uyutmak için yöntem kalmadı!

01/09/2012 06:44:00

arkadaşlar, gruba yeni üye oldum, derdimi dökmek için tam yeridir diye umuyorum:) 

minik kuzumun gözünden uyku damlıyor ama kendisini sallamama izin vermiyor, emerek de uyumuyor.. Eskiden emzirince biraz sarhoş oluyor, ben de bundan istifade sallayıp uyutuyodum 2si 1arada yani:)) şimdi bu da mümkün olmuyor, iyice hareketlendi sallarken hemen başını kaldırıyor,kalkmasına izin vermezsem de çılgınlar gibi ağlıyor... Çok moralim bozuluyor, ben bunu başka nasıl uyutabilirim ki!
Dün biraz kızdım bağırdım, sabrım taştı.. Babası da "kızım sen de annen ihtiyarlayınca, ona böyle ula puffla" gibisinden laf dokundurdu bana, zaten insan böyle  durumlarda hep anneliğini sorguluyor, iyice demoralize oldum.. KPSS'ye hazırlanıyorum, ev işleri+ bebeğim... Sabrım baya sınanıyor bu günlerde...

Ynt: uyutmak için yöntem kalmadı!

01/09/2012 07:10:00

kızım uyuyacağı zaman emziğini alıyor ve yatağa birlikte uzanıyoruz ışıksız bir vaziyette(gece lambası yanınca kalkıyor oynamak istiyor.) yastığına sarılıp sağa sola döne döne yarım saat içinde uyuyor.

Ynt: uyutmak için yöntem kalmadı!

01/09/2012 07:13:00

 Kızımı hiç sallayarak uyutmadım.. Emzirirken ilk dönemler genelde emerek uyudu.. Ama uyku öncesi sırayla hep aynı şeyleri yaptık.. Bir rutin belirledik, loş ışıkta uyguladık.. Pijamalarını giydirmek, çorap çıkartmak, ninni söylemek, masaj yapmak, sonra da uyku.. Birde uyutma aşamasında sabırsız davranmamak gerekiyor.. Ne zaman "uyusa da şunu yapsam" düşüncesinde olsam kızım problem çıkarırdı.. Gerginliğimiz yansıyor diye düşünüyorum..

Ynt: uyutmak için yöntem kalmadı!

01/09/2012 08:26:00

arkadaşlar yorumlar için teşekkür ederim..

bizim rutinimizde de uyku tulumu, babayla vedalaşma falan vıar.. Hatta yatak odasına giderken "nenn neenn" diye mırıldanıyor, uykuya gittiğinin farkında yani... kızım ninnisini de kendi söylemeyi tercih eder.. 3 ayını doldurduğundan beri çok sık uyanan bi bebek zaten, dalması sorunlu, hep yüzeyel uyuyor.. Ama en azından uyutmayı başarabiliyodum, şimdi çaresiz kalıyorum.Seros kardeşimin dediği gibi geçici olmasını umuyorum.. Üst ön dişleri yeni çıkıyor, biraz da ona bağlıyorum.. 
Emziğe 3 aylıkken başlayıp 7 aylıkken bıraktık biz de.. Biz gece lambası eşliğinde beraber uyumayı denedik ama dönüp durduk bi süre, en son ağlayınca kıyamadım.. Bir de karanlık ortamda denemekte fayda var, bakalımm... Bugün bi de doktorumuza gidelim bakalım o ne önerecek.. İnşallah üstesinden geliriz, sabır dileyin :))

Ynt: uyutmak için yöntem kalmadı!

01/11/2012 15:20:00

ştt-pat yöntemini denemenizi tavsiye ederim.eğer uysalsa çabuk alışıyor sonra çok kolay oluyor.bende uyutamıyordum daha doğrusu uyuyor meme emerken ama yatırırken açıyordu gözünü çıldırıyordum.sonra burda tracy hoggun kitabından bahsedildiğini okudum kitabı aldım sadece uyku yöntemini uyguluyorum yani easy programını değil.ama uyuması konusunda baya işe yaradı kitabı temin edip okumanızı tavsiye ederim.hem kızım rahat etti hemde ben


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...