Body

<12>
01/14/2010 19:41:00

Bebekler için vazgeçilmezler ancak özellikle satın alırken üzerindeki süs ve işlemelerin tersindende bakarak bebeğin cildi ile temas etmeyenleri tercih ediyorum

Ayrıca etiketler aşırı büyük satın alınca ilk iş tüm etiketleri kesmek oluyor. Üreticilerden ricam tavsiyem etiketleri bu tür iç giyim ürünlerinde kumaşın iç kısmına yerleştimemeleri  yada bir kaç yabancı markalı üründe rastladım ayrıca etiket parçası dikmeksizin kumasın üzerine baskı yapmışlar tabii ne kadar sağlıklı bilemiyorum ama en azından bebek için daha konforlu

Ynt: Body

01/14/2010 19:56:00

Bence baskı çok iyi bir fikir. Çünkü yıkama ütüleme talimatlarının korunması için aslında etiketleri kesmeyi hiç sevmiyorum.

Ynt: Body

01/16/2010 18:27:00

Mothercare'in etiketleri kumaş oluyor, kağıt olmadığından bir rahatsızlık vermiyor. Ben de bir kere keseyim demiştim de dikişi kesmiştim, o yüzden o işe daha sonra hiç kalkışmadım...

Bu arada bugün Mothercare'de gittim. Üffff erkek bebeklere şık, güzel şeyler bulmak ne kadar zor. Hep sıkıcı modeller ve renkler. Sanırım en güzeli pahalı da olsa Chicco. İtalyan tasarımı ve üretimi sonuçta.

Ynt: Body

01/19/2010 07:40:00

Bu etiket meselesine başlangıçta ben de çok takmıştım ancak nasıl alışırsa öyle gider bu kadar da huylu bir çocuk yetiştirmeyeyim mantığıyla bebekliğinden itibaren hiç kesmedim etiketleri. Çok rahatsız olduğunu da gözlemlemedim. İlk aylardan sonra Ada da alıştı sanıyorum.

Bir de body alırken benim dikkat ettiğim bir konu da mümkünse beyaz ya da açık renk olması. Tekstil sektöründe Kalite uzmanı olarak çalışan bir arkadaşım özellikle uyarmıştı bu konuda. Renkli çamaşırlarda aşırı boya kullanıldığından bahsetmişti. Ve mümkünse bebeğe değil kendinize de özellikle iç çamaşırları/t-shirt'lerde bu şekilde kullanın diye önermişti.

Ada biraz büyükçe bir bebek olarak dünyaya geldi ve hala da çok narin sayılmaz :)) O yüzden ben genelde Mothercare bodylerini ve kıyafetlerini tercih ettim. Boyut olarak Ada'nın ay gelişimine paralel uyan tek markaydı.

Bu aralar 2 yaş kıyafeti bakmaya başladım ve kız çocuk olmasından dolayı alternatifler çok olsa da Mothercare'in 0-2 dışındaki modellerini hiç beğenemedim :( Aşırı süslü, genelde sentetik kumaş kullanılmış. Bebek modelleri kesinlikle daha güzel :)

Gap, Benetton, ve Chicco'nun tarzlarını ise oldukça beğeniyorum ancak her üçününde kalıpları çok dar ve haddinden fazla pahalı. Ada'ya seneye giysin diye Gap'in ucuzluğundan 4 yaş montu almıştım. Ve haftasonu geri vermek zorunda kaldım. Çünkü 4 yaş montu kızıma şu anda oluyor. Tabii kollar 10 cm uzun. Nasıl dar kalıplı bir modelse, ya da Ada nasıl bir bebekse :)

Ynt: Body

01/19/2010 08:48:00

Gerçekten söylediğiniz gibi bazı markalar çok dar kalıp yapıyorlar.Benim oğlum şuan normal ölçüler de ama ben bile özellikle body de, daha 7 aylıkken bile 9-12 ay almıştım. Mothercare bodyleri hariç. Onlar gerçekten tam aya göre çalışıyorlar gibi. Ama sanki mothercare'de geniş kalıp çalıştığı halde o orantıya göre boyu sanki kısa tutuyor gibi geldi bana. bende etiketleri hiç kesmedim ama aldığım body olduğundan ve direkt tenine değdiği için hep kaliteye dikkat ettim. geçtiğimiz antalya yazında mothercarein kolsuz bodyleri tek kat oğlumu çok rahatlatmıştı. mothercare'in bodyleri aynı zamanda diğer bodylere nazaran penye si daha kalın ve yumuşak. benim de yine direkt tenine değdiği için açıkrenk özellikle beyaz tercihim.

Ynt: Body

01/19/2010 17:07:00

Geçenlerde Çift Kaplan'ın düz beyaz fitilli penye bodylerini aldım ve inanılmaz memnun kaldım. Mothercare'inkilerin yakası çok açık oluyor, bu güne kadar hep MC kullandık, hala da kullanıyoruz ama kış için bu Çift Kaplan bodyler harika. 3 tane almıştım, biraz daha almayı düşünüyorum. Sıfır yaka ve omuzdan çıtçıtları var. Çok hoşuma gitti, gerçekten. Tavsiye ederim.

Ben 3 no aldım...

Ynt: Body

01/20/2010 06:16:00

Çift kaplanın bodylerinden ben de kullandım, çok kaliteli. Mothercare bodylerinin yakası açık ama o da kaliteli ve çok kullanışlı. Çıtçıtları büyük olduğu için rahat çıtçıtlanıyor.
18 aya kadar ayrıca Fuarbaby marka organik body de kullandım, ondan da memnun kaldım ama kış için biraz ince.

Ynt: Body

01/20/2010 10:53:00

Kalıp işi çok garip, mesela Mothercare'in Ilgaz için aldığım 0-3'leri, ablamın bebeği doğduğunda aldıklarımıza oranla ciddi şekilde küçük. Mothercare'in özellikle sevdiğim yönü yumuşak kumaşlar sayesinde zaman içinde genişlemesi. Bebek büyüdükçe giysi biraz büyüyor ve böylece daha uzun kullanılıyor.

Bir de Ilgaz minikken, Kanz'ın zıbın benzeri, her yeri çıtçıtlı, kafadan geçmeyen önü iki kat üstüste kapanıp çıtçıtlanan body'lerinden almıştık. Bunlar aşırı kullanışlıydı. Yakası beli çok güzel derli toplu duruyordu çocuğun üstünde.

Markaları tartışırken body'ler için beklentilerimizi de özetleyelim mi bir yandan? Benimkiler:

* kolay giydirilsin
* etiketi sert olmasın
* kurutma makinesinde kurutulabilsin
* ince olsun (bu herkes için geçerli değil sanırım, ben kış da olsa ince içlik tercih ediyorum, nasıl olsa üstler kalınlaşıyor)
* dikiş, bağlantı kısımları sert olmasın

Ynt: Body

01/20/2010 11:05:00

*çıtçıtları çok küçük olmasın (Eren'in bezini artık ancak O ayaktayken bağlayabildiğimiz için çıtçıtlama hızı da çok önemli)  
*Yakası çok geniş olmasın

Ynt: Body

01/20/2010 11:40:00

Evet çıt çıt meselesi önemli:) bacak arasına iki çıt çıt yeterli oluyor, hele emeklemeye başladığında bezi bağlayıp üzerine de minicik çıt çıtları kapatabilmek hareketli bebeklerde sorun oluyor.
Burada gelen değerli önerilerinizi toplayıp, bundan sonraki tasarımlarda değerlendirilmesi için üreticilere göndermek çok faydalı olacağına düşünüyorum

Ynt: Body

01/20/2010 11:43:00

Kalıp sorunu bizde de var, gelişimi ortalamaya uygun olmasına rağmen uzun kollu  giysilerimizin çoğunun kolları uzun geliyor sürekli kıvırmak  zorunda kalıyoruz:(

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Çocuk Giysileri Nasıl Olmalı?

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...