Boyalı banyo

11/10/2009 18:57:00

Geçenlerde üye olduğum bir mail grubundaki bir aktiviteden esinlendim.

Bir kabın içine un ve çok az gıda boyası koyduk. Banyodan önce eline de maşrapayla biraz su ve boyalı unu verdik. Su kata kata yoğuruyor (küçükse yardım edilebilir). Gitgide krema gibi bir boya ortaya çıkıyor. Sonra büyükçe bir kağıt verdik. Kağıdada boyadı ama göbeği ve ayakları daha çok hoşuna gitti. Sonra yukarıdan döktü boyayı. Sonra dökülen boyaları mıncıkladı, küvete yaydı. Sonra duşu açtık, boyanan yerleri yıkadı.

Çok eğlenceliydi. Ben her zamanki gazımla her banyodan önce yaparım falan dediysem de, o kadar olmadı tabi.

meraklı minik dergisi tübitak ın

11/11/2009 12:12:00

Tübitak ın çıkardığı br dergi meraklı minik. Yiğit in bu aralar en çok dikkatini çeken şey arabalar. Derginin bu ayki konusuda taşıtlar olunca aldık hemen. Eve gelir gelmez yiğit de meraklı minik olarak dergiyi inceledi ve yırrtı:( ama dergiyi herkese öneririm. Oyun kartları,çıkartmalar,çocuklarla yapılacak aktiviteler vs. süper bir dergi. Her ay alacağız artık.
Damla boyalı banyo banyodan korkan çocuklar için de  bir alternatif olabilir. İlginç bir fikir cidden.

Ynt: Boyalı banyo

11/11/2009 13:11:00

Meraklı Minik'in web sitesi de vardı, materyaller indirilebiliyor. İyi aklıma getirdin, Anne Babalara Linkler grubuna da yazayım.

Ynt: Boyalı banyo

11/24/2009 08:01:00

Merhaba, Meraklı Minik'i bizde alıyoruz. Kızım 26 aylık. Çok seviyor. birde Bilim ve Teknik Çocuk var. Oda çok güzel. Ama biraz daha büyükler için. Ben yinede alıyorum. Ona bakmayıda çok seviyor. Kİtap mı okuyalım yoksa dergi mi diyorum. O anki havasına göre tercih yapıyor.

Ynt: Boyalı banyo

01/13/2010 12:00:00

Meraklı Minik ve BilimTeknikÇocuk Ada'nın da favori dergileri. Ben bir de NationalG.Kids'i ekleyeceğim. Daha büyük yaştaki çocuklara hitap etse de Ada en çok onu seviyor. Çizgi karakterlerden çok gerçek resimlere, kedi/köpek/abi ve ablalara bayıldığı için sanırım.

Dergileri parçalanana kadar atamıyoruz. Evdeki gazeteliği tamamen boşaltıp Ada'ya tahsis ettik. Çocuk dergilerinin yanısıra; market broşürleri, anne/bebek dergileri, hatta aylık CNBC-e dergilerini dahi koleksiyonuna ekledi. Dergilerde gördüğü resimleri birbiriyle kıyaslıyor. Bir tanesinde gördüğü bir resmi başka birinde de benzerini hatırlıyor ve arıyor. Kitap okuma seansları dışında bir de dergi seansları var. Şimdiden arşivciliğe başladı diyebilirim :))

Boyalı banyo ise çok eğlenceli görünüyor. Bizim banyo haddinden fazla büyük ve çok iyi ısınmıyor bu yüzden banyo seanslarımızı Ada ne kadar itiraz etse de kışın kısa tutmaya çalışıyoruz ancak baharla beraber muhakkak deneyeceğim :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gelişime katkıda bulunacak aktiviteler..

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...