03-11 Mayıs Haftası için: Doğayı Tanı

05/04/2010 09:38:00

Merhaba,

Bu hafta bir oyundan çok bir etkinlik öneriyorum. Havalar ısınmaya başladı ve artık çocuklarla dışarıda daha çok zaman geçirilebilir. Dışarıda geçirdiğiniz zamanı süslemek için ise yapabileceğiniz pek çok şey var.
Bu hafta ihtiyacınız olan tek şey bir büyüteç. İki yaşından büyük çocuklarla rahatlıkla yapabileceğiniz bu etkinlikte, çocuğunuzla birlikte sokağa çıktığınızda çeşitli nesneleri büyüteç ile izleyebilirsiniz. Özellikle yeşillik bir alanda (park, bahçe, olmadı saksılar aracılığıyla:)) ) çocuğunuz pek çok yeni şey keşfedecektir. Bu mevsimde oldukça hareketli olan böcekleri (evet zaman zaman çok hoş olmuyorlar ama), kelebekleri, yaprakları ve çiçekleri incelemek çocuğunuzun doğa sevgisini pekiştirecektir. Bu sırada renk, şekil ve boyut kavramlarını kullanarak bu kavramların pekişmesine de yardımcı olabilirsiniz. (Kırmızı çiçek, küçük karınca, yuvarlak tohum vb.).

Tüm bu etkinlikler sırasında ona hayvanlarla ilgili bir hikaye anlatabilir ya da bu konuda onun yaşına uygun olarak seçtiğiniz bir kitabı birlikte inceleyebilirsiniz. Bunu yapmak öğrenmesini, merakını ve motivasyonunu  arttırır.

Dış mekanları kullanmak çocukların büyük kas gelişimlerini destekler, ayrıca denge ve el-göz koordinasyonunun gelişmesine de yardımcı olur. Ayrıca 0-6 yaş arasındaki çocuklar hayatlarının en enerjik dönemlerindedir. Açık havada yapılan etkinlikler onların bu enerjilerini açığa çıkarmalarına yardımcı olur ve evde geçirdikleri zamanda da daha huzurlu olmalarını sağlar.


Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Benimle Oynar mısın? Çocuklar ve Oyun:)

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...