Oyun, Oyuncak Seçimi

<12>
03/17/2011 12:54:00

Ben çalışmayan bir anne olarak bütün gün evde ne oyun oynayacağımız konusunda sıkıntı yaşadığım zamanlar oluyor. Sizler neler yapıyorsunuz?
Oyuncak alırken neye dikkat ediyorsunuz? Nereden alıyorsunuz?

Sevgiyle kalın:)

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/17/2011 13:51:00

oyuncaklarımız playskool ve fısher prıce.Güzel oyuncakları var.Yaş aralığına göre alıyorum ve genelde müzikli,ses çıkaran oyuncaklar alıyorum.Masalcı tırtıl diye bir oyuncak almıştım kızım bayılaraak oynuyor

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/17/2011 14:25:00

Ben de genellikle Playskool ve Fisher Price'ı tercih ediyorum.

*Playskool'dan İkili Egzersiz Arkadaşım yaklaşık 2 aylık olduğundan beri kullanıyoruz.
*Playskool'dan İlk Arabam(şu an sadece araba pozisyonunda arada üstüne oturtuyorum, ama üzerinde olan kurdelalı oyuncakla oynuyor)
*Playskool'dan Şirin Kantlar Emekleme Arkadaşı pek ilgisini çekmedi, müziği biraz ürküttü:(
*Fisher Price İnek(ismi ne diye geçiyor bilmiyorum ama sayılar ve renklerle ilgili şarkı söylüyor bayılıyorz buna)
*Fisher Price'dan sesli kitap(ismi ne diye geçiyor bilmiyorum)
* Lamaze'den yatak kenarı kitabı

Oyun olarak;
*cee eee'ye bayılıyoruz. Kikirdeyerek gülüyor.
*otobüs geldi yapıyorum yüzüne(alnına, çenesine burnuna dokunarak oynanılan oyun)
*Fış fış kayıkçı oynamaya başladık.
* Bi de babasının kucağında iken bn koşuyorum, onlar beni yaklamaya çalışıyor çok eğleniyor.

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/17/2011 15:15:00

kermit oyunlarımız aynıymış biz de cee ee ye çok gülüyoruz gıdıklanmayıda seviyo otobüs geldi yi ben ona yapıyorum sonra onun elini tutup kendi yüzümde yapıyorum dikkatle izliyo hatta bu sayede benim yüzümün her noktasını inceledi fış fış kayıkçıyı uzun zamandır oynuyoruz ama son oyununuzu hiç denemedik:))babamıza söyleyelim de oynayalım

oyuncaklara gelince ikili egzersiz arkadaşımdan sıkıldı playskool bıcırık kuklalar en favori oyuncağımız kesinlikle verdiğim paraya değmiş çünkü çok alternatifli oyunlar oynayabiliyoruz onunlla kendi de renkli olduğu için çok seviyo bunun haricinde kaşıklar kumanda cep telefonu ulaşılabilecek kablolarr çok oynanmak isteniyor işte öyle..

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/17/2011 15:23:00

barbarosumm


bugüne kadar ne kadar oyuncak aldım bir bilsen ama hepsiyle en fazla 2 gün oynadı hele bu aralar hiç yüzüne bakmıyor onun tek oyuncağı annesi ve bozulmuş bilgisayar mousesi:))))) saatlerce hiç sıkılmadan oynadığını bilirim yani o kadar:)) birde tabi vazgeçilmezleri cep telefonu,tv
kumandası,kablolar:)))

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/17/2011 16:27:00

Benim 2. aydan bu aylara kadar en büyük kurtarıcım Tiny Love Prenses dönence oldu. Parasını kat kat hak etti müthiş oyalıyordu zor zamanda kurtarıcımdı yarım saat 40 dakika kahkahalar çığlıklar atarak izlerdi. Artık pek yatıp onu izlemek istemiyor sıkılıyor. Yeni aldığım bir oyuncak Fisher Price Tiger uyku arkadaşı, şimdi onun müziğini dinleyip kemirmek hoşuna gidiyor mesela uyurken de yanında sürekli. Onun dışında şarkı söyleyen bir bebeği var bir tane de gülen kahkaha atan ve bebek sesleri çıkaran bir bebeği onları da seviyor. Playskool çıngıraklı patikleri var onları ayağına takıyorum ayaklarına uzanıp ağzına götürüyor. Gündüz sürekli bunları ve diğer çıngırak ve cik cik öten oyuncakları değiştire değiştire oynuyoruz. Ayrıca fış fış kayıkçı oynuyoruz, başka bir oyunumuz koltukta yatırıp parmaklarımdan elleriyle tutuyor ve oturuyor sonra tekrar geri düşüp yatıyor tekrar ellerime tutunup kalkıyor bunu da seviyor, bir de yüzüstü yatırıyorum kafasını kaldırınca ceee diye bağırıyorum kahkaha atıp tekrar yüzünü yere kapatıp biraz sonra tekrar kaldırıyor ve yine ceee yapıyorum.
Şimdi bir tane aktivite masası almayı düşünüyorum. Fisher Price Türkçe konuşan eğitici aktivite masası güzel gibi. Genelde sesli ışıklı müzikli şeyleri seviyor çünkü ve bu eski oyuncakları pek ilgisini çekmiyor artık.   

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/18/2011 08:47:00

Bir de Dahi Bebek Yaratıcılık ve Mantık Eğitim Seti Cd si almıştım, arabada yolculuk ederken izlesin diye, evde de izliyor ve çok seviyor, tavsiye ederim.

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/18/2011 22:46:00

Nuby Twisty Bugz Çevir Eğlen Dişlik, Fisher price mama sandalyesi oyuncağı, peluş birçok oyuncak (bir tanesinin üzerine küçük emziğini diktim deliriyor sevinçten onu görünce :) Fisher price yağmur ormanı oyun halısı, çıngıraklar ve dişliklerle çok oyalanıyor. Ama en çok da halıda (oyun değil ev halısı:) dönüp buzdolabı poşetlerini hışırdatmak. Cee ee yi ve fış fış kayıkçıyı seviyor, yürütecinin hastası oldu, önündeki müzikli ışıklı oyuncaklarla çok ilgili. Playskool'un uyku arkadaşı(kafası parlayıp ninni söyleyen) ile uyuyor ya da oynuyor, tomy yıldızlı rüzaları uyku için değil eğlence için kullanıyor:) 


Aklımda şimdilik 1 tane oyuncak var Playskool yaramaz toplar.

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/19/2011 06:14:00

biz de anakucağına takılı peluş  ve aynalı oyuncaklar ses ve hışırtı yapan her türlü oyuncak hatta cisim, poşetler özellikle, dönenceden çok zewk alıyoruz yumuşak kumaşlı bir topumuz var çok seviyor onu. ama tabi her çocuğun olduğu gibi en sewdiği oyuncağı annesi. onun kollarında havalara uçmak havada dönmek.. ben yatarken benim göbeğimin üstüne oturup onu zıplatmamgöbek zaten minder gibi oldu:( karnıma otutturup ellerini tutup fış fış kayıkçı yapmam. bu arada göbeğimin üstünde zıplatıyorum ya acaba inermi ki biraz göbeğim:) ben utku 1 kilo doğduğu halde kocaman can simidi gibi bir göbeğim oldu:( sizler normal kiloda oldu düşünemiyorum. umarım inmiştir göbekler:) oyuncaklar zaten hep belli markalar başkada yokzaten. playskoll tinylove fisherprice  chicco oluyo genelde.  birde  havaya asılı bir tırtılımız var yaylı olanlardan. onun tutup çekip çekip birden  elinden kaçınca çok seviniyor

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/19/2011 08:43:00

oyuncak konusunda birde şunu düşünüyorum. Bütün aldıklarımızı çocuğa aynı anda sunmak  doğrumu acaba. çabuk sıkılmazmı ve hepsinden önemlisi doyumsuz olmaz mı. gerçi bizimkiler daha ufak ama hepsini aynı anda sunmak yerine mesela hergün bir oyuncağa daha ağırlık vermek. hatta sıkılıp hiç ellemediği bir oyuncağı bir hafta on gün kaldırıp sonra tekrar ona sunmak daha cazip gelebilir. denemek lazım. bu yüzdende hepsi bir arada olan oyuncaklar var. adını bilmiyorum ama ew var mesela sesli ışıklı harf renk herşey var. o tip oyuncaklar belli bir süreden sonra mutlaka sıkacaktır çocuğu yada bebeği. tek tek ve aralıklarla sunmak daha mantıklı gibi geliyor bana.  bilmiyorum sizler ne düşünüyorsunuz

Ynt: Oyun, Oyuncak Seçimi

03/20/2011 14:39:00

oğlumda da kızımda yüzüne küçük ve hava geçiren bir bez kapatıp açarak cee oyunu oynadım bu aylarda. bir süre sonra bezi açmadım kendisinin açmasını bekledim. hemen öğreniyorlar. bir süre sonra kocaman battaniyeyle yapıyoruz bunu. onlara göre oyun, bana göre boğulmaktan kurtulma eğitimi ;) tavsiye ederim.

bir de şimdi bebklerimiz oral dönemde, herşeyi ağızlarına sokuyorlar ve bu durum çok uzun süre devam edecek. bu yüzden kullandığımız biberon kaşık vs. gibi ağızlarına sokacakları oyuncakların da bpa'sız olmasına dikkat etmekte fayda var.

aventin dişliğini kullanıyorum, tavsiye ederim:

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 AĞUSTOS ANNELERİ VE BEBEKLERİ

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...