Trabzon'da Montessori Semineri

12/13/2011 07:55:00

ÇOCUK GELİŞİMİ SEMİNERLERİ-1

Evde Montessori Sistemi:“Kendi kendime yapmayı öğrenmeme yardım et

Bütün çocukların kalbinde yatan istek aslında budur. Günümüz dünyasının aşırı meşgul yetişkinleri olan bizlerse çoğu zaman onun yerine kendimiz yapmayı tercih ederiz. Ona deneyim yaşatmak için ya vaktimiz yoktur ya da sabrımız. Biz bir an önce sonuca ulaşmak isterken çocukların süreçten keyif aldıklarını unuturuz. Oysaki her işi yetişkinler tarafından yapılan çocuklarda bağımsızlık ve öz disiplin gelişimi engellenir!

Montessori Eğitimi; çocuğun süreci yaşamasına izin verir ve ben kendim yapabilirim duygusunu hissettirir. Tüm dünyada 100 yılı aşkın bir süredir uygulanan ve her geçen gün saygınlığı artan Montessori yöntemini daha yakından tanımak, kendi çocuğunuzla evde yapabileceğiniz uygulama örneklerini görmek ve başka anne-babaların deneyimlerini paylaşmak için Psikolojik Danışman ve Montessori Eğitmeni Hilal Mutlusoy Öktem’in konuşmacı olduğu adlı atölye çalışmamıza davetlisiniz.

Tarih:

15 Ocak 2012,Pazar

13.00-16.00

Yer:

Tevfik Serdar Kültür Merkezi

Maraş cad.No:14 (Eski Merkez Bankası binası) Trabzon

Ücret:

       
Kayıt ve Bilgi Almak İçin: serragorgun@yahoo.com           
50 TL. Eşli katılımlarda           
  30 TL. Tek kişi

* Katılım kontenjanla sınırlıdır;  kayıt yaptırmak zorunludur.

 

Hilal Mutlusoy Öktem, Psikolojik Danışman, Montessori Eğitimcisi

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Rehberlik Psikolojik Danısmanlık bölümünden 1998 yılında mezun olduktan sonra 1999 – 2003 yılları arasında TED Aliağa Koleji İlköğretim Okulu‘nda Psikolojik Danışmanlık yaptı. 2003 – 2008 yılları arasında Amerika Birlesik Devletleri’nde bulundu. Bu sırada Uluslararası Montessori Birliği’nden 3 - 6 yaş Montessori Öğretmenliği ve Okul Direktörlüğü Sertifikası aldı. 2004– 2008 yılları arasında Seattle’da bulunan Montessori Plus Preschool’da çalıştı. Halen yöneticisi olduğu Binbir Çiçek Çocuklar Evi’nde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Küçük Kara Balık Çocuk Evi’ne danışmanlık yapmaktadır. Evli ve iki çocuk annesidir.

 

 

 

 

.

Ynt: Trabzon'da Montessori Semineri

12/13/2011 15:49:00

samsun da yapılmasını ısterim , ben katılırım cok isterim


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
montessori eğitimi

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...