İstanbul da gezilecek yerler

<12>
03/19/2010 11:10:00

Benim listemde: Darica hayvanat bahçesi, erenköy oyuncak müzesi, bahçeköy atatürk arboretumu ve Nezahat Gökyiğit botanik bahçesi var. Henüz gitmedim havaların ısınmasıyla hepsini gezmeyi planlıyorum. Gitmeyi düşündüğünüz veya gidip görüp beğendiğiniz yerler varsa yazar mısınız?

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

03/19/2010 13:05:00

Rahmi Koç Müzesi
http://www.rmk-museum.org.tr/turkce/secim.html

Makinelerin için gösteren kesitler (bulaşık makinesinin ya da araba motorunun çalışırken içini görmek vb.), küçüklü büyüklü arabalar, uçaklar, gemiler, trenler, denizaltı, motosikletler :) Çok güzel bir müzedir. Biraz pahalı olmakla birlikte Haliç manzaralı güzel bir kafesi de var. Girişte çocuk kitapları, maketler vb. satan bir bölüm var, oradan da ilginç şeyler alabilirsiniz.

Sabah erken gitmenizi öneririm, büyük bir müze. Detaylı gezerseniz akşama ancak bitiyor.

Oyuncak Müzesi
http://www.istanbuloyuncakmuzesi.com/

Linkini yazmış olayım. Anadolu Yakası'nda, e5 üzerinde Göztepe Köprüsü'nden Göztepe tarafına çıkınca, ileride solda tabelası var. Bunu ben görmedim ama Ilgaz'ı okulda götürmüşlerdi.

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

03/22/2010 12:31:00

Kurtköy - Viaport'ta çocukların eğlenebileceği bir alan oluşturulmuş içinde kuşlar, ördekler, atlar, luna park ve yapay bir gölet var. 3-14 yaş aralığındaki çocuklar onlara eşlik eden bir kişi ile birlikte atlara binip gezebiliyor. Büyükler için go kart, atv parkuru ve alışveriş yapabileceğiniz birçok outlet mağazası var. Hafta içi gitmenizi şiddetle tavsiye ederim, hafta sonu özellikle pazar günü çok kalabalık olabiliyor(turlarla gelenler çok fazla). Sadece hafta sonum var derseniz cumartesi daha gidilesi.

http://www.viaport.com.tr/eglence.asp

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

03/22/2010 12:43:00

Göztepe'deki Özgürlük Parkı çok keyfli. Çok büyük bir park. Oyun alanı oldukça güzel. Yaz sezonunun açılmasıyla bir de tren var çocuklar için. İçinde ki cafenin fiyatları lezzete göre biraz fazla ama, ızgara köfteyi tavsiye ederim..

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

03/23/2010 03:47:00

biz emirgan parki mudavimiyiz. tavsiye ederim bu tarafta olanlara. icinde bircok oyun parki var. standart plastiklerin yaninda birtane ahsap olan bile var. golet var ordekli bir de manzara guzel yuruyus parkuru da var bir de tabi kosklerde bi soluklanma sansi da olabiliyor. park haftasonlari epey kalabalik ama asagidan griste sol tarafa dogru giderseniz sakin kisimlara ulasabiliyorsunuz.

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

04/02/2010 06:17:00

  bizim favorimiz yeşilköy röne park genelde hafta sonları istanbulda olduğumuz için sabah kahvaltı kaçamağı yapıyoruz deniz kıyısında çok hoş sonrada parka dalıyoruz ve kuşlarla kedilerle yürüyüş...

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

04/02/2010 08:30:00

Bugün itibari ile lale festivali başlıyor. Daha önce lale festivalinde emirgan korusuna gitmiştim ve bayılmıştım. İstanbul sadece yılda 1-2 hafta böyle güzel oluyor, kaçırılmaması gerekir diye düşünüyorum.
Başka yerler de var, Taksim Meydanı, Hidiv Korusu, Göztepe Gül Bahçesi, Büyük Çamlıca Korusu, Sultanahmet Meydanı ve Gülhane Parkı festival süresince çeşitli etkinliklere sahne olacakmış.

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

04/09/2010 13:03:00

Haliç'te yunusların gösteri yaptığı Dolphinarium'a giden var mı? Ben yakın zamanda gitmyi istiyorum. 0-3yaş ücretsiz, onun dışında 20liraymış.

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

04/14/2010 20:15:00

Selam arkadaşlar havaların düzelmeye başlamasıyla böyle bir araştırma içine girdim.
Büyük Ada fayton gezisi kızım bayılıyor.
Polenezköy http://www.polonezkoy.com/hayvanparki/hayvanparki.html">http://www.polonezkoy.com/hayvanparki/hayvanparki.html
Bağdat cad. Zuzu cafe (henüz denemedim ama web sitelerinde gördüğüm kadarıyla denenebilir)
Bir de Kozyatağı tarafında Nezahat Gökyiğit botanik bahçesi deneyeceklerim arasında http://www.ngbb.gen.tr/index.php/ziyaretci-rehberi/cocuklu-ziyaretciler-icin.html  

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

Ynt: İstanbul da gezilecek yerler

06/15/2011 13:04:00

Ne güzel yazmışsın Eylem

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk ile gezilecek yerler/gidilecek mekanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...