Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

<12>
04/04/2011 10:04:00

Zaten zar zor ittire ittire 3-4 kaşık yediğimiz sebze öğünümüz et işin içine girince 1 kaşığa düştü tabi o da yine zar zor :( doktorumuz sebzeyle beraber pişir ver demişti ama et işin içine girdi gireli etsiz yaptığım sebzeyi de yemez oldu. siz nasıl yediriyorsunuz eti bebişlere? benim gibi zorluk çekip tavsiyesi olan varmı?

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

04/12/2011 12:23:00

ben bütün yemekleri yoğurtla birlikte yedirebiliyorum ancak.. günde 50 gram sebze püresi ancak yiyor ( bir kavanoz mamanın yarısı kadar) yanında 100 gram kadar yoğurt yiyor. bazen meyveyi de yoğurtla verdiğimiz oluyor. doktoru böyle devam edin alışır zamanla, yiyebildiği kadar yesin fazlası için çok zorlama dedi. kilomuz da iyi. çok zorlamıyprum ben de..

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

04/12/2011 18:52:00

Deniss ben eskiden yaptıgım sebze puresini şimdi 2 kere çekilmiş kiyma ile yapıyorum hepsinide birlikte eziyorum arada kaynıyor kiyma, anlamadı bizimki sanırım çünkü bayaa kiyma var icinde valla bizimki hergun öğlen koca bir bebek kâsesi kadar yiyor puresini ama gel bize sor nasıl yedirdigimizi 4 kisi müzik acıyoruz genelde hareketli müzikler ben yediriyorum yardımcım ellerini zaptediyor veya çok aksi oldugunda kasığın hemen arkasından emziği tıkıyor, annemle kızkardeşim de karşısında ellerinde ses çıkaran oyuncaklarla dans ediyorlar evdeki öğle yemeği aramalarımız böyle disardayken bebek arabasında bunlara gerek kalmıyor etrafı incelerken ağzına tikistiriyoruz, anlayacağın yanlız degilsin dikkatini çekecek farklı seyler bularak denesen çünkü benim bildigim cogu bebek zorla ve binbir türlü oyunla yiyor üzülme arkadasım.

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

04/12/2011 18:53:00

Deniss ben eskiden yaptıgım sebze puresini şimdi 2 kere çekilmiş kiyma ile yapıyorum hepsinide birlikte eziyorum arada kaynıyor kiyma, anlamadı bizimki sanırım çünkü bayaa kiyma var icinde valla bizimki hergun öğlen koca bir bebek kâsesi kadar yiyor puresini ama gel bize sor nasıl yedirdigimizi 4 kisi müzik acıyoruz genelde hareketli müzikler ben yediriyorum yardımcım ellerini zaptediyor veya çok aksi oldugunda kasığın hemen arkasından emziği tıkıyor, annemle kızkardeşim de karşısında ellerinde ses çıkaran oyuncaklarla dans ediyorlar evdeki öğle yemeği seanslarimiz böyle, disardayken bebek arabasında bunlara gerek kalmıyor etrafı incelerken ağzına tikistiriyoruz, anlayacağın yanlız degilsin dikkatini çekecek farklı seyler bularak denesen çünkü benim bildigim cogu bebek zorla ve binbir türlü oyunla yiyor üzülme arkadasım.

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

04/14/2011 19:00:00

bugün yedirdim ilk kez rahat yedi yazıyım hemen dedim :) düdüklü tencerede pişmiş yağsız et, patates ve kabak karışımı. hatta yağ eklemeyi de unuttum :) ama anne sütü ekledim. eti blenderdan geçirdim sebzeleri çatalla ezdim. hafif pütürlüye alışsın diye.
alef sen dedin diye kıyma aldım bugün deneyeceğim en yakın zamanda. bende 4 kişi yok anacım nasıl yedireyim bir kase :) 1/2 bebek kasesi beni mutluluktan uçurmaya yetiyor :) ben istiyorumki açsın ağzını yesin istemiyorsada yemesin. hiç sevmem hayatta kimseye ısrar etmeyi ama işte cadı kızımda olmuyor öyle :) ama yemediklerine kendi sütümden ekleyince daha kolay yiyiyor bunu farkettim.
hilaldefne ben senin yoğurtla yaptığını birazcık sütümle yapmışım :) ama çok karıştırmak taraftarı değilim ben tadlarına alışsın istiyorum. birazcık böyle devam edip sonra kendi sütümü eklemeyeceğim. bizimkininde kilosu iyi hatta fazla :) zorlamak yok 5 kaşık yesin ( tatlı kaşığı ) bana yeter

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/07/2011 14:17:00

deniss ben de cok zorlaniyorum ek gida da etsizken de yemiyordu et girdi hala yemiyor ama sutu ben de deniyecegim bayagi mi sulandiriyoesun sutle yoksa az biseymi koyuyorsun

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/07/2011 18:59:00

ben kendimize pişirdiğim yemeklerden veriyorum.. yemeklerimi çok az tuz atıyorum. sebzeyi, eti, çorbayı severek yiyor.. yinede ona özel yemeklerde yapıyorum..

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/09/2011 11:36:00

biz de kıymaya geçince yemek istememişti.buzluktan çıkarıp tencereye atmak yerine önce buzdolabında çözdürüp sonra sebzelerle pişirmeye başladık.böylece kıyma daha minik parçalara ayrıldı ve ilk zamanlardaki gibi sert kalmadı çorbanın içinde. daha kolay yiyor şuan. nasıl pişirdiğinizi bilmiyorum ama biz de bu yöntem işe yaradı..

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/12/2011 19:06:00

et olayını çözdükk :) hemen anlatıyım belki birilerine yardımcı olur,
bütün etli sebze yemeklerini, bizim yemeklerimiz gibi hazırlamaya başladım. 1 çay kaşığı yağ ile soğanı ve sarımsağı kavuruyorum iyice, sonra kıymayı ya da eti ekliyorum, sonrada sebzeleri ekliyorum. hala hiç tuz koymuyorum. ve ben artık çok ezmiyorum yemekleri. alışsın diye sorun da yapmıyor artık ;)
hilalt yaptığım yemek az suluysa biraz daha fazla koyuyorum sütü ya da sütle patates püresi yapıyorum ;) 1 kaşık yemek sonra püre. püre yemek için 1-2 kaşık da olsa yiyiyor.
bende çözdürüp veriyorum buzluktan çıktığı gibi vermedim hiç.
şimdilerde benim cadı herşeyi ayrı ayrı yemek istiyor. bulamaç yapamıyorum yemekleri. büyüdükçe daha iyi anlıyoruz tabiki neyi nasıl seviyor bu bebişler ;)
hepimize kolay gelsin, işimiz zor ..

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/12/2011 19:10:00

biz de 4 gün sonra kıyma ekleyeceğiz sebze çorbamıza (püremize).bakalım biizmki ne yapacak.doktorum sevebileceğini söyledi.deneyince yazacağım.bu arada tecrübelerinizi satır satır okudum.hadi hayırlısı

Ynt: Et yemeklere girince ek gıda daha da zorlaştı :((

05/12/2011 19:21:00

biz ilk defa bu gün kıyma kattık.

bezelye hafuç soğan yeşil ve kırmızı biber veeeeee kıymaaa.. haslandı ve püre yapıldı. affiyetle yendi. sorun yok ...

<12>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...