Film seçerken dikkat edilecek hususlar

08/06/2012 10:30:00

Haftanın filmini seçerken dikkat etmemiz gereken belli konular var, onları burada paylaşmak istedim. Öncelikle mainstream, popüler, gişe rekortmeni, klişe konulu filmler seçmemenizi rica ediyorum. Film tartışılacak bir içeriğe sahip olmalı - ki üzerinde konuşabilelim. İki hafta üst üste benzer içerikler olmaması iyi olur, böylece üst üste üzülmekten ya da gerilmekten kurtulmuş oluruz. Film seçmek için halihazırda adaylık ve kura sistemini uyguluyoruz, lütfen aday olacak kişiler haftanın temasına meraklı değillerse aday olmasınlar, böylece o temaya ilgili arkadaşların önereceği iyi filmler izleyebiliriz. Şimdilik aklıma gelenler bunlar..İyi seyirler herkese..

Ynt: Film seçerken dikkat edilecek hususlar

08/06/2012 10:34:00

Bir de bir de acaba tartisilinca buyusu kacacak filmler secilmese mi desek :)

Ynt: Film seçerken dikkat edilecek hususlar

08/06/2012 10:41:00

bilakis, bence büyüleri gizemleri kaldırmak eğlenceli olan. eğer o hafta tartışılacak filmi izlememiş olan ve büyüsü kaçmasın diyenler olursa filmi izledikten sonra okuyabilirler tartışmayı

Ynt: Film seçerken dikkat edilecek hususlar

08/06/2012 10:41:00

Seçilen filmlerin çok bilinen, gişe filmleri olmaması rica olur. Burada amacımız kendi en sevdiğimiz filmi önermekten çok, entellektüel anlamda bir kaygısı, bir meselesi olan ve kenarda köşede kalmış, fazla bilinmeyen filmler. O nedenle gerçekten çok güzel ve tartışmaya açık da olsalar, bana göre Donnie Darko ve benzeri filmler kapsam dışı kalıyor. 

Ynt: Film seçerken dikkat edilecek hususlar

08/04/2014 06:47:00

ceylinsedef,  filmi sonunda şaşırmak için izlemiyorsak büyüsü kaçmaz zira filmin büyüsü tamamında gizlidir. :)

ek olarak sadece kenarda köşede kalmış filmlerin bir meselesi, kaygısı olduğunu düşünmüyorum  zira Oscar almış dolayısıyla gişelerde bolca boy gösteren pek çok güzel film var(bkz: black swan, the king speech, slumdog millonaire, crash, a beautiful mind, american beuaty, forest gump, shindler list, the silence of lamb) 

benim de önerim, yönetmen by yönetmen şeklinde film izlenirse; bir birikim oluşabilir. böylece beğendiğimiz bir yönetmenin tarzı, derdinin ne olduğu, anlatımının nasıl olduğu vs... hakkında bilgi sahibi olunabilir.

belgesel filmler de kategoriye dahil edilirse konu bazlı olabilir ne dersiniz?

başlık çok eskide kalmış konu ile hala ilgilleniyor musunuz?
Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Film/Kitap Kulübü

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...