Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/26/2012 15:01:00


Arkadaşlar İklim'in dişinde çürüklerin oluşmaya başladığını farkettim bu nedenle çocuk diş hekimi Tahsin Demir'e gittik, ilk kez gidiyorduk ama çocukların dilinden anlayan bir doktor olmasından sanırım İklim hiç ağlamadı 2 küçük çürük vardı onları dolgu yaptı, gayet memnun ayrıldık. Kontrollerde hiçbir şekilde ücret alınmıyor işlem yapılırsa ücret alınıyor 3-4 ayda bir kontrole gelin dedi kontroller ücretsiz olmasına rağmen %90 kimse götürmüyormuş çocuklarını. Ayrıca mutlaka siz de fırçalayın dedi çocukların dişlerini onlar tam anlamıyla fırçalayamıyorlarmış, küçük çocuklarda dişleri çıktıktan itibaren fırçalamak gerekiyormuş..

 Bursa'da çocuk diş hekimi 5 taneymiş ikisi ağız diş sağlığı hastahanesinde çalışıyormuş, birisi uludağ ünv. yatarak tedavi gören çocuklara bakıyormuş, bir diğeri acıbadem hastahanesinde çalışıyormuş Tahsin beyin de özel muayyanehanesi var. Ayrıca doktorun vurguladığı bir şey var bence de önemli. Çocukların dişlerindeki sorunları erken farkedip diş hekimine gitmek çok önemliymiş iş işten geçince dişe daha fazla müdahalede bulunuluyor ve daha acılı bir işlem oluyor çocuklar da doğal olarak diş hekiminden hep korkuyor bu korku büyüdükçe de devam ediyor dedi.
Bilgilerinize:)

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/26/2012 16:39:00

Özlem,bilgi verdiğin için teşekkürler.Bu konuda araştırma yapacaktım,bilgim yoktu,iyi oldu.uğur tunanın üst azı dişleri damak yanından çıktı,bu normal bişey mi bilemiyorum.ben de diş hekimi varmıdır çocuklar için diye düşünüyordum.saol.

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/27/2012 08:32:00

Özlemcim, 10 gün önce gittik Tahsin Bey'e gerçekten çok ilgili bir doktor. Sana anlattıklarının aynısını anlattı ve almış olduğu eğitimden dolayı çocuklarla ve ailelerle muhteşem bir diyaloğu var. 2 ayda bir kontrole çağırdı bizi de. Ayrıca ücret almadığı halde ailelerin kontrollere gitmiyor olması çok ilginç. Dentatürk'te ve Acıbadem'de de pedodonti bölümleri var. Acıbadem 3-14 yaş arası bakıyor, Dentatürk'te çok ileri tarihlere randevu veriyor.

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/27/2012 08:47:00

Özlem bilgi için teşekkürler canım, aklımızda olsun.

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/27/2012 10:37:00

Tahsin bey şahane bi adam, Aralıkta kontrolümüz var, bizde 2 dolgu yaptırdık.

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/27/2012 20:27:00

Zaten Belkıs'ın tavsiyesiyle gittik biz de, İklim de çok sevdi, kontrol gününü bekliyor heyecanla..Serap iyi yapmışsınız siz de..

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/28/2012 07:43:00

merhaba arkadaşlar..  başlığı görünce ben de bildiklerimi paylaşayım dedim.. bursada dişhekimiyim çünkü:)  özlembala çok güzel araştırmış ve bence en iyi seçimi yapmışsın.. tahsin bey konusunda iyi bir uzmandır.. ilaveten bildireyim dentatürkte pedodontist yok şu anda.. acıbademde melih bey vardı o da ayrıldı muayenehane açtı bulvara.. son durum bu şimdilik:)

Ynt: Bursa'da çocuk diş hekimi tavsiyesi..

09/17/2013 17:59:00

merhaba arkadaşlar, biz de Bursa da gidebileceğimiz çocuk diş hekimi arayışlarımız neticesinde bu konu hakkında epey bilgi sahibi olduk. Bursa da şu anda özelde çalışan 4 çocuk diş hekimi mevcutmuş, Tahsin Bey kendi muayenehanesinde, Melih Bey de acıbademden ayrılıp fsm de bir yer açmış ve iki bayan pedodontist gelmiş sene başında Elif Hanım dentatürk te Aylin Hanım benim kendiminde oturduğum özlücede bursa uzmanlar diş polikliniğinde çalışıyor. Bize yakın olduğu için Aylin Hanım ı tercih ettik ve çok da memnun kaldık çocuklarla iletişimi çok güzel ve işinde de çok itinalı olduğunu düşünüyoruz.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bursa Nurturia üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...