Vejetaryen Anneler

11/12/2012 08:15:00

Merhaba,


Ben vejetaryen bir anne olarak, benim gibi olanlar var mı merak ediyorum. Çocuklarınıza bunu nasıl yansıtıyorsunuz, onları etkiliyor musunuz, onlara et pişiriyor musunuz?
Doğrusu nedir, ne değildir tartışalım istiyorum.

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 08:29:00

 Haftada bir,iki kez akşamları babaanneye gittiğinde balık yiyor,artık evde pişirmiyoruz.Babaaanne yazlığa gidince pişirmek durumunda kalabılirim.


 Aslına bakarsanız bence dengeli ve bilinçli beslenen vejeteryan çocukların normal çocuklara göre daha sağlıklı olduğu her yerde yazıyor, kendısı karar verebılecek yaşa geldıgınde bizi gibi bi seçim yapabılır,henüz onun adına seçim yapmak ıstemıyorum,bunu doğru bulmuyorum.Neredeyse sadece balık yediği için ovo lacto vejeteryan sayılır zaten şimdiden=)

merak eden anneler burdan da bilgi edınebilirler. Haftanın iki günü evde demirden zengin bakliyat,sebze mutlaka pişiyor,ama çoğunlukla ailecek çiğ beslenıyoruz,%70,90 arası gibi.

 
 


Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 09:56:00

Bizde de durum şöyle. Ben asla ete elimi sürmediğimden bizim eve et girmiyor. Ama şuan annem baktığı için o yediriyor. Bende ilerde seçimi kendisi yapması taraftarıyım. Ama bazı vegan gruplarda okuduklarımdan, acaba küçükken yönlendirmek daha mı doğru diye düşünüyorum bazen. İşin sağlık bölümünü geçiyorum. Ben ömrümce hiç yemediğim halde gözle görünür bir sağlık problemi yaşamadım. Ayrıca gene vegan beslenmesine rağmen çok sağlıklı olan bebekler okuyorum. Bilemedim işte hangisi doğru

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 11:45:00

 Burada yaşayan iki çocuklu bi aile vegan,çiğ beslenme ile yaşıyor,ınanılmaz sağlıklılar,ama şehırdışındalar,çevre baskısı yok,şehrin içinde,kreşe giden bi çocugu vegan beslemek hayli zor=/ 


 

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 13:46:00

Merhaba,

Bu konuda bir başlık açmayı düşünüp düşünüp vazgeçmiştim. Şimdi herkes yok şöyle zararlı, yok böyle korkunç der de moralim bozulur diye. Ama madem açılmış artık başka çıkar yolumuz yok konuşalım.
Bir kere fena halde kararlıyım, onu baştan söyleyeyim:) Ben yıllarca vejetaryen olmamışlığıma üzülüyorum, kendimi kirli hissediyorum bu anlamda. O yüzden de çocuklarım hep temiz kalsınlar istiyorum. Mesela Fatoş'un yerinde olmak çok isterdim o ne güzel hep vejetaryenmiş. Bizimkiler de hep vejetaryendiler. Anne karnındalarken de ben öyleydim, doğduktan sonra da hiç yedirmedim. Düşünmüyorum da. Sorun olacağını da düşünmüyorum. Neticede çok katı uygulayamıyoruz (henüz) yumurta ve süt ürünleri yiyoruz biz, onlar da yiyorlar. O yüzden hiç sorun olmaz diye düşünüyorum. Üstelik üç nesil vegan olup da süper sağlıklı olanları biliyorum araştırdıklarımdan.
Bence daha sağlıklı bir beslenme biçimi zaten. Ama en iyi yanı ruh dinginliği, ben vejetaryen olduğumdan beri daha huzurluyum, hiçbir canlıya zarar vermeden yaşamaya çalışmak çok güzel bence. Umarım çoğaltabiliriz bu yolu seçenleri.
Bu arada vejetaryen besleyici tariflere ve bu anlamda önerilere açığım:)

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 13:53:00

 ya harıkasınız,ne güzel, ben sanırım ınsanların bıdıbıdılarına çok fazla dayanıklı degılım=/ bu yüzden ada henüz vejeteryan değil..gerçekten neden daha önceden bu kararı almamışım dıye hayıflanıyorum=/ 


vejeteryan tarifler diye bi konu açabılırız,bugün nohutlu köfte tarifi gördüm,onu yazmak ısterım,ve bızım çiğ beslenme günlerımızde keşfettıgımız çiğ tarıflerı de paylaşmak ısterım.

çok güzel oldu bu grup şeyi :)
 
 

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 13:57:00

Yalnız üç kişi kalmasak ya, kendimiz çalıp oynarız da, bir yere kadar:)

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 14:03:00

 ben lıstemı davet ettım vejeteryan olan varsa diye,yoksa peta videoları mı paylaşsam ne?=)

Ynt: Vejetaryen Anneler

11/12/2012 16:07:00

Benim listemden sadece siz çıktınız :-( Ama bu da birşey. Yıllarca tek tabanca takıldıktan sonra :-)Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Düşünen Hayvan

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...