cocuklari farkli sevmek

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 08:39:00

asna harikasın...
tekrar okudum, tekrar duygulandım.
üçü de "annem en çok beni seviyor" diyecek, çok eminim.

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 09:50:00

Yetemeyeceginden korkmussun ya, sen bu yüreğini onlarcasina bölsen yine artar. Sana sahip oldukları için cok şanslılar, sen de onlara..

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 10:42:00

hep düşünmüşümdür 2. çocuğum olsa onuda bu kadar sevebilirmiyim diye?galiba dediğin gibi sevgi yine çok ama başka olur herhalde.
gözlerim doldu bu engin sevgi dolu anneye:)

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 10:43:00

Yine ağladım be kadın, oooooffff...
Ne koca yüreklisin..

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 10:45:00

ay lav yu asna

 

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 11:11:00

Aman be Asna
Ağladım yine, Sen bana burda nefes aldıranlardansın, iyi ki dedirtenlerden...

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 11:23:00

asna seni çok yeni tanıdım ama iyi ki tanımışım sen öğreneceğim daha çok sey var belliki:)yazın o kadar güzeldiki tekar tekrar okudum çoook etkilendim allah sana çocuklarınla mutlu huzurlu bir ömür versin inşallah

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 19:23:00

tanısan bayılırsın:) 

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 19:39:00

Sosyal medya ortamlarına hiçbir zaman tam olarak ısınamamışımdır. Ne facebook, ne twitter ne de bloglar. Daktilo harflerinin ardına somut bir yüz, somut bir ses koyamadıkça olmuyor benim için. Nurturia’yı sağda solda girdiğim sitelerde görüyordum. Haydi bir bakayım, üye olayım dedim. Sanırım altı ay kadar önceydi. Bir girdim, birkaç soruya şöyle bir baktım ve bir daha da uzun süre uğramadım. Mantığını çözmek için bile çabalamadım. Birkaç çocuklu arkadaşımı bulmaya çalıştım ama burası facebook gibi tam isimlerin yazıldığı olmadığı için hiçbiri karşıma çıkmadı. Zaten benim çok daha farklı önceliklerim vardı: yoğun bir işim, ilgilenmem gereken bir kızım, bir adamım, zaman ayıramadığım arkadaşlarım, pek de rahat geçmeyen bir hamileliğim, öyle değil mi?

Uzun bir aradan sonra tekrar girdiğimde bir “arkadaşlık teklifi” gördüm, asna imiş. 3 tane bez bebek yan yana konmuş bir fotoğraf, o kadar. Boşver dedim, kim bilir kimdir. Sonra hamileliğimdeki sıkıntılarla ilgili belki biraz bilgi bulurum diye siteyi keşfe çıktım. Bu şekilde nurtican’ın yararlarını, onu neden sevmemiz ve korumamız gerektiğini anlamaya başladım. asna’yı da arkadaşım yaptım ve sadece ve sadece onun güncellemelerini görmeye başladım. Sonra gruplarda duyurusunu görüp bir Ankara kahvaltısına katıldım, daktilo harflerinin arkasına yüzleri ve sesleri yerleştirebilmeye başladım. Bu kısmı başka bir yazının konusu…

Gerçek isminin ASENA olduğunu tahmin ettiğim sevgili asna, bana bu siteyi sevdirmekle kalmayıp birçok konudaki aymazlığımdan çıkmama yardımcı oldu.

1.      Ben de anne ve KV gibi ailesel desteklerden uzakta (Ankara-İstanbul), sadece bir bakıcıyla çocuğunu büyütmeye çalışan bir kadınım. Ama asna bu desteklerden kilometrelerce uzakta. Hem de dünyanın “göçmen”lere en az sıcak bakan ülkelerinden birinde.  

2.      Eşim işi nedeniyle çok sık seyahate çıkar. Kızımın ilk 12 ayında neredeyse “single mother” gibiydim ve isyanlardaydım. Benim iş seyahatim olunca ise bin türlü ayarlama yapmak zorunda kalmak çok zoruma gidiyordu. Ama asna’nın eşi de gidiyor, hem de bir aylığına falan öyle değil mi?

3.      Dediğim gibi, çok yoğun bir iş hayatım var, ve özellikle maddi-manevi sorumluluğu oldukça yüklü bir alanda çalışıyorum. Birçok kadın gibi ben de bu yoğunluk altında eziliyorum. Ama asna’yı okudukça zaman zaman Pazar günleri kendime yaptığım şu itiraf aklıma geliyor: “pazartesi olsa da işe gidip dinlensem”.

4.      Bir de bunun üzerine ikinci bir bebe ortaya çıkıverdi. Ben nasıl büyüteceğim bunları? Ama asna’nın üç tane güzel bebesi var, hem de araları ikişer yıldan daha az.

Yanlış anlaşılmasın, kendisi bir teselli kaynağı değil. Tam aksine, birçok kadına (çok) çocuklu hayatta nasıl güçlü olunacağını gösteren bir rol model bence. Kendisi tahminimce çok becerikli, pratik, biraz mistik, espri anlayışı yüksek, çok sabırlı ve insan ilişkilerinde samimi bir insan. İyi ki buradayım, iyi ki seni “tanıdım” asna.

(Daha önce tanımadığım biri için hiç böyle şeyler yazmamıştım, ben de şaşırdım)

Ynt: cocuklari farkli sevmek

05/19/2011 22:28:00

Kralsin Asna..


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Asna Anne Fan Club

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...