Ormanda Doğum Günü Partisi

02/22/2010 12:57:00

Ada'nın bu aralar favori kitaplarından olan "Ormanda Doğum Günü Partisi" İş Bankası Yayınları'ndan, eğlenceli ama biraz da içli bir kitap. Resimler ve betimlemeler oldukça başarılı, hikaye basit ve kurgusu net. Ada'nın yaşına göre biraz uzun olsa da ilgisini kaybetmeden sonuna kadar okumayı başarabiliyoruz.

Her seferinde büyük bir heyecanla, hediye paketlerinden çıkan kutuların içinde ne olduğunu merak ediyor, "aaa" şeklinde hayret dolu bir ifadeyle şaşırıyor. Ayı'nın kendisine gelen hediyelerden dolayı hayal kırıklığına uğradığı ve arkadaşlarına artık parti bitti dediği noktada, resimden Kunduz, Balıkçıl ve Yaban Domuzu'nun hüzünlü suratlarını göstererek dudağını büzerek üzülüyor, hediyeyi tahmin etme tekerlemesinde kucağımda dans ediyor.

Tavsiye ederim :)Ormanda çok eğlenceli bir doğum günü partisi var. Acaba partiye kaç kişi gelecek, pasta kaç katlı yapılacak, hediyeler güzel olacak mı?

"Al paketi, salla paketi,
Kıpırdat ve döndür paketi,
İncele ve kokla paketi,
En eğlencelisi, tahmin etmek içindekini."


Arkadaşlık, doğum günleri ve bazı sıra dışı hediyelerle ilgili komik ve duygusal bir masal...
(Kitabın arka kapağından)

Ynt: Ormanda Doğum Günü Partisi

02/22/2010 16:36:00

aaaa ne güzel alırız, sagol!


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Keyifli okumalar-kitap tavsiyeleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...