Seviyor mu Sıkıyor mu?

07/27/2010 18:39:00

  Kızım ,kardeşinin hareketlenmesi ve kendini çığlıklarla da olsa ifade etmeye başlamasıyla daha agresif oldu.Kardeşinin elinde ,ilgilendiği her ne varsa hemen alıyor ve uyarılara ,lütfenlere pek yanıt vermiyor. Çocuk yerde oturmak istemiyor çünkü ablası genelde tepesinde bitiyor.Ya aslında sevdiğini de biliyorum ,bazen öyle  içten öpmek ve sevmek istiyorki...

 Bi de neden benimle oynamıyor?sorusuna verdiğim cevapların kızımı tatmin etmemesi durumu var ki sanırım bunda benim payım var .Onların birarada yapabileceği  aktiviteleri (bebek kucağımda yakalamaca,evcilik...) biraz çeşitlendirmem gerekiyor.
  Aynı dertten muzdarip olanlar yada o dönemi atlattık biz artık diyenler varsa önerilerinizi bekliyorum....

Ynt: Seviyor mu Sıkıyor mu?

09/13/2010 09:03:00

Biz henüz yolun başındayız sanırım. İkinci oğlum 6. ayın içinde. Şimdiye kadar ciddi bir sıkıntı yaşamadık. Elbet kıskançlıklarımız, davranış bozukluklarımız oldu. Ama sevgi ön planda.

Herkes "hele bir ikinci ayaklansın, o zaman görürsün" diyor. Ki, onuranne, sen de aynı şeyi söylemişsin. Korkarak bekliyorum. Şimdiden fark ediyorum, ikincinin biraz daha ele avuca gelmesi, etrafa gülücükler saçmaya başlamasıyla Deniz biraz geriliyor.

Okula gitmesi bu noktada çok, çok önemli bence. Son beş haftadır evdeydi, zorlandık. Bugün okul başladı, rahatladık :)

Senin kızın okula gidiyor mu? Gitmiyorsa da düşünmeye başlayabilirsin belki?

Ynt: Seviyor mu Sıkıyor mu?

09/16/2010 20:11:00

  Kızım, geçen sene kardeşinin doğumundan 6 ay sonra   kreşe başladı.Bu sene de gidecek .

  Tam da kardeş kıskançlığı ile ilgili nette araştırma yaparken açtığım başlığı hareketlendirmen çok iyi oldu.
  Canını sıkmak istemem ama 2-3 ay öncesine kadar biz de "aman ne iyi biz bu işi ufak sıyrıklarla atlatıcaz galiba" diyorduk.Ama küçük erkeğin, kızımın oyuncaklarına ortak olmaya başlamasıyla ve hareketlenerek daha sevimli hale gelmesiyle gerginlik te tırmanmaya başladı.

  En son arkadaşlarımızla geçirdiğimiz tatilde "ne kadar bilinçli olsalarda ,dikkat etselerde"ilgi odağı bebek olunca iş zıvanadan çıktı.

  Biz de kreşin başlamasını bekliyoruz.

  Kardeşini ne emeklerken ne de yürürken rahat bırakıyor,eli hangi oyuncağa gidiyorsa o ondan önce davranıp alıyor,tabi ufaklık ta artık farkında herşeyin,basıyor yaygarayı....Hakem olmayın diyorlar,ok,ama güçsüz tarafın da pozitif ayrımcılığa ihtiyacı oluyor:) Akışına bıraksan sessiz kalsan,bebek sinirli ve tepkisel yetişiyor,anlatmaya çalışsan hiiiiiiiiiçbir işe yaramıyor.
 Şimdilik tablo böyle,önerilere açığım...

  Bir de okullar açılsın gelişmeleri aktarırım.....

Ynt: Seviyor mu Sıkıyor mu?

08/03/2011 21:26:00

merhabalar bende sizler gibi iki çocuk annesiyim tecrübelerinize ihtiyacım var kızım 3 yaşında ve oğlum 8 haftalık.kızım çok kıskanç ve mızmız bir çocuk bütün ilgiyi kendisine istiyor idare etmeye çalışıyorum üzülmesin diye hiç terslemiyorum ilgiyi ona vermeye çalııyorum ama malesef yettiremiyorum kardeşi için ne yapılsa önce kendisine istiyor örneğin kucağıma alıp gaz çıkarsam onu bırak beni al diyor en basiti bu.sizce neler yapmalıyım ikisinide ilgiden mahrum bırakmamak için


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Kardeş kıskançlığı

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...