Yeme&İçme

Ynt: Yeme&İçme

08/01/2011 07:21:00

arkadaşlar benimde aldığım cam rende çok kötüymüş parçalar çok iri kalıyor mecbur birde süzgeçten geçiriyorum. Bugün yrn başka bir cam rende alıcam belki daha iyisi vardır?

Ynt: Yeme&İçme

08/01/2011 07:21:00

arkadaşlar benimde aldığım cam rende çok kötüymüş parçalar çok iri kalıyor mecbur birde süzgeçten geçiriyorum. Bugün yrn başka bir cam rende alıcam belki daha iyisi vardır?

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 07:30:00

Bebek mamasini elde olmadan biraz fazla yapiyorum, hazir da almak istemedigimden dondurup saklayip sonradan tuketmek bana cazip geliyordu.
Fakat kafama takilan sorular vardi. Cig eti cozdurup sebzelerle pisirip karistirdiktan sonra tekrar dondurabilir miyim? Ya da dondurdugum sebze puresini cozdurdukten sonra baska seyle karistirip pisirip tekrar saklayabilir miyim?
Cozumu http://wholesomebabyfood.momtastic.com/FreezePage.htm sitesinde cok guzel yazmislar. Site guvenli cunku altta HON code'u var. Saglikla ilgili sitelerin guvenilir oldugunu gosteren amblem.

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 11:15:00

dalbayrak biraz geçince suyla bile yutmuyorlar  :(

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 13:48:00

tugbat sürekli ingilizce site isimleri veriyorsun..acaba bi işimize yarıyormu diye sorsana??herkesin yabancı dil bilme gibi bir mecburiyetide yok..madem zahmet edip bu bilgiyi buraya taşıyorsun yabancı dil bilmeyenler için tercümesinide yazarsan daha bi makbule geçer bence...

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 13:57:00

Merhaba anneler,

Tavsiyenize ihtiyacım var. Minnoşum ayın 11inde 6 aylık olacak, ben 8inde işe başlayacağım. İşe başlayacağım için doktor bu ay erken çağırdı, beslenme planı yapalım dedi. Çorba, meyve, yoğurt bir de sütüm yetmezse mama önerdi. Ancak benim içim razı değil. Kızımın kilosu çok iyi, bu ay da çok iyi almış. Kilosu %90-97 aralığında. Sütüm fazlasıyla yetiyor. Dolapta da bir dünya sağılmış süt var. Hem işe başlıyorum hem ek gıdaya emmek istemez diye korkuyorum. Bari ayın 11ini bekleyeyim dedim, ben sen ek gıdaya kendin başlat diye söyledim dedi. Hem zaten çoğu sağılan sütü almıyor dedi. Olsun ben işe başlayayım, sağılan sütü almazsa başlatırım, alırsa bayramı beklerim 6,5 aylık başlatırım dedim, sen bilirsin dedi.

Sizce ne yapsam. Kendi sütümle yoğurt yapıp yedirsem, meyve versem yeter mi? Çorba bana çok gereksiz geliyor. Meyvelerle tanışsa yeter mi? Yardımınıza ihtiyacım var.

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 14:21:00

Bence zaten şu ara sadece tanışma safhası. Ben de oğluma öyle her gün düzenli yemek vermiyorum, istediği miktarda veriyorum her şeyi. Tadıyor ve alışması da zaman alacak gibi görünüyor çünkü hala emiyor ve bundan mutlu görünüyor.

Bu yüzden için nasıl rahat ediyorsa onu yap, illa zorla her şeyi yedireceksin diye bir şey yok. Yavaş yavaş tatlarla tanıştır kızını, öğrenmeye başlasın ama doymalık yemesin istemiyorsa.

Ynt: Yeme&İçme

08/03/2011 17:58:00

banu ya katılıyorum..sütün varsa acele etmene gerek yok,ama işe başlayacağın için biberona ve kaşığa alışması lazım yavaş yavaş..en azından meyveleri kaşıkla vermeye başlasan iyi olur derim..

Ynt: Yeme&İçme

08/05/2011 09:13:00

ben de bişey sormak istiyorum.. yoğurdu pekmezle karıştırıp vermek iyi midir? besleyiciliğini etkiler mi acaba?
bir de bu aralar çok iştahsız oğlum.. önceden meyveleri çok güzel yerdi , ama birkaç gündür ağzını açmıyor kaşığa..acıksın diye özellikle bekleyip tekrar deniyorum ama yok..
sıcaklardan mı acaba? 

Ynt: Yeme&İçme

08/05/2011 09:35:00

sibel benim bızdıkta aynı durumda kaşık görünce ağlamaya baslıyor sıcaklardan sanırım benim dısımda hiçbirsey istemiyor teklifet ama zorlama ben öyle yapıyorum keyfi bilir ama suyunu eksik etme
yoğurdu pekmezle verince sanırım vitamini kaçıyor yada öğle birsey şimdi hatırlayamadım


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ocak2011 Anneleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...