Ek Gidaya Hazirlik

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/18/2011 08:41:00

hazır yoğurtla mı mayalıycaz peki??? bu hafta başladık meyve suyuna haftaya püre ve yoğurt  versem erken mi olur.

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/18/2011 17:47:00

melisinannesi cok cok cooooooook tesekkur ederım:))
bugun bı mılyoncuya gıdıldı
cam rende alındı
karpuz dılımlenıp rendeye konuldu
veeeeeeeeeeeee afıyetle yenıldı:))
bu arada melısınannesıne gulucukler yollandı:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/28/2011 18:00:00

Ben de öğretmenim. Kuzularımı evde bırakıp gidemicem ben.

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/28/2011 18:51:00

bahar_eymen benım annem de bana hamıleyken oruc tutmus mahalle ebesının tavsıyesı ıle :))  çok bulantıları olmus,hastalanmıs falan; bana anlatırken anladım kı ben bir doğa mucizesiyim. bunca olumsuzluga ragmen elim,ayagım duzgun kafam da calısıyo :)) ben de öğretmen olmusum :)) ing öğretmeniyim. cok beslenseymısız ne olurduk bılemıyorum ama annemle konusunca cok guluyoruz buna ıkımız de :)))

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/28/2011 19:55:00

ben hamileyken hiçbirşey yemedim. bebiş şimdlik sağlıklı.inşallah oda size benzesin

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/29/2011 09:04:00

ben de ek gıdaya başlamak için sabırsızlanıyorum. oğlum 4 ayına yaklaştı ama 5,5 ayını filan bekleyeceğim başlamak için. konu bebekler olunca hiç büyük konuşmamak, şöyle yaparım böyle ederim dememek lazım biliyorum ama, sürekli buradan ek gıda konusunu takip ediyorum, peynirin, bisküvinin, sütün ne bileyim yoğurdun ve yumurtanın karıştırılarak verildiği öğünleri filan hafsalam almıyor:)))) yumurta sarısı ve bisküvi? bunları karıştırmadan versek olmuyor mu ki? bazen çok karman çorman bulamaçlar görüyorum, sadece merakımdan soruyorum, bunları bu şekilde yedirmek mi gerekiyor sahiden?


bu arada ben de mali müşavirim, bayram sonrası işe dönüyorum malesef..neyse ki kendi işyerim olduğu için erken erken kaçıp eve gelebileceğim diye avutuyorum kendimi...

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/29/2011 09:33:00

ben de herşeyi ayrı tattırmayı planlıyorum, ver eline döke saça yesincilerdenim yani...hamileyken bebeği olanların anlattıklarını dinlerken bu kadar şeyi nasıl öğreneceğim, nasıl uygulayacağım diye düşünürdüm, ama tabi ki öğrendiklerinin ışığında çoğunlukla güdüsel hareket ediyor insan..ek gıda konusunda da öyle olur umarım.

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/29/2011 09:50:00

evet katılıyorum. sınırlarınızı bildikten sonra (mesela 1 sene bal vermemek gibi) bebek bize neyi nasıl istediğini söyler diye düşünüyorum. kayınvalidem kardeşininin çocuğuna bakmıştı, çocuk 2 yaşındayken herşey bulamaç halinde verildiği için hala çiğnemeyi bilmiyordu..herşeyi tatmıştı ama hiç birinin asıl tadını bilmiyordu..kayınvalidem çiğnemeyi öğrettikten sonra çok daha iştahlı bir çocuk haline geldiğini hatırlıyorum..

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/29/2011 10:01:00

Baktım bizimkiler kaşıkla yemeyi çok sevdi ben de hafiften başladım artık. Meyve yoğurt muhallebi çorba hepsinden veriyorum ama doymayacak kadar. Yoğurdu mama ile yaptım bizim yediğimiz yoğurtlara pek benzemedi. Bundan sonra günlük sütle yapıcam. Bizdenşimdilik bu kadar

HEPİNİZE İYİ BAYRAMLAR

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

08/29/2011 19:51:00

Ben de öğretmenim:) herkese iyi bayramlar öncelikle. Bugün ilk defa meyve sebze filesini kullandım, şahane birşey. İçine şeftali dilimleyip koydum oğlum eme eme bitirdi valla hem çiğnemeyi öğreniyor hem de epey oyalanıyor. Oyuncaklarını kemirene kadar meyve sebze kemirir, hepinize tavsiye ederim.Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...