ben nasıl bir anne oldum böyle:(

<12>
06/27/2011 12:13:00

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:20:00

Farklı bir koruma kalkanı geliştiriyor vücudun bence. Zor zamanlardan geçiyorsun, inan aklımdasın ve herşeyin yoluna girmesini canı gönülden istiyorum.

Genelde bende de sıkıntı zamanlarında bir durgunluk olur, sonrasında çıkar içimde biriktirdiklerim.

Çok sıkılmadan geçsin bu süreç, Aras çabucak kavuşsun sağlığına.

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:21:00

Merhaba,
Sizi tanımıyorum ama yazdıklarınızı okuyunca üzüldüm:( nasıl sıkıntılar ne ameliyatı olacak onu da bilmiyorum ama bir türlü sıkıntınızı dışa vuramıyorsunuz belli ki, söylemesi kolay değil elbet ama yapmamaya çalışın, eşiniz ve çocuklarınız için iyisi kötüsü acısı tatlısıyla her şeyi yaşayın olması gerektiği gibi...zor duygular anlamaya çalışıyorum sizi, ama kendinizi içinizde harap etmek sadece size zarar verecektir, bir anne olarak bizler her zaman çocuklarımız için ayakta sapasağlam durmak zorundayız...

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:25:00

Yaklaşık 2 sene önce büyük bir üzüntünün ardından yaşadım bunu. Aynı sen gibiydim. Üzüldüğüm şeye bile üzülmüyordum. Tepkisizleştim. Normal olmadığının farkındaydım, en kötü senaryoları çizerdim kafamda ama tık yok. Dünya yansa umurumda olmayacak. Birkaç hafta sürdü ve o kadar saçma sapan bişeyle patladı ki. Uzun bir ağlamanın ardından düzeldi. Ama ne ağlama. Bağıra bağıra saatlerce.
Bu davranış hastalık mı? problem mi? Kesinlikle değil ama yapın buysa. Benim annem sürekli böyledir mesela. Yapısı bu. Ben değişmiştim.
Çocuğunun rahatsızlığını bilmiyorum ama acil şifalar diliyorum. Umarım sen de en kısa sürede kendini güzel hissettiğin haline dönersin.

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:26:00

savunma mekanizması olduğunu düşünüyorum değilse  de acı hissetmeme hali var psikolojide (apati diye hatırlıyorum) öyle bir şey olabilir profesyonel destek düşünebilirsiniz bence, sonuçta kolay şeyler yaşamıyorsunuz ;)

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:27:00

her zaman aynı tepkileri veremez insan...

Ruhsuz olmadığını biliyorum..

Çarşamba ola hayrola...

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:28:00

Özel bir çaba harcaman gerekmeyebilir Özge. Bazen bunu çok da farkına varmadan yapıyor olabilirsin ama şu an anneliği sorgulayarak kendini sıkıntıya sokma, sen iyi bir annesin üç harika çocuğa annelik yapıyorsun unutma.

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:29:00

Bence zihninizin savunma mekanızması böyle işliyor. Çünkü annesiniz ve hem kendiniz hem çocuklarınız için iyi olmak zorundasınız.

Çocuğunuzun anneannesinin yanında keyifli vakit geçireceğini biliyorsunuz sonuçta. Geçen sene ağlamanız onun çok küçük olmasından idi... Şimdi daha büyük...

Ameliyat sürecinde güçlü durmak zorundaydınız, kendinizi paralasanız çaresi yoktu ki... İnanın zihnimiz biz farkında olmasak bile bu şekilde işliyor. Anneliğinizi filan sorgulamayın lütfen... Bunları yazıyor/sorguluyor olmanız bile sizin ne şahane bir anne olduğunuzun göstergesi.

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:44:00

dünden beri artık makineleştiğimi düşünüyorum :( bunun anlamı tam olarak nedir bilmiyorum ama en uygun benzetme olarak bunu buldum zihnim çok dolu bedenim yorgun sanırım zamanla böyle oluyor ama içine atıpta patladığı nokta kötü işte

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/27/2011 12:53:00

o kadar iyi anlıyorum ki seni özge... babamı kaybettikten sonra böyle oldum bende ve kısmen de olsa devam ediyor.. ruhsuzluk mu? belki ama emin ol insan varolmak için bir çözüm bulmak zorunda.. ben de anneliğimi çok sorgulayan bir insanımdır ve kesinlikle dünyanın en zor sanatı... kendine yüklenme çok fazla, bazen oluyor böyle.. senin varlığın bile çocukların için bir hediye bence...

Ynt: ben nasıl bir anne oldum böyle:(

06/28/2011 02:39:00

Ben de bebekle ilgili durumlarda biyle olabiliyorum. Ayakta kalma psikolijisi sanirim. Zor bir donemdesiniz, profesyonel yardim almayi dusunebilirsin bence.

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...