kayınvalidem oğluma aşırı derecede düşkün:( ve ben korkmaya başladım

06/22/2013 21:33:00

Ynt: kayınvalidem oğluma aşırı derecede düşkün:( ve ben korkmaya başladım

06/23/2013 11:46:00

bundan mutlu olmaya bakın derim....

Oğlunuz sizin oğlunuz ve bu hiç değişmeyecek.Ve bunu hiçkimse de değiştiremez.Eşinizin ''annesini sevmiyor''ifadesinden rahatsız olduğunuzu açık açık söyleyin.Ve tekrarlamasın.Hissettikleriniz doğal duygular.Bu hissettiklerinizi negatif düşüncelere değilde pozitif düşüncelere yönlendirirseniz zamanla bu durumu sizde olağan karşılayacaksınız.

Torun sevgisi bambaşka bir duygu imiş.Bizde bunu anneanne babaanne olunca anlayacağız.Kv niz eşini yeni kaybetmiş.Şuan bununla mücadele ederken,bırakın oğlunuzla hayat bulsun.

Bırakın size hoşgeldin demesin.Bu sizin hayatınızda çok fazla şeyi değiştirmez.benim kv dem de aynı ,hemen kızıma yönelir.İnanın kötü birşey değil bu..babaanne ile birlikte iken oğlunuz size ihtiyaç duymuyorsa,fırsattan yararlanın ve kendiniz için yapmak istediklerinzi yapın.Rahat rahat dinlenin,kitap okuyun,eşinizle vakit geçirin yada sadece kendinzi dinleyin.Çocuklarla ilgilenmekten kendimize fazla vakit kalmıyor.tadını çıkarın kısaca...

Oğlunuz açısından baktığınızda da eğer mutlu ve yüzü gülüyorsa ...daha ne isteriz..onların mutluluğunu görmek için yaşamıyormuyuz?

06/23/2013 18:59:00

Oğlunuz sizden başkasını daha fazla sevemez öncelikle buna emin olun. Daha çok ilgi gördüğü kişiye meyil gösterebilir tamam ama bu onu daha çok sevdiği anlamına gelmiyor. Benim kızım mesela ben öpücük isterim, bazen suratıma bile bakmadan yanımdan geçer, babasına öpücük verir ama canı yandığında, düştüğünde beni ister.

Bence önce eşinize söylediği sözün sizi kırdığını anlatın, belki fark etmemiştir üzüldüğünüzü, söylemeniz gerekiyordur. Kayınvalidenize gelince, evet oğlunuzu çok sevmesi güzel ama diğer torunundan bu yüzden nefret etmesi filan çok sağlıklı değil, sizi çok iyi anlıyorum bu konuda. Maalesef belli bir yaştan sonra insanların değişmesi çok zor. Ama burada sizi rahatsız eden kv'nin tavırlarından çok, oğlunuzu kaybettiğiniz duygusu sanırım. O sizin oğlunuz, ne kvnin sözleri, ne eşinizin sözleri ne de dışarıda bakıcı gibi görünmeniz, hiçbiri bunu değiştirmez, oğlunuz beraberken sizin üzüntünüzü, gerginliğinizi hissediyor da olabilir o yüzden bu duygudan kurtulmaya çalışın bence.

06/24/2013 05:39:00

kv biraz civataları gevşetmiş, profesyonel bir desteğe ihtiyacı olabilir. Gerçi eskiler biraz öyle. Benim kv ile kıyaslandığında şanslısın diyebilirim. Erkek torununa pembe çiçekli daracık kot pantolan alan bir babaannemiz var.  Ben çocuğu bırakacak kimse bulamıyorum öyle anlar oluyor ki. Bir de o yönden bakmak lazım. Senin kv.nin kızının çocuklarını sevmemesi yalnız normal değil onun tedavi olması lazım diyecem ama toplulumuzda erkek çocuk ve onun çocukları egemen böyle de bir gerçek var. Çocuğun anne sevgisi değişmez yeri doldurulamaz o açıdan tasalanma derim. Bırak kayınvalide de baksın sen dinlen ikinci çocuğu rahat büyütürsün :) Bu yaştan sonra onu (kv) dortora gitmeye ikna etmen zor

06/24/2013 07:05:00

Bence yaşadığın şey pek normal değil. Tamam anneanneler babaanneler torunlarına düşkün olur, torunlar da onları sever ama, bir kere, öbür torundan nefret ettiğini söyleyen bir babaanne sağlıklı değil demektir. Bu durumu "normaldir, geçer" diye geçiştirme bence. Hayatta en kıymetlimiz çocuklarımız, kimsenin psikolojisi düzelsin diye onları harcayamayız. 

"Kimse annesinden başkasını daha çok sevemez" düşüncesi de doğru değil, etrafımda bunun bir dolu örneği var. Çocuklar hediyelerden, ödüllerden çok çabuk etkilenebilirler. Önemli olan onları sürekli ve kesintisiz hoş tutmak değil, doğru düzgün bireyler olmaları için desteklemek ve eğitmektir. Eşinin de söyledikleri (babaannesini annesinden daha çok seviyor) bence son derece kırıcı ve düşüncesizce söylenmiş sözler. Bir kere her şeyden önce, sadece bu konuda da değil, içini ezen, seni rahatsız eden, huzursuzluk veren duygularını muhakkak ifade etmelisin. Çünkü bu duygular genellikle doğru sinyaller verirler. Oğlun için ne gerekiyorsa yap, cesur ve kararlı ol derim ben. 

06/25/2013 06:46:00

Oncelikle bu kucuk afacanlar gercekten cok akilli...annesi kim bunun mutlaka farkinda ama bulundugu ortamda ilgiyi kimden cok goruyorsa bunu kullaniyor hepsi bu, icini ferah tut kimse ne kadar iyi bakarsa baksin annenin yerini tutamaz mumkunmu? Bizdede ayni sorun azda olsa var kv evi suan tadilatta arada bende kizinda kalir.Kayinvalidem oldugu zaman buyuk kizima asla soz geciramem babannesinin etrafinda pervane olur kv.de senin gibi oyle cok cok duskun biri dildir bir iki sevip birakir cocuk sesine tahammulu az ama yinede kizim cok sever dedesini babannesini...Sevmeside beni cok mutlu eder hatta keske kv de senin kv. Kadar sevsede sahiplense bende azda olsa kafayi dinlesem...sozun kisasi hiccc uzulme arkadasim hatta brnden sana tavsiye bu sevgiyi kullan kv dene oglunu birakip calisabilirsin mesela....

06/25/2013 08:11:00

açıkcası kayınvalidenizde tamam normal olmayan bir hal var ama ne olursa olsun bence sorun eşinizin annesinden çok seviyor demesi konusu da bir sorun. öyle olsa da olmasa da kırıcı. bizim böyle bir sorunumuz yok ama bazen eşim de benzeri şeyler söylüyor. o kadar gelişim ve psikolioji kitabı okudum ki bebekler hakkında hemen cevabını söylüyorum. kendine pay biçmesin diye. sınırlar koyan bir annedense herşeyi yapan bir babaanne daha eğlencelidir değil mi? ben de bir bebek için ne olursa olsun annenin yeri ayrı diye düşünüyorum. bazılarına aşırı düşkün olabiliyorlar. onlarla olmaktan keyif alıyor ve anneye bile gelmek istemeyebiliyorlar. bunda sorun görmüyorum açıkcası. ancak durum bunu aşarsa ya da kişiler aşmasına neden olacak şeyler yaparsa, örneğin arkadaşların dediği gibi her istedikleri yapma gibi bişeyler yapmak lazım. o çocuğu eğitecek olan yetiştirecek olan siz olmak istiyorsanız bence biraz sınırları çizmeye başlayın. o sınırlar dahilinde de zaten babaannesini görmesi sizi de çocuğunuzu da rahatlatır. görüşme sıklığını azaltabiliyorsanız azaltın. eşinizle mutlaka ama onun anlayacağı dilden konuşun.

06/25/2013 13:02:00

çocuğunuzla onun istediği gibi eğlenceli vakitler geçirin inanın kayınvalidenizi satacaktır :) hem anne gibi olur mu ya... çocuklar işte isteklerini yaptırdıklarına sırnaşıyorlar.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...