evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/22/2012 14:30:00

konum da başlığın aynısı,benim gibi hissedenler var mı?

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/22/2012 21:08:00

olma mı???? boşluk ötesi...boşuna okumuşum boşuna çalışmışım bunca zaman. şimdi ne yapıyorum ben!!!

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/22/2012 21:41:00

var ben!

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 07:46:00

Evde oturduğum için asla kendimi işe yaramaz hissetmedim ki yıllardır çok sıkı bir okul hayatı ve ondan da daha sıkı bir çalışma hayatının içindeydim. Evde bir küçük insan büyüttüm, uykusuyla yemeğiyle oyunuyla ihtiyaçlarıyla sağlığıyla herşeyiyle birebir ben ilgilendim, bazılarına çok kolay gelse de benim için zordu. Hem zor hem de zorluğuna rağmen yaparken zevk aldığım en güzel iş! 9 ay, benim için 9 yıl bir yandan da 9 güne denk. Günümle gecemle herşeyimle kızıma adadığım 9 ay, ve bundan hiçbir zaman pişman olmayacağım!

Bence sen de bu açıdan bak, evde boşa vakit geçirdiğini düşünme, çocuklarımıza harcadığımız hiçbir vakit boş değildir bence :))

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 08:21:00

Aslında dünyanın en farklı işi ve bence en büyük hediyesi anne olmak. Şuaralar hep kafam ikilemlerle dolu. İşi bıraktığım için bi pişman oluyorum bi olmuyorum kimi zaman geliyor çocuğumu kimseye bırakamazdım diyorum kimi zaman da işle güçle uğraşınca (ev işleri ile) ya ben bunlarla uğraşacak insan mıydım diyorum? ama bunlar aslında kadın olmanın hep getirileri. Durumumuz Allaha şükür ne çok kötü ne çok iyi, ama çalışmadan da eşim evi döndürebiliyor.Çok fazla çalışmama gerek yok, sadece her zaman bir bayanın ayaklarının üzerinde durması gerektiği düşüncesi ile büyümüş bir insan olarak şimdi evde olmak zor geliyor. Bakıcıya asla bırakamazdım oğlumu. Zaten işimin yoğunluğu sebebi ile bakıcı da bulamazdım o kadar esnek bakabilecek. Ancak yatılı bakıcı olurdu onu da ne benim eşim ne de evim kaldırır. Diğer yandan da eve 10 larda gelip haftasonları da nöbetlere kalarak çocuğumdan bişi anlayamazdım diyorum, çocuk yapmış olmak için çocuk yaptı olurdum o zamanda.

Şuan bu ikilemlerin içerisinde tek bildiğim ve yapmaya çalıştığım, bebeğimin her dakikasını kaçırmadan büyütmeye çalışmak.
Anne olmak gerçekten çok zormuş Allah hepimize kolaylık versin... 

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 08:27:00

Şu anda çalışmıyor olmanız bundan sonra hep evde oturup ev işleri yapacağınız anlamına gelmiyor zaten, hayat devam ediyor ve yaşlar da henüz genç, öyle tahmin ediyorum yani ;) sizin yerinizde olup evde bebeğine vakit ayırmak isteyen, çocuğundan mahrum kalan o kadar insan var ki, bence hiçbir anınızı boşa geçirmeyin, sonuna kadar tadını çıkarın...

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 08:42:00

çalışma hayatım bazen istifayı düşündürecek kadar stresli ve nankör olabiliyor. ama buna rağmen çalışmaktan vazgeçmedim. kızım doğduktan sonra ise bi an boş kaldığımı hatırlamıyorum. bikaç kez eşim neden bu kadar çok yorulduğumu anlayamadığını ima etmişti. ama bebeğe bi saat bile baktıktan sonra adam nakavt olunca anladı. şartlar gereği işe döndüm bu hafta. oysa adım atamayacak hale gelene kadar anne olmak istiyorum ben. niye öyle hissediyorsunuz tam olarak bilemem ama biraz günlük rutininizi değiştirmeyi deneyin ve bebeğinizi bol bol koklayın sevin öpün ;)

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 08:49:00

ben bankacıydım ve ara verdikten sonra kolay kolay iş bulması zor olan bir meslek.belki başka bi iş olabilir ama bu saatten sonra sanmam işe döneceğimi açıkcası. Zaten ne okulda okurken istemiştim bankacı olmayı ne de çalışırken istemiştim:)ama Türkiye'deki iş sektörü ortada o yüzden çok fazla bir seçenek yoktu önümde. Ama gerçekten çok zordu çalışma şartları. O çalışma şartlarının içinde çocuğumu zor görürdüm.Şimdi koynumda büyütüyorum köftemi :)) Şuan için sabah kahvaltımız neredeyse öğlene kadar sürüyor, öğlen hayde ne çorbası yapalım çorba içelim, sonra ikindi de yoğurt mu meyve mi? derken akşam oluyo zaten. Arada bir de dışarı çıkıyoruz buaralar hava çok kötü pek çıkamıyoruz. zamanla düzenimizi kurduğumuzda oğlumda beni anlamaya başladığında sanırım ilk önce spora gidicem sonra da hobi kurslarından birine gideyim diyorum...Bakalım hayat bize neler gösterecek.

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 08:51:00

Aslında şimdi yazdıkça farkediyorum. İşte olmak bana daha çok hasar verdi. Sırf stresten bebeğimin hamileliğinde 67 gün kanama yaşadım, 35 haftalıkken bebeğim dünyaya geldi. Yok yok böylesi daha iyiymiş:))

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/23/2012 18:39:00

ortaya bi konu attım kayboldum gibi oldu:),yazmak için yeni fırsat bulabildim.Bebeğimle vakit geçirmek,onu sürekli koklayabilmek,o uyurken bile onu özlemek tabi ki harika.Çok da evcimen biriyimdir,mutfakla uğraşmayı çok severim mesela.Ece'mle geçirdiğim zamanlar çok kıymetli,bebeğime kendim bakabildiğim için çok şanslıyım farkındayım bütün bunların,ayrıca hepsi için şükürler olsun.Anlatmak istediğim doğumdan sora birden bütün hayatın değişmesi,asosyalleşmeye başlaman,eski kıyafetlerin yanına yaklaşamamın verdiği hüzün:)bebeğin için endişelerin vs vs,bunların farkında olup değiştirmek için bişeyler yapmadan,sadece sızlanmak(misal ben).Ne bileyim işte ya,işe dönmeyi zaman zaman özlesemde bebeğime kendim bakabildiğim için çok da mutluyum bi taraftan,umarım onu çok iyi yetiştirebiliriz.Kendinize iyi bakın yeni arkadaşlarım.(asosyalliğimi sanal da olsa azalttım oh bee):)

Ynt: evde durmaktan kendini işe yaramaz hissetmek...

12/25/2012 17:07:00

Esasinda tesadufen bu topigi gorunce ahanda ben dedim yani 10 senelik is hayatimdan sonra istyerek anlasarakayrildim isyerimden ama ben de 9 aydir evde olunca cok bunaldigimi goruyorum yani ben bir bakici tutup ufak is aramalara basladim dusunuyorum da kendi kendime kizim diyorum hayat bole gecmez


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2012 MART,NİSAN,MAYIS ANNELERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...