Aktiviteler

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 10:04:00

Parkta kumlarda oynayabilsin diye biz bir kova,tırmık ve kürek aldık oğluma, henüz parkta oynamak kısmet olmadı ama dün akşam kabuklu cevizleri koyduk önüne ve küreği ile içine atmayı gösterdik.

Henüz bunu beceremiyor, küreğe ceviz al, kürekte tut ve kovaya koy çok zor geldi ancak azimle deniyor. Eğer küreğin üzerine 1 tane ceviz koyup düz şekilde eline verirsek, kovaya koyabiliyor.

yaklaşık 1 saat bununla oynadık, uyku vakti olmasa daha da devam ederdik sanırım, devamı bu akşama :)

Bu arada rüzgar güllerinden daha önce bahsetmiştim, hala acaip ilgisini çekiyor parka bile onunda gidiyoruz, görünce çığlıklar atıyor..

 

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 10:24:00

kızlar 14 aylıkken küçük küçük oyun ve oyuncaklarımız bunlardı,bu grupta gerçekten çok güzel fikirler çıkıyor ortaya


Bu da 15 aylık yani yeni aktivitelerimiz düğme oyunu ve şişe kapatmaca oyunumuz

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 10:35:00

Şişe kapatmaca güzelmiş renkleri de öğretebiliriz ileride farklı renkli kapaklar kullanarak:) bugun deneyelim hemen:)

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 17:31:00

İfadelerle ilgili blogumda ifade (mimik) kapaklari oyunumuz http://wp.me/p2Yx2M-5t oynayarak ifadeleri ogrenmeleri daha eglenceli oluyor :) birde kaybolan esya oyunu biz ve bizden buyukler icin eglenceli bir oyun yine http://wp.me/p2Yx2M-8V son olarakta bizden kucukler icin oldukca eglenceli bir aktivite caydanliktaki leblebiler http://wp.me/p2Yx2M-8Y onada bu linkten ulasabilirsiniz :)

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 17:41:00

ezgi_mertbora öncelikle teşekkür ediyorum,bak farklı bir fikir renkler konusunda da değerlendirilebilir.akıl akıldan üstünmüş derler ya hakaten çok doğru,hepimiz birbirimize ilham veriyoruz bu şekilde.


yağmurcuğum blogunu takip ediyorum,emeğine sağlık canım,güzel aktivitelerinle bizlere de ilham kaynağı oluyorsun.

Ynt: Aktiviteler

02/11/2013 18:19:00

Burcummm canimm cok tesekkur ederim bende takipteyim bende faceden bildirimlerini alip bakiyorum hep canommmm :))))

Ynt: Aktiviteler

Ynt: Aktiviteler

02/12/2013 04:15:00

Dün akşam biz de "bul karayı al parayı" oynadık:) 2 tane aynı renkli plastik kase ve 1 kabuklu ceviz kullandık, cevizi Yavuz'a göstererek kaselerden birinin altına sakladım ve yavaş yavaş yerlerini değiştirdim, ilk önce sadece 1 tur, sonra 2, sonra 3;3 turdan fazlası bizimkini zorlar diye düşündüm artırmadım.

İlk başlarda cevizi bulamıyordu ancak sonra gözüyle cevizi koyduğum kaseyi takip etmeye ve ben durduğum zaman açmaya başladı. En son 6 da 6 yaptı..

Keyifli bir oyun oldu..

Burdan bir arkadaş kağıttan uçak yapmayı söylemişti, dün denedik henüz yaşımız küçük galiba, henüz anlamadık ama daha sonra tekrar deneyeceğim.

Ynt: Aktiviteler

02/12/2013 10:43:00

bende sizi takipteim oğlumla bızde sıselerin içine cubuk dolduruyoruz sıselerın kapaklarını acıyoruz...ben oğlumla boya yapmak ıstıom ama nasıl boya kullanmalıyım parmak boyasımı mum boyası mum boyası mı yoksa baska bısey mı hem cok eglensın ıstıom hemde zarar gormesını ıstemıom...


Ynt: Aktiviteler

02/12/2013 10:48:00

Biz stabilonun bebek kalemlerini kullanarak basladik buyuk iri ahsap kalemler ama ici pastel boya icerikli bir urunayrica mothercareden parmak boyalar almistik onlarlada cok eglenerek oynadik size tavsiye basinda durduktan sonra boya yapmaktan korkmayin ama asla bu aylarda yalniz basina oynamasina izin vermeyin :)

Ama boyamak boyalarka oynamak cok eglenceli oluyor tavsiye ederim :)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori 1-2 yaş aktiviteleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...