İzmir'de suda doğum...

08/01/2011 08:11:00

Merhaba,


Aranızda suda doğum yapan var mı? İzmir'de hangi hastane yada doktorlar suda doğuma sıcak bakıyor? İnternette biraz araştırdım ama kayda değer bir şey bulamadım.

Ynt: İzmir'de suda doğum...

08/01/2011 08:19:00

türkiye de benim bildigim Dr.Hakan Çoker'den başka su da doğum yaptıran yok. o da marmariste yaptırıyor. ama istanbul'da 1 hastane ile anlaşmak üzere oldugunu hatırlıyorum 1 yıl kadar önce...

izmir de yok...

Ynt: İzmir'de suda doğum...

08/08/2011 20:43:00

Ben de kızımda suda doğumu çok istedim ama nasip olmadı. O dönemde çok araştırdım. Hatta bu yüzden hamileliğimin 6. ayında doktorumu değiştirdim.

Dr. İbrahim YANIK'ı size tavsiye ederim. Hem normal doğum taraftarı hem de şartlar sağlanırsa suda doğuma bile sıcak bakacak kadar ufuklu bir hekimdir.

Sevgiler...

Ynt: İzmir'de suda doğum...

11/25/2011 13:05:00

Aslında ben de doğum havuzu tedarik edildikten sonra başka teknik bir zorluk göremiyorum suda doğum dediğimde genelde tuhaf tepkiler alıyorum, ailem eşim ve yakın arkadaşlarım bu grupta değiller tabi, ama suda doğumu yadırgayanlar içinde hekimlerin de olmasına gerçekten şaşıyorum. 

Ben İzmir'de bir kadın doğum kliniğine bağlı çalışan hekimlerin  anlaşmalı hastanelerde suda doğum yaptırdıklarını öğrenmiştim telefonla görüştüğüm bir ebeden. Ama o hastaneleri aradığımda (doğum servislerini hem de) bu bilgileri teyit etmediler. 
Suda doğumla ilgili araştırmalarım Türk filmlerindeki devlet dairesinde işini halletmeye çalışan insan parodisine döndü desem yalan olmaz. 
Umudum kırıldı, ama tam olarak yılmadım, araştırmalarıma devam edeceğim :) Bulduğum anda sizlerle paylaşacağım, merak eden başka anne adayları olduğundan eminim çünkü.

Ynt: İzmir'de suda doğum...

11/25/2011 14:12:00

Çok teşekkürler, istemediğim halde bana epizyo yapılmasını hatta son anda apar topar sezaryene alınabilme ihtimalini düşündükçe eve doğum havuzu kurdurmak bile daha mantıklı geliyor. Konuşmak için elbette erken, belki de mecbur kalacağım sezaryene ama asla tercihim değil, umarım ben de senin gibi şanslı olur ve güzel bir doğum yaparım aishwarya :)

Ynt: İzmir'de suda doğum...

11/30/2011 11:11:00

Kararlı olmak ve iyi düşünmekte fayda var. Etkisi oldu mu bilmiyorum ama çok rahat bir hamilelik geçireceğimi düşünüyordum, 26 yaşında mide kanaması geçirmiş ve  ülserden bolca çekmiş biri olarak mide hassasiyetimin artacağı ve bolca bulantıyla baş etmek zorunda kalacağım yönünde şeyler söylendi bana. Ama ben eskisinden de iyi hissediyorum, bulantının en zorlayıcı olduğu haftaları varlığıyla-yokluğu bir bulantılarla ve sıfır kusmayla geçirdim, o dönem henüz bitmedi belki ama şu ana kadar çok rahatım bunun psikolojimle de ilgisi olabileceğini düşünüyorum. 

Ynt: İzmir'de suda doğum...

11/30/2011 13:16:00

sewgili tutaste ,

hamileliğinin daha cok basındasın, zamanını iyi değerlendirirsen süüper 1 deneyim yaşarsın suda doğrurarak... cok fantastik bence...

belki okumuşsundur ama aşağıdaki linkteki kitabı öneririmm..

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.asp?id=476446

Ynt: İzmir'de suda doğum...

11/30/2011 14:36:00

çok teşekkür ederim ritalar, aishwarya ve iremege :) Çınarlıyı aradığımda bana suda doğum yok demişlerdi, ama bir kez daha araştıracağım, Ege üni.ye ihtimal vermemiştim ama oraya da bakacağım, çok saol tekrardan..

gerçekten de negatif yorumlara verse insan kendini nerdeyse yaşadığı mucizeye sevinenemeyecek.. "ıkınma, sıkınma, aman çok dolaşma, öyle yaparsan böyle olur vs vs" 
çok konu dışına çıkıyorum belki ama, yorumlar çok ilginç olabiliyor: Evlendik. "Alıştın mı evliliğe" diye bolca soranlar oldu. 4 yıldır aşkla beraber iki insan evlenince birden hapis hayatına geçiş yaşamıyorlar ya... alışılacak nesi var evliliğin?! Yada "bitti mi cicim ayları" bu soruyu soranda genelde gevrek bir gülüş olur cevaba göre hemen başka bir şekil alır o gülüş.
Sanki, çok bedbahtım, perişanım desen mutlu olacaklarmış gibi sorular sorarlar, belki niyetleri kötü değil ama o sordukları klişe sorular üzerine 30 saniye kafa yorsalar zaten hiç sormazlar onları. 
hamilelik de öyle ne yazık ki, artık bizler ve önceki nesillerin korkuyla terbiye (!!) edilmesinden mi kaynaklanıyor bilemiyorum ama hep böyle bir korkutacak öğe aranıyor. 
 

Ynt: İzmir'de suda doğum...

12/02/2011 06:23:00

suda doğum için doula tabir edilen doğuma yardımcı (süper telkin insanı) 1 kişiye ihtiyaç da var aslında. bu anne ya da yakın 1 kişi de olabiliyorr... pozitif, suda doğuma sıccak bakan sıccacık 1i...

Ynt: İzmir'de suda doğum...

04/10/2012 15:00:00

Bugün, Medical Park'ta suda doğumla ilgili çalışmalarımız var, ama senin doğumuna yetişir mi bilmem dedi doktor. Ben de "suda doğurmak isteyen ama İzmir'de olmadığını  düşünüp dile bile getirmeyen çok kadın var. Talepler size ulaşsa süreç hızlanır mı?" dedim. Evet dedi.

Rica etsem İzmir'de yaşayanlar, doğum yapmayı yada suda doğurmayı düşünmüyor olsalar dahi, internetten bunu istediklerine dair bir şeyler yazabilirler mi?


Burdan İzmir'i seçip suda doğumla ilgili talepte bulunup sürecin hızlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.
 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İzmir Nurturia Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...