ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/15/2011 13:20:00

çok teşekkürler mevsimler, zıtlıklar, ahşap elbise giydirme, resim tamamlama ahşap puzzleler aldım :)

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/15/2011 17:11:00

asıl ben teşekkür ederim. güle güle oynasın güzel kızlarınız :)

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/15/2011 18:57:00

:) Sizde ne gibi puzzle var? ne kadarını yapıyor meleğiniz? meslekler vardı onlarda hoşuma gitti ama artık ileride alırım yada netten yapmaya çalışırım diye düşündüm.


benim kızımda puzzle delisi. kipadan 5 li set almıştım. onlar eşleştirmeliydi. bir tanede taşıtlarla ilgili vardı onun altı boştu eşleştirmesiz. bakalım bunlar nasıl? sizin başka önerileriniz var mı? 

oyuncak alma taraftarı değilim ama böyle eğitici şeyleri almayı seviyorum. :)

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/15/2011 19:08:00

bende resim tamamlamalardan ve ahşap giydirmelerden sipariş verdim.onun dışında bizde 5-6 tane var. ama artık pek fazla ilgilenmiyor bunlarla.hepsini biliyor 5dk sürmüyor .bir tane çiftlik bir tane pazar bir de taşıtlar sayılar hayvanlar falan var. değişik bişeyler olsun istedim artık.biz biraz biraz montessori biraz doğal takılmaca aktivitelere falan başladık.ben de artık oyuncak alma taraftarı değilim fazla. dergi ve kitap alıyoruz bu aralar. pepee dergsi alıyoruz mesela 2 aydır. beraber yapmaya çalışıyoruz. 

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/15/2011 20:18:00

bilgilerinden faydalanmak isterim canım.bende bu aralar montessori ile ilgileniyorum.çok birşey bilmemekle birlikte çocukları ihmal etmeden araştırmaya çalışıyorum ama bu defada ev ihmal oluyor:D zor yetişiyorum. yaptıklarınızdan istifade etmek isteriz bizde:) henüz çizgi film vs. izlemiyoruz ben bile haberdar değilim bunlardan. pepeeyi ve calliou sadece isimlerini biliyorum:) pepee dergisi ne kadar? memnun musunuz?

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/16/2011 20:40:00

Sevgili beytiye.aksayan ev işlerini fazla düşünme derim. Ufaklı uyuduğu zamanlarda büyükle aktiviteler yapabilirsiniz. İkisi beraber oynarken oyalanırlarken ev işlerine zaman ayırabilirsin. 

Ben yeni blog tutmaya başadım.Aktivitelere başlayalı epey oldu ama blog yazmak aklımda olmadığı için fotoğraflarımız yok. Ama yeni yeni başlıyoruz . 

bizim blogumuz :burada 

Ayrıca tarçınlı kurabiyemiz sevgiili thalassapolis deniz'in kızı almina ile yaptıklarından burada

Sevgili Nihal58 in oğlu poyraz ile yaptıklarından burada 

bir okul öncesi sitesi olan inciminci.com dan  burada 

Faydalanıyorum.Çoğunlukla evdeki malzelerle aklımıza o an ne yapmak gelirse onu yapıyoruz. 

Bunun dışında oyun hamuru ile oynuyoruz. bol bol resim yapıyoruz.Her çocuk nasıl eğlenirse öyle eğleniyoruz ama montessori yöntemini (tam olarak açıklayamasamda) tavsiye ediyorum.Küçük yaştan itibaren çocuğun olaylar sorunlar çözülmesi gerekenler karşısında sergilemesi gereken davranışları edinmesini sağlıyor.Benim şimdilik gözlemim u yönde. Mesela Evrim Arda öylesine kaptırdıki kendini legoları bile önce renklerine göre ayırıyor sonra kule yapıyor :) Rakamlı magnetlerimiz var bunları önce cinsine göre ayırıyor sonra oynuyor.Sadece bu bile bence büyük bir aşama. 

Bu ara neden bilmiyorum(2 yaş sendromunu yoğun yaşıyoruz) bir asabiyet bir agresiflik gidiyor sorma. O yüzden aktivtelerimiz bittikten sonra mutlaka o malzemeler mutlaka dağıtılıyor. İnşallah kısa bir dönemdir en kısa zamanda geçer. 

Bunun dışında kaynak sıkıntısı çekersen her zaman yardımcı olurum.2 çocukla uğraşmak kolay değildir sanırım.Allah kolaylıklar versin :))

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/16/2011 20:45:00

Çizgi filme ve dergi sormuşsun atlamışım kusura bakma canım. Çizgi fim bizimki çok olmasada bakıyor.Ben evden çalıştığım için çok sıkıştığım zamanlarda izletiyorum biraz. Caillou yu çok seviyor. Pepee yi pek sevmesede öylesine bakıyor. Pepee dergisini daha 2.defa aldık. 5 tl .Marketlerde faan var. Bu sayıdaki aktiviteleri yapmadık henüz. Genelde karton ile yapılacak aktiviteler oluyor. Ben memnunum 2 yaş için uygun bir dergi.Meraklı minik aldık bir kaç sayı daha önce.Ama bizim oğlan onun için biraz daha büyümesi lazım. 3 yaştan itibaren bence .İstersen Pepee dergisni  bir defa al. Büyük kızın sevebilir. Ufaklık yürümüyordur sanırım o yürüyene kadar bence ne yaptınız yaptınız. Yoksa size rahat vermeyecektir yürümeye başlayınca :)) 


Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/17/2011 08:43:00

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM UZUUN cevapların için. bende tarçınlı kurabiyemi yeni keşvettim öyle çok nete bakamıyorum açıkçası ama birkaç gündür araştırıyorum birşeyler yapmaya çalışıyoruz. hatice büşrada başarmanın keyfini yaşıyor. alfane puzzle almıştım ben ona 3 aylıkken falandı sanırım ne zaman kullanırız diyordum şimdi elinden düşürmüyor koca kartonu oradan oraya gezdiriyor. el yazısı şeklinde alfabeler anneannesi babaannesi şaşırdığı zaman falan doğruları gösteriyor onlarda keyif alıyor:)) 


rakamlı magnetleri keçe olarak falan mı yaptırdın yoksa aldın mı? bu ara bende keçe olarak yaptırmayı düşünüyorum. cinsine göre derken anlamadım orasını. 

bloğunun takipçisi olacağım aktivitelerinizin devamını bekliyorum:) böyle anneler olduğunu bilmek beni çok mutlu ediyor. inciminciyi unutmuşum bak . 

bizimkide bir sinirlki bir agresif sorma. küçük dediğin gibi yürümüyor ama kalkma çabalarında. pepeyede bakayım bir. çok teşekkür ederim. yeni puzzle ve kitaplarımızı bekliyoruz umarım uzun sürmez gelmeleri:)

legolar pek ilgisini çekmiyor bizimkinin. vasa yoksa puzzle. legoları renkleri öğretmek için kullanıyorum. şimdilik mavi ve tutuncu ilgisini çekti ama bizimkide her renge önce mavi diyor:)) birkaç blogda daha karşılaştım bununla. bakalım eşleştirme kartlarımızla daha güzel olur umarım. çok teşekkürler arkadaşım


Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/17/2011 11:55:00

canım bugün cumartesi .haftasonları milliyet ve vatan gazeteleri eşleştirme kartları veriyor.bugün veriyordu ikiside. Alabilirsen kaçırma derim. Ben onlardan epey aldım.Koli bantıyla da kapladım ki kolay yıpranmıyor. Bunlarla oynamakta çok sevkli .hayvanlar taşıtlar falan. Bizimki legoları çok seviyor ama olmayınca kızıyor çok. Anne omiyo omiyo (olmuyo) diye diye sinirleniyor. Renklerde sorunumuz yok bizim hemen hepsini biliyor sayılır .ama her çocuk gibi çabuk sıkılıyor. Dün yeni hamur kalıpları aldık mesela mothercare indiriminden.Bir sürü kalıp var. Oyun hamuruyla oynamayı çok seviyor. Eve gelene kadar sabredemedi.Paketi açtık daha eve gelmeden. 

Rakamlı magnetler plastikten canım.Oyuncak mağazasından 7-8 tl gibi bişeydi.Güzel bişey.Daha önceden de beyaz yazı tahtası vardı.onların beyaz kısmı mıknastıslı oluyor.onunla oynuyor. Birde bunları monterssori akvititesi olarak renklerine göre sayılarına göre ayırma yapıyoruz. Daha aklıma geldikçe yazarım canım. 

Butikbebeden bende aldım puzzle bakalım.Hevesle ekliyorum.Artık gereksiz yere plastik oyuncak almamaya karar verdim.daha çok aktivite oyuncaklarına yöneldim diyebilirim.Çok oyuncak taraftarı bir anne değilim. Az almaya dikkat ediyorum. 

Şimdilik bunlar arkadaşım dediğim gibi aklıma geldikçe yazarım.Güzel kızlarınla güzel aktiviteler dilerim arkadaşım. 

Ynt: ahşap puzzlelar 7.90 dan karton puzzlelar 1 tl den başlıyor

12/18/2011 14:36:00

arkadaşım ismini öğrenebilirmiyim:) milliyet ve vatan almış eşim dün tevafuk.bundan sonrada alır sanırım hep. bende koli bandıya bantlıyayım.  maşallah paşaya. renkleri biliyor demek. dışarıya çıkınca bende bakacağım kalıplara bakalım kalmış mı eşimi bekliyorum. gerçi kuzuların ikiside uyuyor. doğum günümüzdü aileler para verdi sağolsunlar bende indirimlerden faydalanıyorum:)) gidebilirsekte ikeadan masa sandalye almaya gideceğiz inş. iki gündür inceliyordum bizimki anne bana bunu al diyor bunu bunu gösteriyor canım kızım. sadece yuvarlak mı karemi kararsız kaldım. 


oyun hamuruna cesaret edemedim bizimkide sever mi ki acaba küçük yaramazım:)) hangi markayı alıyorsun öyle özel bir aldığın var mı? yazı tahtası istiyorum bende baalım yavaş yavaş alırız inş. hepsini. 

tüm yardımların için çok çok teşekkür ederim gerçekten. bende bir an önce kitaplara ve puzzlelere kavuşmak istiyrum:))


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İndirim fırsatları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...