Akapedya'dan memnun muyuz?

<12>
11/07/2012 06:22:00

Selamlar,


Oğlum 4 aydır Akapedya'ya gidiyor. Özben öğretmenin sınıfında. Ben kreşten genel olarak memnunum. Oğlumda gördüğüm ilerlemeler beni çok sevindiriyor. 

Ancak ara sıra kreşimiz hakkında olumsuz yazılar okuyorum. Bu da kafamı karıştırıyor.

Bu nedenle diğer velilerin de görüşlerini almak istiyorum ... acaba sizin tarafınızdan bakınca olumlu/olumsuz durum nedir?

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

11/07/2012 12:47:00

:) Şu yazdıklarınıza nasıl sevindim, anlatamam. Acaba çok mu körü körüne gönderdim oğlumu diye düşünüyordum. İçim rahatladı.


Ben de sizin içinizi rahatlatayım. Akapedya'yı ilk gezdiğimde, buzdolaplarını açıp bakmıştım. Sütleri günlük süt, AOÇ. Hala aynıdır herhalde.

Ben de aynı şekilde çok memnunum oradan. Beyaz ekmek ve çikolatalı tatlılar konusuna da çok takılmıyorum. Eninde sonunda yiyecek, belki böyle olursa büyüyünce aşırı bir tutkusu olmaz diye umuyorum hatta.

Eğitim konusunda benim de beklentim yoktu ama verilen eğitimden de memnunum. Çok güzel İngilizce öğretiyorlar mesela, adını, nasıl olduğunu, meyveleri, sayıları, renkleri ... İngilizce olarak biliyor. Her ay seçilen konular çevresinde görebileceği şeyler olduğundan bizle dışarıda gezerken işlenen konulardan bahsediyor ... bu aralar sonbahara ve yapraklara taktı mesela. Resim yapma konusunda kendini baya geliştirdi. Çevresindeki arkadaşlarla oynamak istiyor, sosyalleşti.

Benim de en büyük sıkıntım hastalıklar. Ve kreşin hastalık durumlarında gerekli uyarıyı yapmadığını düşünüyorum. Oğlumun bulaşıcı hastalık durumundan diğer velilere bahsedilmediği gibi, başka çocukların hastalığından da bize bahsedilmiyor. Şans eseri velilerden öğreniyorum bu durumu. Oysaki bu bilgi bizim de gerekli testleri zamanında yaptırmamız için önemli bir tetikleyici olurdu.

Ama toparlamak gerekirse ... bence de güvenilir insanlar ... memnunum.


Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

11/07/2012 12:57:00

Oğlumda da olmuştu. Sonra bana da bulaştı. Gözlerimiz kızardı, batma oldu ... sonrasında da çapaklanmaya başladı. Ama öyle böyle bir çapaklanma değil, oğlum gözlerini açamıyordu. Malik Bey bir damla önerdi, oğlumunki onunla geçti. Ben hiç bir şey yapmadım, benimki de geçti.

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

11/07/2012 13:01:00

Hastalık konusunda da şöyle düşünüyorum. Bize kendi sınıfımızdaki çocuklarda görülen hastalıklar ve belirtileri söylenirse kendi çocuğumuzda bir belirti olunca hemen harekete geçeriz.


Mesela oğlum geçenlerde Beta oldu. (çok normal bir durum) Ama grubundaki kimsenin bundan haberi olmadı. Oysaki sonuçta bulaşıcı bir hastalık! "Ateşi çıkan çocuklarınızdan boğaz kültürü aldırın, sınıfta beta mikronu olabilir" dense teşhis çok daha çabuk konur.

Kİ ben bu fikrimi belirttim de ... onlar da haklı, panik ortamı oluşur fikrindeler.

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

aoc
11/08/2012 06:02:00

Benimde kızım Akapedya'da Seda öğretmende. Kurumdan, kuruculardan, öğretmenimizden (öğretmenlerden),tüm personelden ( özellikle  güvenlik abimizden), kaltesinden çok ama çokk memnunum. Benim için ve bütün veliler için en önemli olduğunu düşündüğüm güven on numara, İlgi alaka on numara, temizlik hijyen on numara, yaşına göre öğrendiklerine bakıyorum on numara, gözüm hiç arkada kalmıyor, hastayken bile düşünmüyorum acaba ne oldu diye. Bir veli olarak bir kreşten ne bekleyebilirim ki başka? Zaten herşey Akapedya'da mevcut. Malik Hocam-Banu Hocam iyi ki varsınız, iyiki kreşimizi açmışsınız, sizlere ve çocuklarımıza emeği geçen bütün çalışanlarınıza çok ama çok teşekkür ediyor hepinizi çok seviyoruz.

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

11/17/2012 17:52:00

Merhaba,bizim öğretmenimiz de Gülsüm :)Sınıfımız değişecek diye çok üzülüyoruz mesela çünkü ela gülsüm öğretmeni çok seviyor.Olumsuz yorumları ben de okudum ama çok da önemsemedim.Ben o okula yazdırmadan önce orayı çok araştırmıştım.Bu yüzden içim rahat.Olumsuz yorum yapan insanlar  için bir şey söylemek istemiyorum saygı duyarım.Şimdilik bizim hiçbir şikayetimiz yok.Tek merak ettiğim orada yedikleri miktarın kağıda doğru yazılıp yazılmadığı.Çünkü ela okuldan gelince mutfağa saldırıyor:S

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

02/25/2013 10:47:00

Ben de Mert'i yaklaşık 1 aydan beri Akapedya'ya gönderiyorum. Öyle kreş kreş gezerek değil, referanslarla, araştırmalarla karar verdim ve başka kreşi gezmeme bile gerek kalmadan kararımı verdim ki çok da memnunum. Şuana dek olumsuz bir durumla karşılaşmadım, gayet samimi, güleryüzlü insanlar. Özellikle Malik Bey'in yaklaşımı, hoşgörüsü, mütevaziliği tartışılmaz. Tanık olduğum birkaç hususu kendisine ilettim gayet olumlu yaklaşıp, çözüm önerileri geliştirdiler. Kimseden hiçbir kurumdan mükemmel olmasını bekleyemeyiz diye düşünüyorum. Zira anne babalar olarak bizler bile yeri geliyor yanlışlar yapıyoruz. 1 aylık izlenimlerimle herkese tavsiye ederim, bakalım zaman ne gösterecek?

 

Buarada "aso", Mert de okuldan gelince mutfağa saldırıyor hatta bir keresinde masayı hazırlamama fırsat vermeden baktım eline ekmek almış yiyor. Aslında ikindi kahvaltısı saatine baktığımızda normal bu ama tabii benim gibi çalışan annelere en azından 1 saat masa hazırlamak için zaman kalsa ne güzel olurdu:) 

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

05/16/2013 06:20:00

Merhabalar arkadaşlar

Bende oğlumu bu kreşe göndermeyi düşünüyorum, sizin fikirleriniz benim için çok önemli. Kreşinizden memnunmusunuz, çocuğunuz orda mutlumu, tavsiye edermisiniz? Birde anladığım kadarıyla tüm yaş grupları birarada, bunun herhangi bir zararını gördüğünüz, büyüklerin küçükleri ezmesi vs gibi. Şimdiden teşekkürler :)

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

05/22/2013 13:05:00

Hayır ayse_deniz, tabiiki tüm gruplar birarada değil,0-2, 2-4 vs şeklinde devame d,yor. Hepsinin yaşam alanları farklı, sadece öğle yemeğinde birarada oluyorlar. Biz ocak ayındna beri Akapedya'dayız ve ben ufak tefek şeyler dışında memnunum, oğlum haftada 2 gün gitmesine rağmen ağlamadan gidiyor artık. Soruların olurs aonalrı cevaplayayaım

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

Ynt: Akapedya'dan memnun muyuz?

03/25/2015 12:38:00

Akapedya Nerde Yer olarak

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Akapedya Velileri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...