tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 11:11:00

Üyenin kendi isteğiyle / ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 11:20:00

Özgecim, ben bezsiz bebek kitabını ve burdaki grupta deneyimleri okuduktan ve de Rüya'yı gördükten sonra bunun safsata olduğuna inandım. Kuzenim bana, aynen bunu dedi, Rüya 20 aylık civarındaydı. aman bak psikolojisini bozarsın bile dedi..
Rüya, 22 aylıktı, temmuzdu, bezden çok rahatsız oluyordu, başladık ve 1 ay içinde çözdük. 23 aylıktı bezi tamamen bırakmıştı ve şu an tamamen çözmüş durumdayız, hemen hemen hiç kazamız olmadı.
Ben aksine, 2-2,5 yaş civarında inatlaşmanın, söylenenin tersini yapma durumlarının çok daha baskın olduğunu ve bunun tuvalet eğitimi için çok ciddi handikap olduğunu düşünüyorum.
Bezsiz bebek, zaten kesin böyle yapmalı demiyor. Deneyin, tuvalete lazımlığa yaptığınız her çiş/kaka kardır diyor...
Denemekten ne zarar gelebilir ki??

Ynt: tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 14:16:00

yukseltur +1 


Bez firmalarının bastırması olarak düşünüyorum. Ayıptır, günahtır demeden, korkutmadan, ısrar etmeden, azar azar başlamak belki biraz zahmetli ama uzun vadede hem çocuk hem ana baba için en iyisi diye düşünüyorum. (Bir örnek var elimde ama. Yani denemekten zarar gelmez, olursa olur olmazsa canın sağ olsun gibi.)

Ynt: tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 14:28:00

henüz tam olarak bırakmış değiliz ama 12 ay civarında lazımlığa oturmaya başladı zorlama yok baskı yok suratındaki ifadeyi görünce ister misin diye soruyorum belli bir aşamayı geçtiyse yok diyor. bazen de ben sormadan çiş yapıcam diyor. 19 ay bitti ve belki de bezlemesek daha hızlı bile ilerleriz diyorum. bez firmalarının işin içinde olduğuna ben de katılıyorum ve 2 yaştan sonra daha zor olacacağına da. denemekte fayda var diye düşünüyorum

Ynt: tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 14:42:00

Biz alıştırma kilotunu o kadar az kullandık ki... Uzun süre bezli gittik. Yani part time cı olduk. Bez durdu ama tuvalete yapmaya devam etti. Kaka düzene girdi, hep kakayı lazımlığa yapmaya başladı. Çiş düzeni daha sonra. Sanırım 15 aylıkken filan kilot şeklindeki bezlerden giydik. 18 aylıkken tamamen çıkardık. 

Ynt: tuvalet eğitimi 2 yaş diyorlar

01/03/2011 19:10:00

oglum suan 1,5 yasinda cisini yaparken gözlerimizin icine bakiyor, sanki: "bana biseyler oluyor yardim edin" dermiscesine. erken oldugunu bildiigm halde lazimlik aldik oyunla üzerine oturmayi ögrendi. hemen hep beraber oturuyoruz eneside lazimliga oturtuyorum ve ailece ci$$$$$$$$$$ seanslari yapiyoruz (:  ama ya biz cok panikliyoruz enesin o halini gördükce yada o bizden veya cisinden korkuyor ve yapmaktan vaz geciyor :(   daha yasi cok kücük panik ve stress yapmamaya calisiyoruz bakalim simdilik


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bezsiz Bebek

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...