2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

<12>

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

05/10/2012 19:51:00

Sahara, hiperaktif demek icin cok erken, insallah o boyuta gelmez cunku o ciddi bir rahatsizlik :( Ama ona uyum sagladik diyebilirim. Maalesef cok sosyal olamiyoruz. Mesela ailece gidelim bir yerde oturalim durumu yok, park-avm gibi hareket alani olan yerlere gidiyoruz ya da ev gezmesi modundayiz. Parkta cok kaliyoruz ki cok yorulsun ve maalesef Tv var hayatimizda, yoksa nefes alamayiz. Ama arabalariyla filan salonda oynuyor yanimizda, evde olunca cok zorlanmiyoruz. Tabi sabah 6:30da hali etrafinda yakalamca oynamayi saymazsan:)
Pelin, cem de hic paylasmiyordu, son 2 haftada buyuk gelisme gosterdi, yakindir sizinkinin de ogrenmesi...
Bir de komik detay: Oyuncak satin alma kavramini bilmiyor, oyuncakcida oynuyor, sonra yerine koyup cikiyoruz :)

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

05/11/2012 18:53:00

bizde de durum şu:  "bu ne?" "menim" "neden?" sorularıyla bayıltıyor.konuşma sorunumuz yok hatta şarkıları bile sonuna kadar söylüyor.parmak oyunları yapıyor çok seviyor.boy kilo ölçümü yaptırmadığı için bedensel gelişimi bilemiyorum maalesef.tvalet eğitimine henüz başlayamadık ama biran önce başlamam gerek:((

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

05/17/2012 11:15:00

merhabalar,uzun zaman oldu buraya tıklamayalı.bizde de konuşma yok,yani tek tek kelimeleri söylüyor ama kesinlikle yan yana getiremiyor,uyku sorunsalımız devamda geceleri hala 2-3 kez kalkıyoruz ama ben şu anda eskiye göre daha rahat olduğumu düşünüyorum,umarım tamamen konuşmaya başladığında daha da rahtlayacağız....

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

05/17/2012 20:22:00

2 yaş doktor kontrolümüzü 1 ay gecikmeli olarak yaptık.Ağlaya ağlaya yapılan muayene sonucu;boy 87,kilo 13.Doktorumuz gelişimini normal buldu fakat biz aynı zamanda horlama şikayeti ile gitmiştik.Fakat değil burnuna dokundurmak bakmamıza bile müsade etmediği için ,doktorumuz ancak kızımın müsade ettiği vakit kulak burun boğazın görmesini istedi.Buda şimdilik mümkün değil:(Tuvalet eğitimi için henüz yeni bebeğimiz de olduğu için biraz daha bekleyin acele etmeyin dedi.Ben yinede hem lazımlık hem klozet adaptörü aldım.Önce lazımlıkla 2 gündür denedim yemekten sonra oturttum hoşuna gitti fakat orayı sadece oturup banyoyu inceleyip değişik şeylere dokunacağı bir yer olarak görüyor.Keyfi yerinde lazımlıkta 5-10  dk.oturabiliyor.Ama hadi çiş yap kızım diyince sadece çişşşş diyor.Ona göre çiş yapılmış oluyor:)sonra kalkıyor.Yani şu an için pek umrunda değil.Ama anladımki bu tuvalet durumu gerçekten sabır isteyen çok zor bir işmiş.

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/19/2012 08:36:00

arkadaşlar tuvalet eğitimine başladınız mı tecrübelerinizi paylaşır mısınız  ben başlamak istiyorum artık ama beni nasıl bir sürecin beklediğini bilmiyorum


Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/19/2012 10:05:00

İdilin altını dün açtım bezini çıkardım ama acayip tepki verdi. Kesinlikle lazımlığa oturmuyor sinir krizi geçiriyor tuvalete de oturmuyor. Konuşmalar yapıyorum "kızım bak ablalar abiler tuvalete yapıyor vs" diye konuşmama bile tahammül etmiyor. Sanırım hazır değil üzerine gidersem de ters teper diye konkuyorum. Bugün bezini geri taktım bikaç hafta sonra tekrar deniycem bakalım bizi neler bekliyor.

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/19/2012 10:14:00

Biz günde bir saat bezini çıkarıp don giydiriyoruz, bunu yapınca da sürekli çişin var mı diyoruz. 3-5 kez kavanoza yaptı çişini, lazımlık ve tuvalete oturmak hiç istemiyor. ben şu anda sadece çişin tutulabilecek veya yapılabilecek bir şey olduğunu anlasın, kasları gelişsin denemelerindeyim, başlamadık yani :)

Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/19/2012 20:19:00

UZUN SÜRE BEZİMİZ KURU KALABİLİYOR BEZİNİ ÇIKARINCA SON ANA KADAR TUTUYO SORASI MALUM SALIVERİYO:)) PEK KONUŞMADIĞIMIZ İÇİN ÇİŞLE DE İLGİLİ BİŞİ SÖLEMİYO BUGÜN TAM ANLAMIYLA BAŞLADIK DİYEBİLİRİM TUVALET EĞİTİMİNE  KARAR VERDİK BAKALIM BEZİ BAĞLAMICAS ORAYA BURAYA YAPA YAPA LAZIMLIK YA DA TUVALETE OTURUR DİE DÜŞÜNÜYOORUM HAZIR HAVALAR DA SICAK HALILARI DA KALDIRDIK GECE DE BAĞLAMICAS DENİCEZ BAKALIM  AMA Bİ YANDAN DA DÜŞÜNMÜYO DEİLİM GERÇEKTEN HAZIR MI BU EĞİTİME BEN TAM TEŞEKKÜL HAZIRLADIM EVİ DE :))SONUÇLARI YAZARIM ARKADAŞLAR UMARIM BAŞARIRIS ÇÜNKÜ KIŞA KALMASINI İSTEMİYORUM HAZIR BEN 2 AY EVDEYKEN BU İŞ BİTSİN ÇALIŞIRKEN BUNUNLA UĞRAŞMAK Bİ DE ÇOK YIPRATICI OLCAK BNM İÇİN Ynt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/19/2012 20:21:00

MAŞALLAH DİYORUM BU ARADA EUREKAYnt: 2012 'de iki yasına basan nisan bebekleri nasıllar:)

07/21/2012 15:02:00

bizde geçen ay tamamladık 1 ay oluyor...bende geceleri hiç bez bağlamadım geceleride kaldırdım zaten çişi gelince ağlıyodu  5günde hallettik ama o 5 günde altına çok yaptı sürekli tuwalete götürdüm şükür şimdide öğrendi darısı tüm bebişlerimizin başına:))


<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2010 nisan ayı anneleri ve bebekleri ....buyrun sohbete....

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...