bebeğim yemiyor

<12>
05/17/2010 11:14:00

14 aylık bir kızım var,yemek yediremiyorum.1 yaşına kadar daha iyi yerdi,şimdi ise yeek istemiyor ne yapabilirm.küçük kalacak diye çok korkuyorum.8 kg ve boyuda 75 cm. doktorumuz iştahsızlığı genetik diyor ve kendi haline bırakmalı diyor.yardımlarınız bekliyorum.

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 11:57:00

evet doktorun haklı ne kadar üstüne düşmezsen okadar çabuk geçiyor bu dönem. yiğenim cansu sadece su ile haftayı devirirdi arada kemirdiği ekmeklerle günü bitiriyordu.mutfak tezgahının üstü çeşit çeşit yemek oluyordu neler yaptık babam bir ara kahrımdan ölcem derdi,annemin ve ablamın sinir sistemleri altüst oldu,sokaktan kedi köpek bulur getirirdik sokakta yemek yemeye çalışırdık daha daha vs... 6 yıl sürdü bu böyle bademcikleri alındı.şuan 12 yaşında nasıl tombul kilo vermeye çalışıyor.bence 6-7 saat birşey verme nasılsa yicek.anneler dayanamaz biliyorum ama bir kere dayan DERİM.BENİM OĞLUMDA 14 AYLIK şuan o da birşey yemiyor ama dişetleri şiş sanıyorum diş çıkaracak.seninkide öyle olabilir.

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:13:00

tşk.ederim cevabınız için. Bende zaman zaman bu durum karşısında sinir krizleri geçiriyorum tabi,her yemek yedirmeye çalışmamda acaba ne ile dikakatini çeksem diyorum. Aslında benim endişem kızım gelişemez küçük kalır korkusu,sağlıklı beslemek istiyorum çabada gösteriyorum ama yok olmuyor.kızım henüz yürümedi. ALLAH bağışlasın oğlunuzu,yürüyormu?

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:16:00

evet yürüyor ama her bebek bir olmaz görümcem 2 yaşında yürümüş herkesin gelişimi ayrı kalıtsal oluyor,sizde minyon tiplimisiniz.

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:16:00

balik yagi icirmeni tavsiye ederim. hem besleyici hem de istah aciyor.
cok istahsiz bebekler icin bir de geniz etinden suphe ederler. geniz eti alindiginda istahlarinin acildigi soylenir ama sizinki 1 yasindan sonra baslamis. dis ciakrma donemi olabilir mi?

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:18:00

bizimde dr umuz yazdı bize balık yağı 3 gündür kullanıyorum.multitaps omega 3 ballı ismi.hastada oğlum uzaklaştı bu ara yemekten ama hiç ısrar etmiyorum.biz yemek yerken yanımıza geliyor ağzına sokuyorum yiyor.sende öyle yap gulkızcım

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:30:00

tavsiyeleriniz için tşk ederim.balık yağı bir ara gün aşırı kullanmıştım dr.önerdimişti ama çok fayda etmedi, bende her gün iştahı açılır ümidiyle güne başlıyorum. ben hala emziriyorum tek memem sütten kesildi teki ile idare ediyorum. kızım 2 aylıkken annemi kaybetim,kızım o zamana kadar çok iyiydi. Tecrübesizde olsam internetteki sitelerden bakarak 1 yaşına kadar iyi getiridim. Gece yanımda  yatıyor ve istedikçe emiyor. acaba yavaş yavaş kessemmi diyorum. Aslında 2 yaşına kadar emzirmek istiyorum ama eğer memeden dolayı yemiyorsa gelişimi daha önemli diye düşünüyorum.yanlışmı düşünüyorum sizce   

Ynt: bebeğim yemiyor

05/17/2010 13:31:00

dr unla paylaştınmı bu konuyu önemli olan onun ne dediği?

Ynt: bebeğim yemiyor

06/16/2010 04:59:00

hepimiz hemen hemen aynı durumları yaşıyoruz canım 1 yaşına kadar çok iyi gelişen bebeklerimiz yaşından sonra ister istemez kilo alımı duruyor bebekliğindeki gibi bir gelişimi yaşamıyoruz benim de 14 aylık bir kızım var hala emiyor çok şükür yemesi iyi ama şöyle iyi hazırladığım çorbalarını kahvaltı mamasını yoğurdunu çok güzel yiyor ama tabi reklamlar eşiliğinde reklam olmayınca yemek istemiyor :( ama artık yaşını geçti ve ben bizimle oturup sofrada ne varsa azıcık da olsa yemesini istiyorum ama maalesef biz ne verirsek asla ağzına almıyor illa ki kendi yiyeceka am yediğinin de hiç hayrı yok kuru şeyleri eline alıp yiyor anca makarna pilav gibi sofrada önüne tabağa biraz koyuyorum eliyle kendi yiyor am oyuna döndürüyor ağzına sokup çıkarıyor :( iştahla yemiyor mesela ekmeğin içini yemeğin suyuna banıp versem ağzına hemen ağzından çıkarığp eline alıyor tekrar ağzına sokuyor yani yemek yemesi tuhaf üzülüyorum sulu şeyler yemeyecek mi diye :( hep kuru makarna pilav olmazki ben de bu konuda ne yapacağımı şaşırdım.
  ardaşlarımın deiği gibi balık yağının faydasını bende çok gördüm oğlumda iştahsızdır tüm kıi ikisine de içirdim günlük balık yağını faydasını gördüm öellikle kemik gelişimlerine çaok faydası ver bence sen balık yağına devam et kısa sürede anlaşılmıyor zaten uzun süre içirmen gerek.
  tabi önemli olan doktorunuzun ne dediği..

Ynt: bebeğim yemiyor

06/16/2010 05:26:00

Gulkiz, Bu konuda bebegine verebilecegin besin takviyeleri var.  (Ben Eczacıyım bu arada) Eltimin bebegi için Pediasure diye 1 yaş üstü çocuklarda kullanılan bir besin takviyesi vermişti doktoru. Tüm eczanelerde toz kutularda bulabilirsin ürünü.  İlaç değil, tamamen gıda takviyesi, içeriğinde Karbonhidrat,yağ, protein, tüm mineral ve vitaminlerde gerekli miktarda var. Su ile karıştırıp, nesquick gibi içiriyorsun, tadı çok güzel oldugu için iştahsız bebekler dahi karşı koyamıyor :) Hem omega 3 de içeriyor, beyin ve fiziksel gelişimini destekliyor hem de cocugun iştahını açıyor. Fiyatı da uygun.

Normal yemek saatlerinin dışında ara öğünlerde kullanıp ekstra kalori alımını sağlayabilirsin.

Sevgiler,

Ynt: bebeğim yemiyor

06/16/2010 05:32:00

oyabes hanım cevabınızı ben de okudum ilk defa duyuyorum bu dediğinizi peki bu besin takviyesini alıp bebeğimize içirmemiz için doktorumuza danışmamıza gerek varmı yoksa iştahı yerinde olmayan her bebek için gidip eczaneden direk alıp içirebilirmiyiz?

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
12-18 aylık arası bebeği olan anneler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...