Mememiii

04/06/2010 14:08:00

Uzunca zamandır günde bir kez akşamları emmesi gibi bir rutinimiz var. Öyle zorlayarak oluşmuş bir şey değil. Gün içindekiler kalktı, sadece akşam memesi keyif olarak duruyordu. Son dönemde belirlenmiş zamanımızın dışında da gün içinde, akşama doğru delirmiş gibi mememi diyerek ağlayabiliyor. Akşamları yatak odamda emzirdiğimden, orayı emme olayıyla eşleştirdi. Eğer kapıyı açık görürse derhal giriyor, bana yastığı uzatıyor, kafayı yatağa koyuyor. Kendimden nefret ediyorum vermediğim için ama versem biliyorum ki bir saat emer. Dün böyle bir anda tam sakinleştirmiştim ki, evdekilerden birinden meme lafı duyarak tekrar başladı. Çok yorulmuştum ve gergindim, verdim. Bırakmak istemiyor. Sonrasında sabaha karşı uyanıp (günlerdir deliksiz uyuyordu) tekrar tutturdu, içine çeke çeke, çığlıklara. Hem evdekilere kızdım, hem kendime kızdım. Yoruldum. Gerildim. Bir ihtimal diş geliyor diyeceğim... Olabilir, var bir huzursuzluk. Bilmiyorum. Ağlatmak istemiyorum. Öte yandan her ha dediğinde meme veremem. Akşama sabitlemiştik, iyiydi öyle. Daha kesmeye hazır değilim. Kaldım ortada. Üfff. İçim sıkıldı. Az önce yine bi aklına geldi. anne mememiii veaaa. Ynt: Mememiii

04/06/2010 15:34:00

son iki aydır bu sorunu yaşıyorum:(
bizim ali baba; çiftliğinde me me dediği için asla kuzu beslemiyor...
diş dönemiydi veriyorum sıkılmasın üzülmesin diye çığlık atıyor bende ağlatmak istemiyorum.
bu konu çok ciddi sıkıntımız, kesmeye hazır değilim ama her an meme istemesi sinirllerimi bozuyor:(

Ynt: Mememiii

04/06/2010 16:45:00

Biz de geceleri her iki saatte bir meme diye uyanıyoruz. Daha ne kadar gidecek böyle kabus gibi ya :(

Ynt: Mememiii

04/07/2010 05:19:00

Benim durumum bundan daha kötüydü diyebilirim, sabaha kadar devam eden bir emme seansımız vardı (yemek yemiyor ve geceleri uyumuyordu), ancak 17 ay 1 haftalıkken emmeyi tamamen bıraktığımızda kurtulduk.

Hazır değilseniz bırakmayın, mesela bizde oğlum duruma kolay alışsa da ben biraz zorlandım çünkü mümkün olduğunca uzun süre vermek istiyodum.
Belki geçici bir dönem, diş rahatsızlığından falan çok düşkün olur, sonra eski haline döner, isterseniz bir süre bekleyin. Eğer durum çok uzuyorsa memeden ayırma ihtimalini de düşünürsünüz.

Sizi anlıyorum arada kalmak zor, içinizi ferah tutun birkaç ay sonra bu problemler bir şekilde hallolmuş olur eminim.

Ynt: Mememiii

04/07/2010 07:25:00

Bugün biraz daha sakinleştim. Sakin, uyanmasız bir gece geçirdik. Sağolun arkadaşlar. Dün cidden sinirlerim zıpladı. Bugünlerde bi de ağlama, çığlık atma ve anneye yapışma günlerindeyiz. Babyzoneda okuduğuma göre tam bu dönem olurmuş. Seviyesine inin ve bekleyin sabırla dinleyin ilginizi verin demişler. Sabah denedim, işe yarar gibi oldu. Sanırım o ağlayınca benim moralim bozuluyor, istediğini vermemeli diye geriliyorum, o da daha çok geriliyor. Ev kalabalık olduğunda ve her kafadan ses çıktığında zaten tuttuğum heyheylerim kafamda dans ediyor. Sakin olacağım. Çocuğun bana bi garezi yok neticede:) 


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...