Nerde hata yapıyorum?

06/29/2010 18:39:00

Kızımın kucaktan inmeden nasıl yürümeyi öğrendiğine şaşırırken,ikinci vaka ile karşı karşıyayım.Başlarda sakin ve mutlu olan  bebeğim artık odadan çıkmama tahammül edemiyor.Gelişim evresi mi ,yoksa biz mi alıştırdık?Çözemedim.Kötüsü,aynı aydaki diğer bebekler yerde kendi kendine oynaya oynaya sürüklenerek ya da yuvarlanarak tüm evi gezerken bizimki kucaktan inmediği için daha yeni yeni dönüyor ve kollarıyla gövdesini kaldırıyor.Kucakta gezdirmenin yoruculuğu bir tarafa eninde sonunda yürümeye başlayınca inecek ,ama bensiz zaman geçirememesi beni endişelendiriyor.
   Kızım hala  kendi kendine bir oyuncağa ,bir oyuna ya da bir faaliyete konsantre olamıyor.
   Bir yerlerde yanlış mı yapıyorum?

Ynt: Nerde hata yapıyorum?

06/29/2010 20:13:00

Merhaba onuranne senin yaşadıklarını 2 ay önce bende yaşadım paylaşmıştım biliyorsun.Benim kızımda ben olmadan kendi kendine hiç birşey yapmak istemiyordu şimdilerde çok şükür değişti.Bunun için tabiki çaba sarfettim sizinde önerilerinizi dikkatte aldım odasında oyuncaklarıyla kendi haline bıraktım ağlayınca aldım.Yere oyuncaklarını yayıp onunla birlikte uzanıp oyunlar oynadım şarkılar söyledim.En büyük sıkıntımız diş çıkarma evresinde oldu dişler çıkınca rahatladık.Bu dönemsel birşeydi sanırım.Şimdilik herşey yolunda olsa da bizi bir ay sonra neler bekliyor kimbilir??
Sizde  bebeğinizle yere uzanın oyun oynayın sonra biraz dalınca oyuna yalnız bırakın.Ben evde oyun halısı yaptım oyuncaklar astım  üzerine onlar çok ilgisini çekmişti mesela.Yerde ilgisini çekecek birşeyler yapın oyuncak gibi..Ama yinede her çocuk bir olmuyo kimi erken emekliyo kimi emeklemeden yürüyo..Sizinki de dönemsel birşeydir bence..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kucakçı bebekler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...