Ankara 'da çocuk doktoru??

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 12:31:00

Pınar Hanım Çayyolunda, 20 yıl kadar hastanelerde çalışmış ama artık muayenesi var
Dr. Pınar Ergül
numarası 2358882 diye hatırlıyorum ama ben genelde cepten arıyorum, yanlış hatırlıyor olabilirim, inyternette dr. pınar ergül diye aratınca çıkar.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 13:34:00

Pınar Hanıma bir defa gittim ama bir daha da gitmem, neden?
Muayene sırasında bebek deli gibi ağlıyor azıcık avutalım da bir sussun yok.
Bizden önce muayene olan bebek hastaydı, yazmıştım zaten odayı havalandırmadan içeri bizi aldı.
Üstelik biraz önce hasta bebeğin yattığı örtüyü değiştirmeden üzerine yatırdı.
Parmağını vazelinleyip tam makat muayenesi yapacağı sırada artık dayanamayıp durun ve bırakın dedim. Şaşırdı, ne muyanesi yapacaksınız dedim? sadece kızarıklık varmı diye bakaağım dedi. O kadar doktor muayenesine gittik, eldiven takan oldu ama vazelinleyen hiç olmadı. (Bunun öncesinde kaka yapma aralığı 2 ila 3 gün demiştik). Hülasa uyarımdan dolayı muayene boyutunu sonradan sadece bakacaktım, parmak kontrolü yapmayacaktım dese de ben işimi şansa bırakamazdım.
Tabi bu son oldu. Ne güzel hayallerim vardı oysa, Çayyolu hem yakın diye ama.... Aması var işte.
Eda Hanım'a gelince, evet bu hafta hasta, evet hastayken hasta kabul etmemesi lazım, evet biz de bu hafta 2 kez gittik kendisine ama hastalığa yaklaşımıyla, tespitleriyle, hastane ortamında hızlı ve kolay tetkiklerle vazgeçemiyoruz. Belki zaten bebeğimiz hasta diye hasta olması bizi o kadar rahatsız etmedi.
Yada artık o kadar rahatsız eden şey var ki doktorlar da en az rahatsız edeni yada bize göre en az rahatsızlık duyduğuğumuzu tercih ediyoruz.
Ankara'da çocuk doktoru, çoook! Önemli olan kafanıza göre bir doktor bulmak, zooor.
Kimisi diyor ben daha birşey sormadan doktor şunu tavsiye etti, öyle şey mi olur. bir diğeri de diyor ki, sormadan birşey tavsiye etmiyor. Bu durumda doktor da afallıyor, birisine söyledik söyleme sormadan dedi, diğeri ise sormamı neden bekliyorsun söylesene diyor. Bir arkadaşımın söylediği ile bitiriyorum. Ankara'da en iyi çocuk doktoru sizsiniz. Çocuğunuz hastalandığından siz akıl edeceksiniz dakikada kaç soluk alıyor, hırıltısı var mı, sütteki laktat dokunuyor mu, neye alerjisi var, normalde nabzı kaç atıyor, ateşi kaç. Yoksa kimi doktorun rutin muayenesi iyidir, kimisinin acil durumda erken teşhisi, kimisi endokronoloji konusunda bir adım öndedir kimisi de pedagog. Aklımıza 2 doktora eş zamanlı gitmek bile gelmedi değil zamnında ancak o da kafa karışıklığından başka birşey değil. İnternetten okunan bilgilerle de evhamlanmaya da, çocuğa hastalık teşhisi koymaya da lüzum yok.
Sonra karar verdiğiniz bir doktora güvenecek, ona inanacak ve dinleyeceksiniz. En önemlisi acil durumda götüreceğiniz doktordur (gecenin saat 3'ü mesela). Bu doktorlar da genelde zaten çok iyi oluyorlar. İyi hastanelerin iyi acil çocuk doktorları var. Tobb Etü'de (Mesa'da) bu konuda 2 doktor oldukça başarılı. Hakan bey ve Şahika hanım.
Herkese sağlıklı günler...

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 13:57:00

Elbette her annenin güvendiği, kendisini rahat hissettiği doktor farklıdır. Aynen jinekolog gibi, benim çok rahat hissettiğim doktorumu bir başka arkadaşım iyi bulmuyor filan falan.. Ben üç yıllık annelik hayatımda, dediğin gibi, en az rahatsızlık veren doktorla devamın önemli olduğunu öğrendim. Pınar Hanım hastalarına agucuk bugucuk yavrum kuşum yapmaz, sanırım yapısı öyle, ama benim kızım çok ciddi hastalıklar geçirdi ve birçok doktor arasında en doğru teşhis ve tedaviyi o uyguladı, hala da öyle. Her anne elbette kendisi karar verir çocuğu için hangi doktorun iyi olduğuna...

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 14:32:00

ladyD,

söylediklerine katılıyorum,her doktorun mutlaka artısı eksisi oluyor,zaten bizlerin aynı doktordan beklediğimiz şeyler bile birbirinden farklı

ama kendi adıma konuşayım,ben bu kadar hasta bi insanın çocuk muayene etmesini hiç doğru bulmadım,şimdi şartları ne bilemiyorum izin mi vermediler ne biliim mecbur mu kaldı,hastane olarak ta buna rapor verilip evine yollanması gerekirdi

hastalığı boyunca muayene ettiği her bebeğin annesi bu ne böyle diye içinden geçirmiştir,insan kendini niye töhmet altında bırakır ki?

bu en basit tabiriyle özensizlik,umursamama

bu da beni çok irrite etti.....bize önceden haber verilse,doktorumuz hasta,eğer çocuğunuzun muayenesi acil değilse,rutin kontrolüyse lütfen 1 hafta sonra gelin denilse,biz de affedersiniz eşşek değiliz  hasta oldu diye oturup kınayacak,1 hafta geç giderdik veya geçici başka bi çözüm bulurduk

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 14:57:00

Gittiğim doktorlarla yaşadığım problemleri veya hissettiklerimi anında kendilerine söyledim. Hiç çekinmeden, yeri geldiğinde tavsiye ettiklerini reddettim. Peki dediler. Pınar hanım 5 aylık bebeğe cicibebe ver dedi, vermem dedim. Eda hanım multitabs ver dedi vermem dedim. Ama tamam deyip te yapmadım bunları. Direk herşeyi yüzlerine söyledim.  Bir tanesi telefona çıkmamıştı, ulaşamamıştım, ben size ulaşamayacakmıyım dedim, ailesinde ciddi bir rahatsızlık geçiren olduğu için bi süre bakamadığını söyledi ve aldım cevabımı hakverdim. Ama bu yüzden vazgeçmedim o doktordan. Yoksa içimde kalır ve telefonlara bakmıyor der gitmezdim. Yeri uzaktı, park sorunu vardı vazgeçtim ondan da. Bence doktorla ilgili o an yaşadığınız ne sıkıntı varsa kendisine söylemelisiniz. Kırılacak veya üzülecek diye düşünmeden. Sonuçta profesyonel iş yapılıyor ve en önemli varlığımız sağlık. Bunun hatır gönül işi olmaz. Tabi parasını veriyorum diye ukalalık yapmanın da alemi yok.
Bilgili doktor kadar ilgili doktor da lazım bana.
Tekrar herkese sağlıklı günler.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 15:10:00

bayındır hastanesi ,nevin hanım 
hastalıklara yaklaşımı çok iyidir.telefonlarına mutlaka cevap verir.  gece acile gşittiğinizde bilr ordan ilgilenir.muayenehane yerine ben hastaneyi tercih ederim .kan vb tahliller hemen yerinde yapılıyor .gece acil gidişlerden doktor bilgilendiriliyor.
bayındır kavaklıdere

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/06/2011 15:20:00

ladyD,

evet muayeneyi bırakıp çıkmadığım için kendime de çok kızgınım
o yönden de ben hatalıyım

bu da bana ders oldu zaten,böyle kontripiyede kaldığım durumlara karşı hazırlıklı olmalıyım


Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/12/2011 14:39:00

Dr Aygün Atacanlıi TOBB ETÜ Hastanesi. Çınar doğduğu andan itibaren kendisine gidiyoruz. Doğumdan sonra odamıza gelip kontrol etmişti ilk. Tavrı, ilgisi, sakinliği, bilgisi ile gönlümüzü fethetti. Her zaman çok sakin ve çok ilgili. Sizi can kulağı ile dinleyip ayrıntılı olarak bilgi veriyor. Tavsiyelerde bulunuyor. Kendiside çok genç bir anne. Bilgi ve tecrübesine güveniyorum, inanıyorum. Çınar 2 yaşında şimdi. Ve biz sadece Aygün Hanım'a gidiyoruz. Tatilde iken Çınar rahatsızlanmıştı. Telefon edip derdimizi anlattık ve sayesinde çözdük, rahat bir tatil geçirdik... İstediğimiz zaman ulaşabilmek ve derdimize çare olunması çok önemli. Yeni bebek sahibi olan, bana dr taysiye et diyen herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ediyorum..

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

01/12/2011 21:59:00

Daha önceden yazmıştım bizimde doktorumuz Aygün hanım ve kezband'ın dediklerine aynen katılıyorum. Geçen hafta Kaan hastaydı aynı anda bende hastaydım fiziksel olarak artık kaldıramıyodum üstüne bide son 2 aydır yaşadığımız iki yaş sendromu ve benim psikolojiminde artık bundan olumsuz etkilenmesi durumu vardı. Aygün hanımın yanına gidince hatırımızı sordu ve öyle sıcak bi yaklaşımı vardıki doktor gibi değilde aileden biri gibi hissettim ağlayarak derdimi anlattım dinledi sakinleştirdi önerilerde bulundu (aslında ailemden birinin yanında bile ağlamışlığım yoktur.) Ogün bana verdiği desteğin yerini hiç bişey tutamaz. Bütün doktorların tıbbi bilgisine güvenirim o okuldan kolay mezun olmuyolar. Ama asıl olay sadece bilgisi değil anneyle bebekle olan iletişimi her zaman ulaşılabilir oluşu ve ulaşıldığında da yine mi hasta yakını diye şikayet eden ses tonuna sahip olmadan ve hastayı hatırlayarak konuşması. Aygün hanım bizi hep rahatlattı panik yapmadan bebek büyütmeyi öğretti. Kendisini gönül rahatlığıyla öneririm.

Ynt: Ankara 'da çocuk doktoru??

06 8Y
02/01/2011 17:16:00

pınar ergülü ben tavsiye etmiyorum.bebeğimin doğumundan itibaren her ay düzenli kontrole götürdüm, her dediğini yaptım, iştahsızdı, 8 aylıkken "emdiği için yemiyor emzirme artık" dedi, kendime çok kızıyorum ama malesef bu dediğini de yaptım.oğlum 11 aylıkken ilk hastalandığında çok önemsemedi, telefonda 1-2 basit tavsiyede bulundu.getir mutlaka göreyim demesini beklerdim, bi başka sebebi ise her muayeneye gittiğimzde yani neredeyse her ay ücrete zam yapmış olması 80 le baladık, 150 idi kendisine son gittiğimizde...


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Ankara Nurturia Üyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...