Konuşmalar ne alemde sizde?

<123>
07/28/2012 19:37:00

Özdenin miniği Öykünün anne seni çok seviyorum cümlesini görünce sormadan edemiycem:) ne alemde sizde konuşma durumları.biz de hiç cümle yok nerdeyse ama bütün kelimeler yarım da olsa tamam gibi.cümle akkı(ayakkabı) giyim,şakka kak( şapka tak), falan gibi 2 kelimeden ibaret.her çocuğun gelişimi farklı elbet ama sormak istedim.

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/28/2012 20:04:00

Özgücüm çene yerlerde bizde.bazen cevap vermekten yoruluyorum.hele otobüs minibüste falansak yandık.millet off diyordur sanırım.3 kelimeli cümleler kuruyor artık.inanılmaz çok soru soruyor.'niye elimi yıkadın' niye çişin geldi' 'bu ne? ' vs vs

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/28/2012 21:01:00

Beyza da cümleler kuruyor..konuşmalar şarkılar maşallahımız var..

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/28/2012 21:03:00

Her çocuğun gelişimi farklı Oğuz çok geç konuşmuştu mesela anne baba demeye bile iki yaşından sonra başlamıştı bir konuştu şimdi susmuyor. Yağızda bu durumda şimdilik üç kelimelik hatta dört kelimelik cümleler kuruyor ama yarım yamalak anlayan anlıyor

http://emrelerinmaceralari.blogspot.com/2012/07/kucuk-adam-buyuyor-konusuyorumm.html

 

buda adını söylediği video

http://emrelerinmaceralari.blogspot.com/2012/06/kucuk-adam-buyuyor-adm-soyluyorum.html

Tabi biizm cümlelerin sonu anne ile ya bitiyor ya başlıyor.Çok soru soruyor bizimkide anne bu ne  sorusu delirtiyor her seferinde cevap verdiğinde ne yada ha diyyip yeniden soruyor.

En güzel söylediği cümle anne ışığı açsana yada ışığı kapasana anne:))))))))

verseneyi uzatarak söylüyor birde bayılıyorum

 

peki tamam anne de ensık kullandığı cümle

 

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/28/2012 22:30:00

anne bak bebek uuuyo,anne bak ağaç,anne bak vs.. bunun dışında cümle yok,hiç soru sormuyor:( ama umutluyum,,tatile çıktığımızdan ve daha çok insan,ortam gördüğünden beri daha da meraklandı konuşmaya,açıldı:) 

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/29/2012 06:18:00

ooo ozendim valla..soru sormalar falan.....:-) buzimki kelime sayisi cok fazla coguda telaffuzu aslina yakin...zit kavramlari biliyor mesela renklerin cogunu biliyor bazen 2 kelimelik cumke kurduguda oldu ama okadar kelime bilmesine ragmen cumle kurmamasi ilginc. Ogretmeni siz tek kelime soylediginde. Ne dedigini anladiginiz icin kendinu zorlamiyordur dedi. Dimdi sizi okuyunca farkettimki soru sormasinada izin vermiyormusuz :-). Cunku bune adi ne diye hep biz soruyoruz :-)

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/29/2012 09:28:00

Yiğit'i bildiğimden yazıyorum; gerçekten pek çok kelime biliyor ve yerinde kullanıyor.pek çok şeyi de isimlendirebiliyor.ben Öykü ile beraberken aklımdan geçen herşeyi sesli düşündüm.ona çok soru sorardım/soruyorum mesela seçenek sunarak; mavi eteği mi giymek istersin,sarı eteğimi vs. yemek yaparken de içine kaç kaşık salça koyacaktık? neden sıcak oldu vs vs vs. şimdi de o bana soru sorduğunda eğer uygunsa 'sence bu nedir? neye benziyor?' tarzında konuşuruz hep.ama onun soruları bitmek bilmiyor :)) Emrah ya da bir başkası ile aramızda konuşurken gülüyorsak eğer hemen; 'Niye güldünüz?' diye bile sorar.çenesi anasına çekmiş belli :))

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/29/2012 10:34:00

oo maşallah öykü yaşına göre çok iyi konuşuyor:)) rüzgar da 2 kelimelik cümleler kuruyor gol attım,baba geldi, süt bitti vs..aldım,geldi,koydum,düştü,bitti,attım en çok kullandığı kelimeler..saymaya bayılıyor..1,4,5,6,7..2 ve 3 ü kesinlikle söylemiyor..3 kelimelik tek cümlesi anne-baba-dede- abi-abla kim varsa yanında meme(emzik) nerde??
bunların dışında gün içinde yaptığı şeyleri sorunca anlatıyor gol yaptım parka gittim gibi..
çok büyük emzik sorunumuz var emzik sürekli ağzında olsun istiyor bu da konuşmasını geciktiriyor maalesef..

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/30/2012 15:59:00

Evet Özden ne güzel bayağı bayağı dillenmiş zilli maşallah kızıma

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

07/30/2012 19:56:00

gülden bizim cümlelerde aynen öyle:) anne bak la başlıyor bütün cümleler henüz 3 kelime maksimum:) çene çok ama anca ben anlıyorum diğer uzun cümleleri:))

Ynt: Konuşmalar ne alemde sizde?

10/17/2012 10:12:00

kızlar, kızım konuşmuyoru bıraktım artık seslendiğimizde bakmıyor katiyyen anne cuuuuu dan başka kelime bilmiyor.dr.a götürdük kulakları duymuyo olabilir dediler ama ben duyduğundan eminim odasında oynarken pepee başlıyor sesini duyunca koşuyor hemen.aydında oturuyom ses kontrolü için izmire götürün diyorlar ama başka başka neden arıyorum kendimce duyduğuna eminim...evet çokkkk tv seyrettim vede konuşan bir anne hiçdeğildim çevrede kalabalık değildi kendi başına büyüyor yavrum bence uyaran eksikliği var diye düşünüyom ne yapmalıyım sizceeee?

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 Ekim anneleri hadi burada toplanalım.

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...