedir diyor.
Öncelikle şuna açıklık getirelim.;

Sağda solda diyeti eleştiren,ölümcül olduğuna dair haberler yapan,gerek buraya gerekse face sayfama yorumlar bırakan kişilerin bu diyetin kitabının kapağını dahi kaldırmadığına eminim.

Birkaç gündür basında yer alan bazı haberler üzerine ilk ve son kez yazma gereği duyuyorum.

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 10:32:00

link verir misin hayat?


Ynt: Dukana Devam Edenler...

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 10:43:00

ya bunu gördünüz mü

simit tarifi , hey yavrum hey

 

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=416842438341686&set=pu.289208191105112&type=1&theater

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 11:03:00

grup acil destek atın :(
aç değilim... fakat inanılmaz bir çiğneme ve yutma dürtüm var şu an.. resmen gözümün önünden bir sürü şey uçuşuyor (tat aradığımdan da değil sırf çiğneyip yutma refleksi).. sakız demeyin sevmem ve çiğnemem ve üstelik acıktırır...

kafamı dağıtın unutturun şunu bana..çünkü şu an ulaşabileceğim çiğnenebilir nitelikteki her şey dukan dışı

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 11:05:00

yoğurt da mı ulaşım dışı?

Ynt: Dukana Devam Edenler...

03/28/2012 11:06:00

türk kahvesi...

bolca su

ve git sigara iç gel.Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dukan Diyeti

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...