Ankara 'da çocuk doktoru??

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

08/19/2010 09:01:00

alev hanımın muayehanesinde tetkik yapılan bir bölüm yok. hastalık durumunda kendisi hastanelere yönlendiriyor. yani oraya gitmek vakit kaybı olurdu.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

10/01/2010 13:26:00

Ankara'da çocuk doktoru bulmak hem kolay hem de zor. Bilgili doktor kadar ilgili doktor da önemli. Hele bu çocuğunuzun doktoru ise.
Gelelim doktorlara,
Alev hanımdan bırakın randevu almayı telefonu düşürebilirseniz şanslısınız demektir. Giden arkadaşlarım var çok memnunlar ama istediklerinde ulaşamamaktan şikayetçiler. 
Çayyolunda olduğu için Pınar hanımı da denedik. hem randevu kolaylığı, hem anne şefkatiyle yaklaşması hem de her an telefona cevap vermesi bakımından iyi bir seçim olduğunu düşünüyordum ancak muayene sırasında örtüyü değiştirmemesi ve bir önceki çocuğun hasta olması, o çıktıktan sonra direk bizi içeri alması açıkçası vazgeçmemize sebep oldu.
Levent bey çok iyi çok güzel ancak onda da saat problemi oluyor. Zaman uyduramıyorsunuz.
Eda hanım'ın Tobbetü'de olması hastane olması bakımından avantaj ne çok sıcak ne de çok soğuk ama sonuçta arkadaş seçmiyoruz ve doktor olarak gayet memnunuz. Daha önce kendisi hakkında bazı olumsuz düşüncelerim vardı ancak zaman içinde bunların yersiz olduğunu anladım. Şu an oğluma seçtiğim doktor hanım.
Bunlar iyi doktorlar ve handikapları var. kötü olanların isimlerini ve neler yaptıklarını burda yazmak etik olmaz. 
Aklımdayken, sünnet için de Ferda beyi tavsiye ederim, acısız, ağrısız, kansız kıskaç yöntemiyle sünnet yapıyor. Son derece de iyi birisi.
Acil için de Tobb Etü'de Şahika hanım inanılmaz derecede ilgili ve bilgili, servis doktoru kadar sonrasında takip yapıyor.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

10/01/2010 15:35:00

LadyD'nin yazdıkları üzerinden konuşursam:

1)abartarak yazıyorum ama şu ana kadar  bütün dr maceralarımızı yazarsam nurturia çöker,o yüzden öncelikle gittiğim doktorların isimlerini yazayım dedim:
çukurambar pedimerk'ten dr nazlı kara
güven hastanesinden dr taner aksoy,dr emel atmaca
muayene doktoru gökhan aktan
mesadan eda çullas ilarslan
mesadan levent bey
sünnet için dr ferda bey
ve yarın dr ertuğrul güler'i ilk defa göreceğim,

bu doktorlar hakkında kısa kısa bilgi verecek olursam dr nazlı kara gerçekten iyi bir doktor,tecrübeli akademik bir tip ama bağlı olduğu hastane dışkapı ssk,bu da evimize uzak,bu yuzden vazgectik
güven hastanesinin doktorlarının ikisini de soğuk buldum,ve istediğim zaman ulaşamayacağımı anladım anında bıraktım
bütün bu doktorların içinde en iyi gözüküp en kötü olanı doktor gökhan aktan,çok ilgili çok sevecen ama telefondan oğluma zatürre teşhisi koyup antibiyotik vermeye kalktı,kaçarak uzaklaştım!
uzun süre mesadan eda hanıma gittik,hala da tam olarak vazgeçmiş sayılmayız özellikle hastane doktoru oluşu sebebiyle,çok sıcak değil çok soğuk değil kısaca fena değil ama acil durumları görüp müdahale etmede başarılı
levent beyi ise ben hiç beğenmedim,adamın tarzı bana uymadı,30 dakikalık muayene sırasında 15 dakikasını telefonla konuşarak geçirdi ki bu bile ilk görüşme için yeter
sünnet için ferda beyden aşırı memnun kaldık şiddetle tavsiye ederim
en son olarak yarın ertuğrul beyi göreceğim,muayeneye pedagog'un girmesi benim için + kriter,bir de web sitesini gezdim çok beğendim,onunla ilgili görüşümü sonra bildiririm

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

10/05/2010 19:46:00

Arkadaslar ben iki cocugumu da dogduklari gunden beri  Prof.Dr İlhan TEZCAN bey' e goturuyorum. Kendisi Hacettepe 'nin hocasi, ben Cinnah Caddesindeki muaynehanesine goturuyorum. Kesinlikle meslegin duayenlerinden. Acikcasi cocuklarimin sagligi/hastaligiyla ilgili İlhan Hoca'dan duymadigim hic bir seye guvenemiyorum. Son derece mutevazi ve etik bir insan. Muaynesi sirasinda diger bazi doktorlardaki gibi 'cok kaldim, cikmam gerekir' tedirginligini yasamiyorsunuz.
Ankara' da yasamadigi halde sadece muayenesi icin cocugunu İlhan Hoca' ya getirenler de cok var.
Dip not: Kendim de saglikciyim ve Konya' da yasiyorum..

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/29/2010 15:28:00

Merhaba, ben de 3,5 yaşındaki oğlumu yaklaşık 1 yaşından beri Alev Hanım'a götürüyorum. En son götürdüğüm pedagog oğlumun algısının çok açık olduğunu söyledi. Neler yaptığımızı sordu. Ben de Alev hanımın bize öğrettiği herşeyi yaptığımızı anlattım. Pedagog öylesine şaşırdı ki. Bir çocuk doktorunun bunları yapmasından çok etkilendiğini ve Alev Hanımla mutlaka tanışacağını söyledi. O güne kadar doktor seçimimizin doğruluğundan emindim ama bir kere daha teyid edilmiş oldu.
Hastalık işine gelince. Alev Hanım bugüne kadar belki 10 kere muayene randevumuzu iptal etmiştir. gerekçeşi ise muayenehaneye bronşitli ya da zatüreli bir çocuğun gelmesidir. Sadece bizden bir önceki çocuk değil 3 hasta öncesinde bile hasta bir çocuk gelse o günkü muayene randevumuz hemen iptal edilir. Bu duyarlıklık eşimle beni randevumuz iptal edildiği için  biraz sinirlendirse de sonrasında çok mutlu etmiştir. Hatta sabahları sadece sağlıklı hasta baktığını ve hasta çocukları öğleden sonrası saatlerde muayene ettiğini duymuştum. Açıkçası benim çocuğum 3,5 yılda ordan çıktıktan sonra hiç hastalanmadı.
Bir de hasta çocuk bakmama olayı var. Bizim ilk doktorumuz çocuğumuzda sık sık olan hırıltıları antibiyotikle tedavi ediyordu. Alev hanım daha ilk gittiğimizde bunların reflüye bağlı olabileceğini söyledi ve reflü tedavisi ile çocuğumuz hıla iyileşti. Sonrasında alerjimiz çıktı ve yine doktorumuz erken bir zamanda alerjiye gönderdi ve o sorunun da üstesinden geldik. Ne zaman hasta olsa
ulaşabildiğimiz ve hızla çözüm bulabildiğimiz bir doktorumuz var. Bu yüzden doktorumuzu şiddetle tavsiye ederim...

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/29/2010 21:55:00

mesada dr. Aygün Atacan'lıya gidiyoruz doğduğu günden beri kendisinden çok memnunum. Ama arda daha iyisi varmı diye tavsiye edilen doktorlara gittim sonunda dönüp dolaşıp aygün hanıma geri geldim. bundan 4 ay önce oğlum hastalandı dr.umuz viral enfeksiyon atibiyotik vermiycem dedi bir hafta sonra vucudunda kızarıklık oldu biz tekrar gittik korkmayın vücudu hastalığı atıyor bu dirençler normal dedi tatmin olmadım kan testi yapın dedim gerek yok acı çektirmeyin çocuğa dedi ben tatmin olmadım medicanaya gittik aynı gün bi sürü kan aldılar ve işkenceyle aldılar resmen oğlum bağırmaktan sesi kısıldı 3 gün. Sonuç medicanadakide viral enfeksiyon antibiyotiğe gerek yok kızarıklıklarda hastalığın vücudundan atılma çabasından doğan tepkilerdir dedi. Aygün hanımı dinlemeyip oğluma o kadar işkenceyi çektirdiğim için halen üzgünüm. Muayene süresi yarım saat yada 15 dakika değil sizin sorularınız bitene kadar sürüyor. Kendisini tavsiye ederim.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/29/2010 21:56:00

ayrıca kendisi hem genç hem anne hemde hastane ortamının getirdiği her şeyi gereken tahlilleri hızlı yapmtırma rahatlığına sahip.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/30/2010 06:37:00

Dr. Aygün Hanim'a biz de doktorumuz hasta oldugunda gitmistik. 1 defalıktı sadece. Farkli dr ile devam ettik..

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/30/2010 09:28:00

arkadaşlar mesa hastanesinin adı mı değişti tobb etü

birde sgk ssk ile anlaşması yok sanırsam biliyomusunuz

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

12/30/2010 09:31:00

Adı değişti evet TOBB'a geçti ama SGK ile ilgili bilgim yok...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...