Nefs

04/27/2015 07:24:00

Merhaba arkadaşlar,

Nefs, hepimizin imtihan konularından bir tanesi. Bazen galip geliyoruz, bazen mağlup oluyoruz.

Ölümler sıralı olursa, sizin de hayatınızda zamanının çoğunu artık tövbeye harcaması gerekirken; hala dünya işleriyle uğraşan, hırsla kuyunuzu kazmaya çalışan büyükleriniz var mı? (Günahlarımız varsa zamanında tövbe edebiliriz ve umarım kabulü olur, bazen bilerek, nefsimize mağlup olup, bazen de bilemeyerek günahlar işliyoruz, Allah affetsin).

Zamanında verdikleri emeklerin karşılığını hala alamadıklarını söyleyen, devamlı yaptıklarını kafanıza vuran bir türlü yeterli gelemediğiniz büyükleriniz var mı? Şu yaşında hala kaprislerini, küslüklerini çekmek zorunda kaldıklarınız var mı? Hep benim dediğim, hep benim istediğim olacak, ben doğurdum, ben büyüttüm her şey benim hakkım diyenleriniz var mı? Maddi olarak biri, diğerinden daha fazla kazandığı için üzerine toz kondurulmayanlar, erkek olduğu için her türlü kusuru örtülenler var mı?

Yardım hep maddi mi olur, manevi yardım hiç mi görülmez, sayılmaz? Gücünüz dahilinde aldığınız hediyeler hep mi beğenilmez?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...