boşanmak istiyorum ama.....

<1234>

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/21/2012 17:44:00

Aile terapistine o gelmesede en azından siz gidebilirsiniz. Size yön gösterebilir. Zor gerçekten ama en iyi şekilde sonuçlanması gereken  bir durumdasınız. Üçünüz içinde. Çok iyi düşünüp hareket edin. Herşeyi iyi düşünün. Hayırlısı herşeyin.

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/21/2012 18:23:00

tabı soyleyecegım.oshın dogru sabır tası ınsanın bır yerde catlayıp patlıyor.

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/21/2012 18:38:00

bilemedim inan ne diyeceğimi, bence kadın hakları derneklerini, ücretsiz hukuk danışmanlıklarını filan ara, çaktırmadan ama yavaştan her yönünü öğren bu işlerin, özellikle tehdit ile ilgili ne yapabileceğini. Allah yardımcın olsun, umarım en az zararla atlatırsınız bu süreci.

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/21/2012 18:50:00

adliyede yeni bi büro açılmış kadın hakları die sanırım tam bilmiyorum adını ama çok yardımcı olduklarını biliyorum

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/22/2012 06:12:00

önceki gün boşanmış bir erkek arkadaşla sohbet ediyordum,hayatına pek çok kadın girmiş boşandıktan sonra , çoğu da dulmuş .Bana şunu dedi ''keşke boşanmasaydım'' demeyenle karşılaşmadım.


çocuğu bırakıp dışarda bir yemeğe çıksanız (mutlaka dışarda) ,suçlamadan anlatsanız neler hissettiğinizi, nelere ihtiyacınız olduğunu..bunu yapacak kadar isteğiniz yoksa bir süre anne/teyzede kalsanız,uzaktan bakmak da görüş açısını değiştirebilir her iki tarafın.Bir de çalışmayaı düşünmediniz mi?ufak da olsa vasıfsız da olsa bir işe girsenizhem havanız farklılaşır hem de onun size bakışı.

kızına düşkün demişsiniz, ''annesiz kalınca kızımız ne kadar mutsuz olur biliyor musun'' deseniz anlamaz mı acaba?

iki ucu b..lu değnek bu işlerin,allahtan ailem destek olur diyorsunuz.İnşallah herşey hepiniz için iyi olur.

inanın böyle şeylerin olduğunu,aşkla evlenilen adamların asarım-keserim dediğini duydukça yaşamaktan soğuyorum..

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/22/2012 06:17:00

Off... Allah yardımcın olsun arkadaşım. En hasarsız şekilde bu günleri atlatman için dua etmekten başka bişey gelmiyor elimden. :(

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/22/2012 06:42:00

günaydınlar herkese...

sagolun hepınız içim burada rahatlıyor.

turkuazz arkadasım dedıgın dogru fotografın içindfe göremez ınsan pekcok seyı.keske ılımlı yaklassa bıraz ara vermeye, olaylara dısarıdan bakabılmeye olanak saglamaya.

calışmayı cok ıstedım.o iş olmaz bu iş olmaz dedi hep bursada.şuan oturdugumuz yerde,mesleğim ile ilgili bır avukatlık bürosunda iş buldum.icra avukatlarıydı bürodakıler ve bende bu sene icra müd sınavına gırecektım.yanı bana her yönden pozıtıf bır işti.OLMAZ  dedi.niye???? bürodakı avukatlar erkekmiş.e dedim yuh artık yaaaa.

açılan işyerınde calışacakmışım.ona kaybettırdıklerımı ve cansının kres masraflarını sabah gıdıp ben acarak dukkanı temin edecekmişim.ıyı dedım her sabah 6 da kalktım.7de servıse verdım kızımı.hazırlandım.ortalıgı toparladım ve cıktım 8 de actım dukkanı.5 e kadar kaldım dukkanda.ama yınede olmadı.birşey yapmıyor oldum.calışmıyorkazanmıyor oldum.dışarıdan gecen ınsanları dukkana sokup zorlamı satacagım.

anlat anlat bıtmez.

 

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/22/2012 07:14:00

bir çok erkek karısının bağımsız olmasını istemiyor çünkü kadının işine gelmeyen durumda basar gider diye. Böylece kadın ona muhtaç kalıyor ve kadının kendine güvenini kaybettirebilmek için de ekstradan onu aşşağılayaraktan kendince elinde tutmaya çalışıyor. Ne zaman ki kadın kendi bağımsızlığını kazanıyor bu sefer de ya agresifleşiyorlar ya da süt liman oluveriyorlar. Kadın olmak zor ne diyeyim....

Ynt: boşanmak istiyorum ama.....

10/22/2012 07:30:00

benim annem 25 yıl işkencenin sonunda boşandı malesef hep bizleri düşündü kendi çapında ama gençlik yılları aktı geçti. şu anda Antalya'da kadın danışma ve dayanışma derneğinde aktif çalışıyor. çok iyi psikologları ve avukatları var gönüllü hizmet veriyorlar. hangi şehirdesin bilmiyorum ama kendine iyi bir destek bulmalısın. Şiddet sadece vurmak değildir. anladığım kadarıyla her gün şiddet görüyorsun. Bir kızın var ve bu kıznın iyi yaşam örneği olabilecek güçlü ve mutlu bir anneye ihtiyacı var. Zor çok iyi anlıyorum ama kararını verdiysen bir danışman (avukat) yardımıyla (kadın bakış açısına sahip biri olması önemli bence) hareketlerini belirle. Çalışmasan bile 7 yaş öncesi çocuklar anneye veriliyor bildiğim kadarıyla bu konuda endişen olmasın. Güçlü olabileceğine inanıyorum çünkü annler herzaman tahmin edemeyeceğin kadar güçlüdürler. herşey gönlünce olsun....

<1234>

Cevabın:


Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...