Ek Gidaya Hazirlik

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

09/16/2011 22:34:00

Ben cok soğuk vermiyorum.onceden meyveleri dograyip karisitiriyor kapali kapta buzdolabına koyuyorum.sonra kabı sıcak suda 5 ck da olsa bekletiyorum.cok soğuk yediğinde gaz korkusundan mahvoluyrum.çünkü biz gazliyiz:)) pirt pirt fart fart..bugünkü menümüzü abarttım biraz.öğleden önce cok az tadimlik labne ve domatesti.yine öğlene doğru muz- armut- şeftali karışımı yaptım.öğleden sonra 3 gibi dünden kalan iğrenç kereviz- kabak- soğan - patates karışımından verdim.oral donem tatma refleksi yalan oldu.bugün cok az yedi.sonra ağzını muhurledi:))) aksam 6 civarı istemeyerek de olsa sırf sakinlessin biraz diye elma- murdum eriği karışımı verdim.annem cok kızdı bu kadar cok meyve verdim diye.:(( bı daha yapmam asla...

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

10/02/2011 05:35:00

selam herkese, poyraz 6 aylık oldu ve doktorumuz kahvaltıya başlayabiliriz dedi, yumurtanın sarısı, tereyağı, pekmez, tuzsuz peynir ve bebe bisküvisi ile bulamaç hazırlayacakmışım. Peynir için labne dedi. Labnenin iyi bir peynir türü olmadığını pek çok yerden okudum. Keçi peyniri sanki daha iyi olur. Bisküvilere gıcığım, çok tatlı değil mi sizce de, yani bisküvisiz hazırlayamaz mıyız kahvaltıyı, ayrıca pekmez dedi geçti çeşidini söylemedi  ...ben de keçiboynuzunun daha iyi olduğunu öğrenmiştim ondan aldım..Bi de ceviz falan katmak istiyorum, doktor bu konuda bişey söylemedi.  Demem o ki bu doktor kontrolünden de bişey öğrenemeden geldim,   hızlıca postalıyo sanki bizi orda aklıma soracak bişi gelmiyo hep liste yapayım diyorum unutuyorum…kahvaltı hazırlayan anneler  bi el atın, siz nasıl yapıyorsunuz?? Neler katıyorsunuz??

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

10/10/2011 16:18:00

Selamlar, şu anne sütü ile hazırlanan pirinç unu mamasını kullanan var mı? Anne sütunü ne kadar ısıtmak gerekir? Benimki hep sıvı kalıyor bir türlü kivamli hale getiremedim??

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

10/13/2011 06:16:00

aishwarya konu dışı olacak ama 18.30 da uyumak mı! :)) maşallah diyelim nazarımız değmesin.

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

10/13/2011 06:27:00

Bebek biskuvisini şiddetle öneriyorum.eğer almak istemiyorsanız da tarifleri de var sonuçta.ben hippin kavanoz mamalarını cesni olsun diye muhakkak alıyorum eve.mevsimi değil diye hergün aynı sebze ve meyvelei vermek istemiyorum çünkü.hergün muhkakak pirinç çorbası,irmik çorbası ve ya sehriye çorbası yapıyorum .muhakkak sabah kahvaltı sonrası meyvesi var.aksam yatmadan önce yogurtlu menüsü var.ancak bazen yoğurt menüsünü one çekip aksam menüsünde hipp elma yulafli kasık maması veriyorum.o da gün icinde bağırsaklarını zorlayacak birseyler yediyse.yabanmersinli elma puresi ,tatlılarına karıştırmak icin armut puresin ve erik puresini her daim evde bulunduruyorum.zaten artık oğlum pure yemiyor.cignemedeyiz artk.:)

Ynt: Ek Gidaya Hazirlik

10/13/2011 06:28:00

Yazmayı unuttum hipp bebe biskuvisine ben de bayılıyorum.zaten hep bitiren ben oluyorum:)


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...