İkizleriniz kaç yaşında ve hangi zorluklarla mücadele ediyorsunuz? Tüyolar!

11/24/2010 18:02:00

Merhabalar! 

Benim canlarım bir yaşlarını bitirdiler. Bugüne kadar yalnız baktığım da oldu bir yardımcıyla baktığım da.. 
İkiz bakımının en zor yanı hep "diğerini düşünmek" bence. 

Son zamanlarda uykuya direnme ve inatlaşma sorunlarımız var. 

Özellikle kızım.. Daha önce alıştığı ayakta sallama, pış pış falan gibi yöntemler vız geliyor. Gözlerinden uyku akarken ve esnemekten başı dönerken evin içinde at koşturuyor. 
Bir de inat! Bile bile, kızacağım şeyleri yapıyor ve tekrar tekrar ne tepki verdiğimi kontrol ediyor. Ben açıklamalarda bulunurken parmağımı sallayıp kızdığımı da belli ediyorum. Fakat sanki daha beter inada bindiriyor o zaman.. 
Oğlum da istediği şey yapılmayınca ağlamaya başlıyor ve asla susmuyor! O zaman dikkatini başka yönlere çekiyorum ama her zaman işe yaramıyor.

Şimdilik bu kadar yazabilkiyorum.. 


 

Ynt: İkizleriniz kaç yaşında ve hangi zorluklarla mücadele ediyorsunuz? Tüyolar!

02/17/2011 17:42:00

benim kizlar 22 aylik hangi zorluklari yasiyoruz dersek her seyleri zor ben tek bakiyorun inanin bunalmis vaziyetteyim bebeklerim hic bisekilde durdurak bimiyolar kirip dokmede ustlerine yok onlarla cok nadir oyun oynana biliyo diyer zamanlarde hep nreyi doksem neyi itsem pesideler oturma huylarida yok hic bu yuzden cok zorlaniyorum gecen resim yapalimdedim beraber koydum kalemi defteri biri cizmeye basladi biseyler diyeri cizdi hemen sonra kalem agzina aldi basladi kalemi gevelemeye sorada kagidi kalemi kaldirmak zorunda kaldim yani ikizlerle hic bas edilmiyo ben netten cok okuyorum ama coculara hic bi aktivite yaptiramiyorum sadece bazen sarkisoyleyip katiliyolar bazende dans ediyoz beraber isimiz cok zor ben cok zorlaniyoru allah ikiz annelerine kolaylik  versin


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
ikiz anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...