ucuzler ve sosyal hizmetler

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:16:00

Sahra pardon bilmiyordum. O zaman kusura bakmayın ama ya Canan'ın ya da annenin neden böyle davrandığını anlamam zor! Bana göre yerine oturmayan şeyler var.

Canan elinden geleni yapıyor, uğraşıyor diye biliyorum. Ama aylardır, haftalardır sonuç yok.

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:17:00

İlk banka hesabı annneannenindi.ve o zmanlar konuşanlar vardı onunla da. Onunla irtibata geçilse??

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:18:00

Sorun bazen para gibi gözükebilir. Ama kadının elinden parayı alacak biri vardır mesela? Kadın şu anda kimin evinde himaye ediliyorsa mesela yahut kendisini terk eden eşi geri gelmiştir ve yardım edilen paraları avucundan alıyordur?

Bu durumda sorun para olmaktan çıkar arkadaşlar. Olay başta maddi görünebiliyor. İşin içine baktığımızda bazen annenin çocuklarına sahip çıkamayacağını ve onları koruyup kollayamayacağını düşünebiliriz. Bu durumda sosyal hizmetler çocukları alır ve alması da gerekir. Çocuklar ne vaziyette, nerede kimin evinde uyuyorlar? Hamile bir kadın, çocuğunu kaybetmiş, iki küçük çocuğu var ne durumda, kaç zamandır kimin yanında, hiç mi akrabası bir yakını falan yok? İnsan görmeden bilemiyor.


Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:19:00

kızlar yazılanların hepsini okudum benim vardıgım sonuç şu ;

ortada kesinlikle saglıklı düşünemeyen bir anne var , belki kafayı çocuklarının elinden alınmasına taktı , belkide gerçekten altında başka sebebler var bilmiyorum benim kafam karıştı arkadaşlar..şu aşamada en mantıklısı anne iletişime kendisini kapattı için,bu durumu sosyal hizmetlere bildirmek , gidip ailenin durumuna bakılması ve gerekiyorsa çocukların alınması.

bence başka yol yok.

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:20:00

burçak: anneanne sabit bir yerimiz yok diyerek adres vermemiş :(( nereden tutsan elinde kalıyor yani

iki küçük çocuğun durumu canan'a bildirdikleri kadarıyla çok beter zeyneb :(( bir de bu durumu göre göre SIRF evlatları yanında kalsın diye tedavi ettirmemek, ettirmek isteyenlere yardım etmemek, yol yordam aramamak da istismar değil midir?

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:22:00

arkadaslar ben dun canan hanıma da mesaj attımk tup bebek olan bebeklerde bu kadar anamolı cıkması normal degıl tezat konular var ve canan hanımda bılmıyor aıleyı tanımıyor durumlarını felan

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:23:00

Maalesef böyle muhtaç durumda insanlara yardım etme kisvesi altında bazen çok ciddi istismarlar olabiliyor? Bu yüzden üstüne bastıra bastıra soruyorum. Şu anda neredeler ve neden kaçıyorlar?


Kadın cevvaldir, hani erkek gibi kadın derler ya (bu tâbirden çok hoşlanmasam da ne anlatmak istediğini anlatması bakımından kullanmak istedim), şimdilik yardımlarla geçinir, çoluğuna çocuğuna bakar, sonra çocuğu biraz büyüyünce bir komşusuna bırakır bebeğini evlere temizliğe falan gider. Böyle diyebiliyorsak sosyal hizmetler zaten o çocukları anneden almaz. Bilir ki anne bakabilecek yardımlarla.

Aradaki farkı anlatabiliyor muyum bilemedim, ama şu anda durumları bir bilinmez.

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:25:00

bence anne kesinlikle mantıklı davranamıyor ki bu çok normal bunca yaşanılandan sonra. ortada perişan olan 2 çocuk var, bir tanesi de yolda. Bir şekilde yardım almalarını sağlamak gerekiyor. Nerede yaşıyorlar, en azından belli başlı bir adres ve isim-soy isim biliniyorsa oranın kaymakamlığı, valiliği ve shçeki ile bağlantıya geçmemiz gerekiyor.

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:26:00

arkadaşlar,
elimizde bir hesap numarası ve bir telefon var
scek, emniyetle işbirliği yapıp isterse aileyi bulur değil mi?
ona göre de yardım yapılır

Ynt: ucuzler ve sosyal hizmetler

10/07/2011 10:26:00

arkadaslar zaten bunlar denıldıgı gıbı bır hastanee gıdıyorlarsa bunlar sısteme kaydedılır ve evd bakım hızmetı alıralr ve en onemlısı hastanenın sosyal hızmetlerı devreye otomatık gırer yenı sıstemde bu boldır bunların adres bıle verememsı garıp


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
üçüz bebeklere yardım etmek ıstermısınız?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...