küçülen giysileri ne yapmalı ?

01/22/2010 08:14:00

eş dost akrabaya verilen , anı olarak ayrılanlar bir kenara ama gene de dünya kadar kıyafeti kalıyor ,en yararlı şekilde nerelere verilmeli ? fikri olan var mı ? siz ne yapıyorsunuz bu konuda ?

Ynt: küçülen giysileri ne yapmalı ?

01/22/2010 09:04:00

Ben henüz saklıyorum. Olur da ikinci bebek planlarsak diye.

Fakat şu anda aklıma gelen, devlet hastanelerindeki çocuk hastalıkları servislerine sorulabilir. Maddi durumu iyi olmayan ve kronik hastalıkları yüzünden hastanelerde yatan bir çok hasta çocuk var. İhtiyaç duyulabilir diye düşünüyorum.

Ya da bazı özel firmalar ya da kurumlar kampanya yapıyorlar dönemsel olarak, bunlar takip edilebilir. Nette biraz baktım Tansaş 2008 yılında benzer bir kampanya yapmış. İlgili habere şuradan ulaşabilirsiniz.

Ynt: küçülen giysileri ne yapmalı ?

01/22/2010 12:26:00

Ben de Esranın onerisini yazacağım. Devlet hastanelerinde ozellikle bölge itibariyle sosyoekonomisi düşük bölgelerde olanlarda çok ihtiyaç oluyor.
Mahalle muhtarları da bölgede ihtiyacı olanları bildiklerinden dağıtabilirler.
Bir de kıyafet bağışı kabul ediyorlar mı bilmiyorum el bebek gül bebek derneği var. Prematüre bebekler için kurulmuş. Masrafları zaten çok olan ailelere destek için belki alıyorlardır.
  
Ben genelde çevremdekilere veriyorum. Eger vermeseydim, direk devlet hastanesine götürürdüm.

Ynt: küçülen giysileri ne yapmalı ?

01/22/2010 12:32:00

evet çok iyi fikir ,gerçekten ihtiyaç sahiplerine ulaşması çok sevindirici olur ; teşekkür ederim fikirleriniz için ,sevgiler.

Ynt: küçülen giysileri ne yapmalı ?

01/28/2010 07:57:00

Çocuk esirgeme kurumu da alıyormuş.

http://acalya.blogspot.com/2010/01/cocuk-esirgeme-kurumuhemen-simdi.html

Ynt: küçülen giysileri ne yapmalı ?

08/13/2010 06:08:00

Ariel "Çocuklarımız İçin Bayramda Tertemiz Giysiler" kampanyasına bağışlanan çoçuk kıyafetlerini toplayıp, yıkayıp ütülenmesini sağlayarak, tek tek paketlenen bağışları Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı yardımıyla bu bayram kıyafet gereksinimi olan küçüklere hediye ediyor.

Detaylar aşağıdaki linkte.

http://www.kusursuztemizlik.com/


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk Giysileri Nasıl Olmalı?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...