bakıcının izin durumları ???

<123>
04/18/2012 22:13:00

Bakıcımız 3 gün önce başladı.Ve ben 27 nisan cuma günü işe başlayacağım ( 9 gün sonra) o tarihe kadar 23 nisan günü işe gelmeyecek çünkü 8 yaşındaki oğlunun gösterisi var,okuluna gidecek.Ben de nasılsa henüz işe başlamayacağımız için sorun olmaz dedim.Ama işe başladıktan sonra 1 Mayıs resmi tatil oldugundan o gün kızımın doğumgünü hazırlıkları için alışverişe gitmek istiyorum.Yani bakıcımızın evime gelmesini istiyorum......Sizce resmi tatillerde anne evdeyse bakıcıya da o gün tatilmidir?

Mesela diyelim ben 1 hafta izin kullandım.Ve bakıcıya da gelme dedim.Ozaman 3 haftanın parasını mı vereceğim.Gerçekten bilmediğim için soruyorum.Evine bakıcı gelen deneyimli anneler yardımınıza ihtiyacım var ???

Ynt: bakıcının izin durumları ???

04/19/2012 04:16:00

Bence izinlerini sabit tutun. yani haftada 1 veya 2 gun (cumartesi-pazar) onun disinda izin kullanmasin.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

04/19/2012 05:56:00

Bakıcının resmi tatilde çalışması gerektiğini düşünüyorum, ben öyle yapıyordum sadece haftasonu ve bayramlarda izin kullanabilir görüşündeyim. fakat ben yazın tatile çıkıyorsam gelmediği günlerin parasını kesmem aylık olarak parasını tam veririm. çünkü o günler için ek bir iş bulma şansı yok dolayısıyla magdur etmemek gerekir diye düşünüyorum.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

04/19/2012 06:03:00

Resmi tatillerde ben çalışmıyorum bu durumda bakıcıda çalışmıyor.

Yaz tatillerinede aynı anda çıkıyoruz yani benim iznimde o da izin kullanmış oluyor ve maaşından da kesmiyoruz.

Resmi tatil konusunda empati kurun bence yani patronunuz size 23 nisanda çalışmak zorundasın dese ne hissedersiniz?

Ynt: bakıcının izin durumları ???

04/19/2012 06:22:00

Bizde de Nihal'le aynı.
Resmi tatillerde ben çalışmadığım için bakıcımız da çalışmıyor. Tatilllerde de biz izin kullandığımızda o da kullanmış oluyor. Maaşından kesmiyoruz, sonuçta her ne kadar sigorta yapmasak da onların da yıllık izin hakkı var bence.
Resmi tatiller bana tatilken, bakıcıya tatil vermemek de bana haksızlık gibi geliyor.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

04/19/2012 06:28:00

Resmi tatillerde bence de bakıcı (ücretli) izinli olmalı. Ancak bir gün resmi tatilde bana gelmesi gerekirse rica ederim (samimiysek kabul edebilir), belki bir günlük parasını da verir çağırabilirdim. Yıllık izne gelince ben izinliyken o da izinli olcak ve maaşından kesmeyeceğim. Sonuçta karşılıklı anlayış ve sevgiyle yürümeli bu işler. Çocuğumuzu emanet ediyoruz.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

08/13/2012 17:23:00

merhabalar bende bir bakıcıyım bakıcıların farkındaysanız ,hiç bir sosyal güvencesi yoktur,oysaki en değerli varlıklarınızı inanın bizlerde sevgiyle büyütüyoruz.hala bakıp büyüttüğüm bebekten ayrıldığım için ağlıyorum.bırakın bence onlarda böyle resmi günlerde sizlerin yararlandığınız izinlerden yararlansınlar,karşılıklı hoşgörü diyorum.istisnai durumlar hariç.sevgiyle kalın.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

08/13/2012 17:40:00

benım ızınlı oldugum resmı yadaa gayrı resmı oda ızınlı ve yıllık ızın de tabıkı ucret kesılmıyoor ama ortak bır tarıhte ızne cıkıyoruz

Ynt: bakıcının izin durumları ???

08/13/2012 18:15:00

Cumartesi-pazar çalışmıyor bakıcım. Yıllık veya idari izinli olduğum günler de çalıştırmıyorum.  Kısacası, ben evde isem gelme dedim. 1 ay izne ayrıldık diyelim, kadının aylığını vermezsen ertesi ay bilemedin ilk fırsatta gelmez arkadaşlar, 1 aylık iş nerde bulsun kadıncağız, köle değil onlar da insan. ayda birkaç kez evine 3-4 saatliğine götürüyorum oğlumu, çünkü elektrikli süpürgeden çok korkuyor, o evde değilse ancak çalıştırabiliyorum, birkaç kez arabayı tamire götürdüm o zamanlar da idare etti. Bayramlarda zaten izinli, dememe gerek yok :) Oğlanın benim bakımıma ihtiyacı olduğunu düşündüğüm derecede hasta olur ise, aile hekiminden 2-3 gün rapor alıyorum, o günler de bakıcı çalışmıyor. Bakıcı gripti 1 hafta izin verdim mesela. Hoş gine de gribin geçmesine engel olamamıştım. En değerli varlıklarımızı emanet ediyoruz, gönüllerini hoş tutmak istirahatlerine saygı duymak lazım. Anneler gününde hediyemizi aldık mesela çok sevindi. Bayramda da bir süprizimiz hediyemiz olacak tabi ki. Ayrıca bakıcıma evişi katiyen yaptırmam. Sadece oğlanla ilgilen derim. O uyuyunca çayını kahveni iç dinlen derim.

Ynt: bakıcının izin durumları ???

08/13/2012 18:46:00

merhaba emine hanım ,sizin bakıcınız şanslıymış,bende iş arıyorum,(bakıcıyım)umarım banada sizin gibi bir aile nasip olur:)


Ynt: bakıcının izin durumları ???

08/13/2012 19:02:00

Ben evde olduğum zaman kendisi izinli oluyor. Eğer farklı birşekilde anlaşmadıysanız ücreti aylık alıyor demektir, bu durumda izinde olunan hafta tabiki ücretini alacaktır. Bu arada ben ssk ödemesini yapıyorum yani benim bakıcımın sosyal güvencesi var. Önemli olan aileden biri olarak kendini hissetmesi ve o yönde çocuğunuza bakması. Ben buranan annelerin fikirlerini paylaştıkları bir yer olduğunu düşünüyordum. İlk defa farklı bir durum ile karşılaştım anlam veremedim.

<123>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Gündüzlü ve Yatılı Bakıcı, Dadı, Oyun Ablası İlanları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...